Volg hier de eerste etappe in de Ronde van Luxemburg 2018
Na de proloog is vandaag de eerste etappe van de Ronde van Luxemburg. Net als vorig jaar staat Damien Gaudin in de leiderstrui aan de start van de tweede dag in het Groothertogdom. De rit is 186,7 kilometer lang en voert de renners van Luxemburg Stad naar Hesperange. Makkelijk zal het niet zijn voor Gaudin om zijn trui te behouden. Volg hier op WielerFlits het koersverloop.
Onderweg moeten vele hoogtemeters worden overwonnen, waaronder de aartsmoeilijke Würmer Mauer, met een gemiddelde van maar liefst 15%. Na 131 kilometer wordt de finishplaats voor een eerste maal aangedaan, om vervolgens drie lokale rondes af te werken van goed achttien kilometer. Halverwege de omloop ligt telkens de klim van Syren, die met een gemiddelde van 6% voor vuurwerk kan zorgen. Na de top van de laatste klimpassage zijn er nog 4,4 kilometer af te werken.
Om 13.00 uur rijden de renners weg vanuit Luxemburg Stad, om tussen 17.10 en 18.00 uur aan te komen in Hesperange. Vanaf 16.00 uur komt RTL Luxemburg met een livestream op de website.

Links
Voorbeschouwing: Ronde van Luxemburg 2018 (WielerFlits)
Website organisatie
Deelnemerslijst (ProCyclingStats)
Livestream (RTL Luxemburg, vanaf 16.00 uur)
Liveticker (Twitter organisatie)
Heeft nu een kleine minuut met nog een kleine 12km te gaan tot de finish.
Die Van 't Schip geeft zich onder geen voorwaarde gewonnen.
Man, man, hij blijft maar beuken en duwen, kijkt zelfs niet om met nog maar 10 sec. voorsprong.