Ook Tadej Pogacar brengt kerst door op de ski’s
Tadej Pogačar heef kerst op een wel heel speciale manier doorgebracht. De 25-jarige wereldkampioen van UAE Emirates schoof op Tweede Kerstdag niet aan voor een relaxt kerstontbijt, maar bond zijn skilatten onder om een uur en driekwartier te gaan crosscountry-skiën. Hij legde meer dan 25 kilometer af.
De Sloveen was voor kerst even terug in zijn thuisland, hij woont de rest van het jaar in Monaco. Hij koos voor een parcours vlakbij – je verzint het niet – Rogla, wat ook wel de bijnaam is van Primož Roglič. Het gebied is de laatste tientallen jaren uitgegroeid tot een bekend wintersportoord en in het verleden waren er ook Wereldbekers in het alpineskiën. Pogačar zag in ieder geval af, getuige de emoji die hij erbij plaatste. Binnenkort ruilt hij de ski’s weer voor de fiets, aangezien het tweede winterkamp van UAE Emirates kort na de jaarwisseling op het programma staat.
Tadej Pogačar not training on a bike this time, but XC skiing in Slovenia. 🎿 pic.twitter.com/iBiq71hc7t
— Lukáš Ronald Lukács (@lucasaganronald) December 26, 2024
Geplaatst als onderdeel van: Babynieuws uit België: Tom Boonen wordt opnieuw vader

Bij skiën denken we hier toch aan het afluizen van de pistes en het bijbehorende blessuregevaar, terwijl langlaufen echt totaal iets anders is. Niet blessuregevoelig, en als je het niet op een wandeltempo doet maar meer op de sportieve manier, de meest intense aerobe sport die er is. Die emoji is niet zo raar dus.