Tour 2018: Volg hier de etappe naar Chartres
De Touretappes vijf en zes waren spek voor de bek voor de puncheurs, maar de zevende rit is van een ander laken en pak. Het parcours is overwegend vlak en telt slechts één beklimming, maar de afstand – 231 kilometer – maakt deze dag tot een heel erg lange tocht. Bespreek het verloop van de etappe hier op WielerFlits!
De start vindt plaats in het Bretonse Fougères, waar uitzicht op Château de Fougères een fraai decor biedt. Fougères is ook de stad van oud-renner Albert Bouvet, die jarenlang als parcoursbouwer aan de ASO verbonden was. Het is de vierde keer dat het een start van een etappe mag organiseren.
Als het startsein eenmaal is gegeven, wordt er begonnen aan een 231 kilometer lange tocht in oostelijke richting. Het parcours is overwegend vlak. Iets na halfweg koers zijn er op de Côte du Buisson de Perseigne (1,5 km aan 3,9%) de enige punten voor de bergprijs te verdienen. De tussensprint na 168 kilometer en de bonusseconden na 200 kilometer zullen waarschijnlijk niet veel invloed hebben op het koersverloop.
Aankomstplaats Chartres ligt in de Beauce, een regio tussen de rivieren Seine en de Loire die wordt omschreven als de graanschuur van Frankrijk. Parcoursbouwer Thierry Gouvenou hoopt in de finale op waaiervorming, al is het met windkracht drie uit het noordoosten nog maar de vraag of dit gaat gebeuren.
Chartres heeft de Tour slechts twee keer eerder mogen verwelkomen. In 2004 won Stuart O’Grady er de rit. Acht jaar later was het Bradley Wiggins die twee dagen voor het einde zijn Tourzege van dat jaar met een zege in de tijdrit extra glans gaf.

De renners rijden vanuit het zuiden de aankomstplaats binnen. De route voert hen bijna tot de wereldberoemde dertiende-eeuwse kathedraal in het hart van de stad. De finishlijn ligt getrokken in het oosten van Chartres, waar aan de Avenue Jean-Mermoz op een rechte lijn van 600 meter een licht hellende aankomst wacht.
De rit start om 12.05 uur, terwijl de finish wordt geschat tussen 17.21 en 17.49 uur. Eurosport is er weer van start tot finish bij en begint om 12:00 met de uitzending op het tweede kanaal. NOS en Sporza beginnen om 14:10 met de rechtstreekse uitzending.
Links
Voorbeschouwing etappe 7 (WielerFlits)
Website organisatie
Parcours etappe 7
Liveticker (Organisatie)
Liveticker (Twitter)
Liveticker (Sporza)
Meld je aan en speel onze Voorspelgame!
Wielerflits Magazine is jouw Tourgids!
De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. En het is niet voor niets De Meest Complete Tour de France Gids. In onze Zomergids lees je alles over de Tour de France en de Tour Femmes, van etappes tot favorieten en indrukwekkende achtergronden over de teams en de bergen. Je leest over Jonas Vingegaard, de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Mathieu van der Poel, Raymond Poulidor, Rick Pluimers en nog veel meer!
Juist, maak er een soort puntenkoers van.
Je hebt anti-voetbal, dit is anti-fietsen.
Toch???
https://www.nrc.nl/nieuws/2018/06/21/wk-voetbal-trekt-minder-kijkers-dan-voorgaande-toernooien-a1607478
En we hebben een hoop werklozen minder tegenwoordig of zeg ik nu iets verkeerds?
Slecht voorbeeld.
Van 2,9m per wedstrijd in 2014 (toen we nog mee deden) naar 1,6m in 2016 (toen we niet mee deden) naar 1,3m nu.
Dat geeft vooral aan dat de helft niet kijkt als Nederland niet mee doet.
Zou me niks verbazen als 2012 bijvoorbeeld weer minder kijkers had dan 2014.
Een kleine daling inderdaad (met de uitschieter in utrecht even daargelaten). Maar leg dat eens langs het overall kijkgedrag van de mensen; https://nos.nl/l/2166716
Dan neemt het aandeel tourkijkers eigenlijk niet af. Ligt het dan aan het wielrennen of aan het stervende medium tv?
Daarnaast; persoonlijk moet er heel wat gebeuren voordat ik op de NOS naar die laml*l Ducrot ga luisteren. Maar dat is een andere discussie.
De kanssen van Fuglsang zijn niet heel groot m.i. en het is niet dat het een groot verschil maakt als die een mannetje minder heeft.
https://mobile.twitter.com/thijszonneveld/status/1017779527014146048
[quote]The UK ratings are for the highlights show on ITV. I have no data for the live broadcasts on Eurosport or ITV.[/quote]
En die highlights worden tijdens voetbal uitgezonden. Tsja.