Tour 2015: Volg hier de twaalfde etappe
De etappe van vandaag kan gezien worden als de koninginnenrit van de drie Pyreneeënritten in deze Tour. Na het machtsvertoon van Chris Froome in de eerste bergrit en de succesvolle aanval van Rafal Majka van gisteren, kan het vandaag alle kanten op. Met twee bergen van eerste categorie en finish op een berg van buiten categorie is deze zwaarste Pyreneeën-etappe op het lijf geschreven van de echte klimmers in het peloton. Wie slaat zijn slag in deze loodzware rit van Lannemezan naar Plateau de Beille?
De strijd om het geel is voorlopig beslist. Froome heeft een straatlengte voorsprong op de concurrentie. Hoewel de Tour nog lang is, lijkt het dus vooral te gaan om de ereplaatsen achter de Brit. De verschillen in de rest van de Top-10 zijn onderling nog relatief klein en nodigen uit tot het plaatsen van een aanval op de slotklim: Plateau de Beille (gemiddeld 8%). Vanaf de voet is het 15,8 kilometer klimmen richting de finish. Die aankomst wordt verwacht om even voor vijven.
De starttijd is 11:15. De etappe is integraal (live van start tot finish) te volgen via NOS (NPO1), Sporza (Eén) en Eurosport.
Volg het koersverloop van deze twaalfde Touretappe via Wielerflits.
Links:
Voorbeschouwing
Deelnemerslijst
Liveticker (NOS)
Website organisatie
Parcours
Liveticker (Organisatie)
Liveticker (NOS)
Liveticker (Sporza)
Livestream (NPO)
Precies! Het NK, dat was saai. Dit is gewoon leuke koers. Dat het peloton wacht tot de laatste (twee) klim(men) was te verwachten. Misschien moeten sommige mensen hun verwachtingspatroon gewoon aanpassen.
Inderdaad, ben ik hiervoor thuisgebleven:) Zul je zien morgen is het een overgangsetappe en is het de hele dag vuurwerk.
Een kwartier zullen ze aan de streep toch echt niet overhouden.
Nee, klopt. Uiteindelijk gaat het om de eindzege. Als daar alle spankracht weg is, zakt de algehele Tour ook in.
De volgers willen elke dag spektakel kennelijk, de tour duurt echter 3 week en je kan dus niet elke etappe rijden als een eendagskoers. Blijft echter genoeg over om van te genieten, als je het maar wil/kan zien.
Ja, was inderdaad een mooi interview. Ik denk mensen ook wel onderschatten hoe erg Sky de boel platlegt. Ze rijden constant een hoog tempo en houden dat vol tot de finish, waardoor aanvallen gewoon zelfmoord is.
TLJ heeft misschien niet de sterkste klimmer mee voorin, maar de koers wordt wel degelijk gekleurd door Vanmarcke.
'Wat heb ik hier nou nog te zoeken?'
Dit dus :)
BMC heeft weinig klimcapaciteiten in de ploeg. Caruso, Sanchez en misschien Dennis maar dat is het dan wel. Als je dat vergelijkt met Movistar, Sky, Tinkoff en ook TLJ dan is het erg mager.