woensdag 20 juli 2016 om 12:00
•
Volg in Google
Tour 2016: Volg hier de zeventiende etappe
Het is vandaag een belangrijke dag voor de klassementsmannen in de Tour de France. De etappe van vandaag eindigt namelijk op een berg van buitencategorie. Dat belooft spektakel!
De slotklim richting Finhaut-Emosson is 10,4 kilometer lang aan 8,4 procent en leidt de renners naar 1960 meter boven zeeniveau. De laatste twee kilometer zijn het zwaarst. Dan komt het stijgingspercentage niet onder de tien procent. Het is voor het eerst dat de Tour de France dit stukje Zwitserland passeert, maar de finale is zeker geen onbekende voor de organisatie. De beklimming moest in 2014 namelijk ook overwonnen worden in het Critérium du Dauhpiné en toen zegevierde Lieuwe Westra. Krijgen we vandaag opnieuw Nederlands succes?Dat kunnen we vanaf 12:15 gaan meemaken. Eerst met livetickers, en vanaf 14:10 is de wedstrijd ook op televisie te volgen via de NOS, Sporza en Eurosport. De aankomst wordt verwacht tussen 17:05 en 17:41. Bespreek hier het verloop van de koers.

Links
Voorbeschouwing WielerFlits
Website organisatie
Deelnemerslijst
Parcoursinformatie etappe 17
Liveticker organisatie
Liveticker Sporza
Livestream NOS (vanaf 14.10 uur)
GPS-data (Bekijk wie waar zit)
Meld je aan en speel onze Voorspelgame!
Wielerflits Magazine is jouw Tourgids!
De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. En het is niet voor niets De Meest Complete Tour de France Gids. In onze Zomergids lees je alles over de Tour de France en de Tour Femmes, van etappes tot favorieten en indrukwekkende achtergronden over de teams en de bergen. Je leest over Jonas Vingegaard, de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Mathieu van der Poel, Raymond Poulidor, Rick Pluimers en nog veel meer!
Off-topic
Degene die leugens op het net gooit en geen verantwoording daar voor neemt dient wellicht te zwijgen ja.
Nee, dit is gewoon een veel hoger niveau. Kopgroepen die enige kans maken bestaan hier steevast uit minstens een hand vol toprenners. Vergelijk dat met de samenstelling van de kopgroep in de Vuelta of de Giro waaruit bijvoorbeeld Lindeman (maar ook Wellens en Weening bij zijn laatste) wist te winnen.
de aanloop is niet bergop, hoor.
Edit: al weer gegrepen.
Wij zeggen wie tegen Koshevoy. Waar de Basken/Spanjaarden zeggen wie over Lindeman en Txurruka beter vinden.