Tour 2015: Volg hier de zeventiende etappe
Na de welverdiende rustdag beginnen de renners vandaag aan de zware slotfase van deze Tour de France. De eerste van in totaal vier Alpenetappes is 161 kilometer lang en gaat van Digne-les-Bains naar Pra-Loup. De lastigste berg van de dag is de Col d’Allos van eerste categorie, die bovendien een verraderlijke afdaling kent.
Het officiële startsein wordt gegeven om 12.55 uur. De wedstrijd wordt vooraf gegaan door een minuut stilte ter nagedachtenis aan de slachtoffers van de vliegramp met Germanwings. In maart van dit jaar stortte een toestel dat op weg was van Barcelona naar Düsseldorf neer in de buurt van Digne-les-Bains. Daarbij kwamen alle 150 inzittenden om het leven.
Het snelste tijdschema verwacht de winnaar om tien voor vijf boven op Pra-Loup, een klim van tweede categorie. Het langzaamste tijdschema geeft een tijd aan van kwart over vijf.
De etappe wordt, in tegenstelling tot de laatste twee Alpenritten, niet integraal uitgezonden. De NOS, Sporza en Eurosport komen rond tien over twee met de uitzending.
Links:
Voorbeschouwing WielerFlits
Deelnemerslijst
Website organisatie
Parcours
Liveticker (organisatie)
Liveticker (NOS)
Livestream (NPO)
Liveticker (Sporza)
Ik snap het ook niet zo dat Astana niet rijdt voor de ritoverwinning. Kangert is toch geen afmaker.
En wat gaan die mannen van Movistar/Tinkoff nog kunnen doen die voor op het peloton liggen? Als Contador/Valverde/Quintana zou aanvallen, dan gaan ze echt niet nog veel kunnen betekenen. Het is niet dat er een vallei ligt na de afdaling van de Col D'Allos
Kruijswijk komt.
Edit: daar gaat hij al...