Zware crash en opgaves Wout van Aert, Mads Pedersen en Jasper Stuyven
Breaking Wout van Aert en Mads Pedersen zijn heel zwaar ten val gekomen in Dwars door Vlaanderen. Op 67 kilometer van de finish gingen zij op een brede baan, bij hoge snelheid, onderuit. Een paar dagen voor de Ronde van Vlaanderen is dat een flinke klap voor de twee topfavorieten. Ook Jasper Stuyven, ploegmaat van Pedersen bij Lidl-Trek, lag bij de valpartij. Alle drie konden zij niet verder.
Naast Van Aert, Pedersen en Stuyven lagen ook onder meer Biniam Girmay (kopman van Intermarché-Wanty), Gianni Vermeersch (belangrijker adjudant Mathieu van der Poel bij Alpecin-Deceuninck), Alex Kirsch (helper bij Lidl-Trek), Harry Sweeny (EF Education-EasyPost), Michele Gazzoli (Astana Qazaqstan), Anthony Turgis (TotalEnergies) bij de valpartij, die op hoge snelheid gebeurde in een afdaling op hoge snelheid. Een aanraking van een achterwiel of een klein stoeprandje lijkt de oorzaak te zijn van de valpartij.
Meteen was de schade duidelijk. Van Aert was ernstig geschaafd op de rug, lag kermend van de pijn op het asfalt en huilde tranen met tuiten. Hij stapte dan ook uit de wedstrijd en leek een streep te kunnen zetten door zijn hoofddoelen: de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix. Ook Jasper Stuyven en Biniam Girmay gaven meteen op. Mads Pedersen stapte na een eerste hersenschuddingscontrole nog wel op de fiets, maar gaf niet veel later op.
Wat een drama!
Een grote val met o.a. Wout van Aert en Mads Pedersen in Dwars Door Vlaanderen. pic.twitter.com/LCs5gDaY5P
— WielerFlits.nl (@WielerFlits) March 27, 2024
Niet 100% zeker maar volgens mij deed dat iemand ineens een zwieper maken naar het midden in de groep alwaar men erover heen viel.
Gebeurd wel bijna midden op de weg maar niet duidelijk wat eraan vooraf gaat en dat was volgens mij een renner die tegen dat randje rijd en daardoor naar het midden zwiept. Het carabool effect ziet er dan anders uit.
In ieder geval, het moet niet zo zijn zo'n weg met deze snelheid. Of de weg afzetten vanaf die rand.
In de voorbeschouwing schreef iemand iets profetisch over het beschermen van Van Aert door hem hier niet te laten van start gaan. Merkwaardig
Een doffe ellende
Normaal was Amstel/Luik nog wel een idee, maar met de Giro voor de boeg?
Gewoon afwachten wat Sharia bekend wordt gemaakt is handiger dan zo speculeren.