WielerFlits Kort: Een opvallende deelnemer tijdens wielerkoers in Costa Rica
woensdag 27 september 2023 om 11:30

WielerFlits Kort: Een opvallende deelnemer tijdens wielerkoers in Costa Rica

In de rubriek WielerFlits Kort bundelt WielerFlits al het nieuws dat de site nog niet gehaald heeft. Vaak te klein voor het tafellaken, maar te groot voor het servet. Toch zijn ze de moeite waard om te lezen en dat doe je op deze plek.

Een opvallende deelnemer: koe haalt peloton in tijdens wielerkoers in Costa Rica

Een opvallende deelnemer: koe haalt peloton in tijdens wielerkoers in Costa Rica

Eerder dit jaar werden de eerste rensters in Strade Bianche voor vrouwen nog verrast door een op hol geslagen paard, maar in Costa Rica werden deelnemers aan een lokale wedstrijd lange tijd vergezeld door een… koe.

(meer…)

Miguel Angel López urenlang gekidnapt en beroofd

Miguel Angel López urenlang gekidnapt en beroofd

Miguel Angel López heeft er bizarre dagen opzitten. De Colombiaanse wielrenner werd afgelopen donderdag gekidnapt door drie verdachten op zijn boerderij, waarna hij ook nog eens bestolen werd.

Volgens de lokale politie was de buit groot. “Ze hielden hem vast en stalen zijn Ford-truck, een mobiele telefoon en 800.000 Colombiaanse peso’s (omgerekend 200 euro, red.)”, vertelt een kolonel in onderstaande videoboodschap. De feiten speelden zich af in Boyacá, waar López woont met zijn gezin.

Jens Dekker derde bij rentree in cross

Jens Dekker derde bij rentree in cross

Jens Dekker is vandaag derde geworden in zijn eerste veldrit in 3,5 jaar. In het Duitse Lützelbach moest hij in de 4 Bikes Festival Cyclocross Race (C2) de Zwitser Loris Rouiller en de Belg Ward Huybs voor zich dulden. (meer…)

Enric Mas heeft moeite met uitspraak van naam Cian Uijtdebroeks

Enric Mas heeft moeite met uitspraak van naam Cian Uijtdebroeks

Een grappig beeld na de rit naar de Tourmalet in de Vuelta: tijdens een interview met de Spaanstalige media, wilde Enric Mas het hebben over zijn samenwerking op de slotklim met Juan Ayuso en Cian Uijtdebroeks, maar de naam van de kopman van BORA-hansgrohe uitspreken bleek voor Mas geen sinecure.

De renner van Movistar, die zesde werd in de etappe, mompelde dan maar iets, en kon er ook zelf wel om lachen.

Mathieu van der Poel loopt biertje van U23-wereldkampioen Axel Laurance mis

Mathieu van der Poel loopt biertje van U23-wereldkampioen Axel Laurance mis

Voor Mathieu van der Poel was het Super WK in Glasgow na de wegrit natuurlijk al geslaagd, maar de mountainbikewedstrijd verliep niet zoals gehoopt. De Nederlander kwam in de eerste ronde ten val en vervolgde zijn weg niet meer. Daardoor liep hij ook nog een biertje mis van Axel Laurance, de wereldkampioen op de weg bij de beloften en renner bij Alpecin-Deceuninck (Development).

(meer…)

Ai! Kettingbotsing van volgwagens in de Ronde van Polen

Ai! Kettingbotsing van volgwagens in de Ronde van Polen

Een vervelend ongeluk tijdens de tweede etappe van de Ronde van Polen. Nadat de ploegleiderswagen van Human Powered Health stopte om een renner met pech te depanneren, kon een volgauto van bandenmerk Vittoria niet snel genoeg in de remmen. Het had een kettingbotsing tot gevolg waarbij drie auto’s betrokken waren.

(meer…)

Emotionele Hannah Barnes (30) kondigt afscheid aan: “Laatste twee jaar waren moeilijk”

Emotionele Hannah Barnes (30) kondigt afscheid aan: “Laatste twee jaar waren moeilijk”

Hannah Barnes is bezig aan haar laatste maanden als wielerprof. De 30-jarige Britse, die momenteel onder contract staat bij Uno-X, hangt aan het einde van dit seizoen haar fiets aan de haak. Dat laat ze weten via sociale media.

“De laatste twee jaren waren behoorlijk moeilijk”, begint Barnes haar bericht. “Ik kampte met blessures en had het mentaal moeilijk omdat ik niet langer onderdeel van de wedstrijd was, maar slechts pelotonvulling. Het zit in mijn natuur om alles op alles te zetten om het beste uit mezelf te halen, maar dat de laatste tijd helaas niet meer.”

Barnes werd in 2014 prof bij de vrouwenploeg van UnitedHealthcare. Vanaf 2016 tot en met 2021 reed ze voor Canyon//SRAM Racing, waarna ze in 2022 de overstap maakte naar Uno-X. Haar grootste zege is een rit in de Giro d’Italia Donne van 2017. Ook werd ze zowel Brits kampioen op de weg (2016) als in de tijdrit (2018).

Ide Schelling plaatst zich in zijn eerste gravelrace voor WK

Ide Schelling plaatst zich in zijn eerste gravelrace voor WK

Ide Schelling zal op 7 oktober meedoen aan het WK gravel. De Nederlander kwalificeerde zich voor de mondiale titelstrijd door zaterdag als vijfde te eindigen in Gravel Adventure, een Poolse gravelkoers in het kader van de UCI Gravel World Series. De renner van BORA-hansgrohe, die op weg is naar Astana Qazaqstan, had nog nooit eerder een gravelwedstrijd gereden.

“Ik heb gisteren genoten van de gravelrace!”, schreef Schelling zondag op Instagram. “Ik ben als vijfde geëindigd na een koers waarin het volg gas ging van start tot finish. Dit is zeker iets anders dan koersen op de weg, ha! Ik heb mezelf gekwalificeerd voor het WK, waar ik later dit jaar aan mee zal doen.”

Baskische wielerfans gaan volledig uit hun dak op Côte de Pike

Baskische wielerfans gaan volledig uit hun dak op Côte de Pike

Een wielerkoers in het Baskenland heeft vaak wat weg van een waar volksfeest. De renners in de Tour de France kunnen er over meepraten. De eerste etappe naar Bilbao was één groot Baskisch wielerfeest, met ontelbaar veel mensen langs de kant van de weg.

Op de flanken van de Côte de Pike was het helemaal een gekkenhuis. Duizenden Basken stonden, in het oranje gehuld, de renners op te wachten. Thuisfavorieten als Mikel Landa en Alex Aranburu konden rekenen op extra steun, maar ook iemand als Mark Cavendish bleek zeer populair.

Contador reageert, met blauw oog, op schokkende beelden bebloed gezicht

Contador reageert, met blauw oog, op schokkende beelden bebloed gezicht

Alberto Contador is afgelopen weekend ten val gekomen tijdens de Desafio China, een evenement voor wielertoeristen. Dat leverde geen al te fraaie beelden op: de voormalige topklimmer liep een hevig bloedend aangezicht op. Op Instagram stelt Contador zijn fans echter gerust.

“Er was een val net voor me en hoewel ik er nog overheen probeerde te springen, was dat onmogelijk”, vertelt Contador, die nog altijd een blauw oog heeft, over de val. “Ik stuur deze video om wat kalmte over te dragen. Het is gelukkig niet zo erg als dat het op de beelden leek. Ik heb alleen wat hechtingen in mijn wenkbrauw, wang en lip. We blijven doorgaan.”

RIDE Magazine
26 Reacties
23-12-2022 14:53
Hahaha - arme Wout, verhuis dan naar Monaco kloefkapper dan heb je de nodige rust en dan kan je nog wat belastingen besparen op je mega inkomen ook !
09-01-2023 16:13
@bericht over Carapaz: komt over als een poging om wat publiciteit te pakken zonder daadwerkelijk het pakje aan te passen...
13-01-2023 12:28
Argentijnse biefstuk in de broek en gaan met die banaan.
31-01-2023 15:42
Wat een brutale vlegel, die bidonjatter.
03-02-2023 11:11
ploegmaat MvdP en collega gaan naamloos door het leven?

Ik zag trouwens ook bijna-collega van ex-collega Mathieu van der Poel bibberend dit proces gadeslaan. Hij was blij dat het allemaal net goed ging.
11-02-2023 10:44
Begrijp niet hoezo Wollaston de TT bij de U23 deed.. Kon hier 3-voudig elite kampioene geweest zijn..
24-02-2023 09:49
Die Noppert heeft wel een beetje de kop, het postuur en uitstraling van een wielrenner ja. Eentje die Nokere Koerse met een late uitval wint oid.
03-03-2023 09:41
Mooie verkenning van Puck, Yara wint, weten we dat ook vast.
03-03-2023 11:51
Heerlijk weer om een stukkie mee te kunnen fietsen en vooral genieten met Puck. Gaat ze straks huilend bergop, of zullen het tranen van geluk zijn?
09-03-2023 19:24
Kaal of kammen
09-03-2023 21:29
Dat was nu mooi een gelegenheid voor bijgeloof. De legendarische Simson van het peloton. Benieuwd of hij het ook met geschoren benen weer kan waarmaken. ;)
06-04-2023 21:56
Laurance is eigenlijk een maatje te groot voor deze wedstrijden.
17-04-2023 08:52
pogacar is nu eenmaal een grote slokop.
17-04-2023 10:21
WF
Je eet geen biertje maar je drinkt een biertje.
    18-04-2023 09:35
    "at" komt van het werkwoord "atten", wat weer een verbastering is van het latijnse "ad fundum" wat zoveel betekent als "tot de bodem". Het is een speciale manier van het drinken van een glas bier, waar de nadruk ligt op de snelheid van het drinken van het betreffende biertje. Een gewoonte die vooral in studentenkringen veel gebezigd wordt.
    18-04-2023 17:36
    Ik heb Adten altijd met dt geleerd volgens de Groningse studenten taalregels
    23-04-2023 00:29
    Ad fundum staat praktisch voor in één teug. Precies zoals Pogi het doet. Oftewel hij tikt het vaasje in ene weg. Kwestie van je huig kunnen open zetten.
09-05-2023 16:06
Met dat incident van Vine moet ik gelijk terug denken aan de Vuelta van 2021. Toen kwam hij hard ten val door een aanrijding met een volgwagen, lag daarna minutenlang op de weg en werd alsnog 3de in de daguitslag.
21-05-2023 19:55
Vaughters krijgt veel te veel praatjes
    21-05-2023 20:29
    Die eerste tweet met een @ was nog aanvaardbaar geweest. Die tweede gaat er los over. Al geef ik toe, goed gevonden, ik moest even gniffelen, maar een teambaas zou toch beter moeten weten en concurrenten met respect behandelen (wat hij duidelijk wél apprecieert als Healy het doet). Mooi dat het wordt weggemoffeld bij wf-kort. Ik ken een teambaas die er minstens drie verschillende BREAKING nieuwsberichten voor zou krijgen.
    22-05-2023 06:10
    En Armstrong die ook nog een sneer geeft.
23-05-2023 21:02
Bobbie Traksel moet per direct van de buis
23-05-2023 21:34
Slappendel vind ik niet om aan te horen.
Vind overigens die Andries Lamain 1 van de betere commentatoren: bereid zich goed voor, pretendeert niet de koers te 'kennen' en maakt op de juiste manier gebruik van de kennis en anekdotes van de co commentator.
Daar kunnen Babbelbelg en Kwal van Nieuwkerke nog wat van leren.
24-05-2023 16:28
we want Jip
18-06-2023 10:53
@ Juichende ploegmaten.
Het blijft geweldig om te zien, en het blijft ook maar gebeuren :-)

Om te reageren moet je ingelogd zijn.