Roadmap 2023
woensdag 17 mei 2023 om 15:13

Roadmap 2023

Deze zomer gaat het nodige veranderen op WielerFlits. Samen met ons team van developers zijn we al een aantal maanden bezig met een aantal grote verbeteringen. In dit blog geef ik je inkijkje in onze Development Roadmap.

Door: Maxim Horssels, hoofdredacteur WielerFlits

Nieuwe lay-out

Eén verandering die iedere bezoeker zal opmerken is een nieuwe lay-out. Intern noemen we dit project ook wel ‘WielerFlits een nieuw likje verf geven’, want laten we eerlijk zijn; de huidige lay-out is aan vervanging toe. We gaan het dus wat opfrissen.

Een nieuwe lay-out biedt ons de kans om een heel aantal zaken aan te pakken, bijvoorbeeld de navigatie. Dit platform bestaat uit vijf pijlers; Wielernieuws, Fietstoerisme, Materiaalzone, Forum (community) en RIDE Magazine. In de nieuwe lay-out van de homepage verplaatsen we deze pijlers naar een nieuwe navigatiebalk helemaal bovenaan de pagina.

Andere zaken die we aanpakken is een betere ordening van de berichten. De laatste jaren zijn we meer artikelen gaan publiceren. Onder andere door de introductie van nieuwe pijlers (RIDE Magazine & Fietstoerisme). Met nieuwe buttons, die wat rustiger ogen, en duidelijke subpagina’s willen we meer eenheid en rust creëren in de nieuwstijdlijn. Zonder grote tegenslagen lanceren de nieuwe lay-out nog voor het begin van de Tour de France.

App

Naast een nieuwe lay-out voor de websites (desktop & mobiel) is er ook een nieuwe App in ontwikkeling. Ook die is aan vervanging toe. Waar we bij de websites vooral de focussen op een nieuw template (”het likje verf”) is onze developer bij de App met een leeg vel begonnen. Alle functionaliteiten zijn we nu stap voor stap aan het toevoegen. Belangrijke verbeteringen zijn ook hier de navigatie, gebruiksgemak én de implementatie van Fietstoerisme en het databasesysteem waarmee we de wedstrijdkalender en de startlijsten beheren. Deze twee belangrijke pijlers zijn nooit in de huidige App gebouwd. Hoog tijd om dit aan te pakken!

Ons uitgangspunt is dat de nieuwe App een volwaardige weerspiegeling van de websites (NL & BE) moet zijn. De nieuwe app is als eerste beschikbaar op iOS (Apple), daarna volgt Android (Google).

Nieuw forum

Sinds het prille begin van WielerFlits is de community een belangrijke succesfactor geweest. Door de jaren heen is er een trouwe community ontstaan van een paar duizend enthousiaste wielerliefhebbers. Vorig jaar hebben we het reactiesysteem onder de nieuwsberichten verbeterd. Door de introductie van het duimpjes-systeem bepaalt de community de rangschikking van de reacties.

Het volgende project waar we momenteel druk mee zijn is een nieuw forum. Net als de App zijn we dit helemaal vanaf nul aan het opbouwen. Ik heb het dan over de techniek, over alles onder de motorkap van het forum. De inhoud (alle topics en bijdrages) verwachten we te kunnen migreren naar het nieuwe platform, dat simpelweg beter gaat werken dan het huidige.

Het gaat er visueel mooier uitzien en met meer functionaliteiten. Het instellen van bijvoorbeeld een profielafbeelding gaat een stuk simpeler en intuïtiever zijn dan dat nu het geval is. In dit topic kan je je wensen voor het forum delen en updates lezen over de voortgang.

Is er iets waar jij graag meer uitleg over wil? Mail me op [email protected]

Geplaatst als onderdeel van: Redactieblog: WielerFlits x Velor kledingset is in productie!

RIDE Magazine

Om te reageren moet je ingelogd zijn.

RIDE Magazine