dinsdag 26 december 2023 om 16:57

Wout van Aert wilde het Mathieu van der Poel moeilijk maken, maar: “Hij was van een ander niveau”

Video Wout van Aert eindigde in de Wereldbeker Gavere weer als tweede en weer was dat achter Mathieu van der Poel. “In de eerste twee rondes probeerde ik dicht bij hem te blijven”, vertelde hij in het flashinterview na afloop.

“Halverwege de tweede ronde, op de lange klim, ging ik een beetje over mijn limiet”, vervolgde Van Aert. “Dat is iets wat je niet moet doen in een cross als deze. Ik denk dat ik in de volgende ronde dertig seconden of zo verloor. Met hoe het vanaf dat moment ging was ik blij met hoe het ging, maar in het begin was Mathieu geweldig, hij was van een ander niveau.”

Aanvankelijk had Van Aert nog wel hoop de strijd aan te kunnen gaan. “Zo’n parcours met veel loopstroken ligt me in principe wel, dus ik wou het hem toch moeilijk maken in het begin en te zien hoe lang ik in zijn buurt kon blijven. Maar in de tweede ronde maakte ik een fout door te proberen zijn tempo aan te houden. (…) Ik ben in ieder geval niet weggereden. Ik ben wel blij met hoe het tweede deel ging, maar voorlopig moet ik tevreden zijn met het niveau dat ik nu haal.”

Van Aert ging ook nog in op de omstandigheden in Gavere, die volgens hem ‘heel zwaar’ waren. “De modder was behoorlijk plakkerig. Elke ronde werd het moeilijker om op de fiets te blijven zitten”, aldus de renner van Jumbo-Visma.

RIDE Magazine
14 Reacties
26-12-2023 17:13
Ik mis eerlijk gezegd wel de fenomenale crossduels tussen Wout en Mathieu. Deze halfslachtige aanpak van Wout kan me niet bekoren.
    26-12-2023 17:29
    Eens. Een goede Wout op een parcours als dit zou prachtig zijn. Dan nog Pidcock met een goede start...
    26-12-2023 19:39
    Ohhh Alfred jij hebt het ook al over Wout i.p.v. van Aert.
    26-12-2023 22:38
    Zonder de grote "2 1/2" zou het vandaag een spannende cross geweest zijn. Laten we hopen voor WvA dat deze aanpak in het voorjaar goed gaat uitpakken.
    27-12-2023 09:07
    Bierbrouwer, Pluhhe laat nogmaals weten dat de eerste pannenkoeken voor de kinderen zijn.
26-12-2023 19:21
Niet dat het veel had uitgemaakt, maar als je ziet dat Mathieu gaat aanvallen en bewust de wisselpost overslaat, moet Van Aert misschien niet binnen gaan. Daar verliest hij de 8-10 seconden waarop hij anderhalve ronde is blijven hangen.
    26-12-2023 21:28
    Wva bleef gewoon te lang achter nieuwenhuis rijden (of kon niet passeren kan ook) en toen hij er eindelijk voorbij was had vdp al 10 seconden. Toen kwam hij terug tot 7 seconden aan de voet van de klim om dan volledig te ontploffen en 500 meter verder al op 30 seconden te hangen. Een gat dichten op deze vdp is sowieso zelfmoord lijkt mij en al zeker op een moment dat vdp zelf het gat wil slaan.
26-12-2023 20:21
Hij rijdt toch gewoon op de plek waar hij hoort.
Na Matthieu is hij de beste renner.
Ook met een volledige voorbereiding wordt hij 9 van de 10 keer geklopt dus logisch dat hij zich niet op de cross focust.
Al is hij natuurlijk wel gewoon goed, anders lever je zulke prestaties niet.
26-12-2023 23:16
Hoorde ik nu boe geroep van de Belgische liefhebbers?
27-12-2023 07:26
@Bianchi, ja dat heb je goed gehoord, daar laten vele Belgen zich weer van hun beste kant zien. Ik zie het als het zo doorgaat weer uitdraaien zoals in het Groenendaal tijdperk. Was overigens niet de eerste keer, in Herentals werd de naam van WvA geroepen als MvdP passeerde, terwijl WvA niet eens meedeed. Sorr voor mijn woorden maar een belachelijk gedrag, geniet van de sport, maar hun verlies nemen voor hun favoriet blijkt daar toch erg gevoelig te liggen.
    27-12-2023 09:40
    Aan de decibels te horen ging het niet over enkele bezopen neutrale fans die zich te buiten gingen aan het boegeroep....maar over een groot aantal Vlaamse marginalen die hun gifpijlen eerst op Mathieu afschoten....om enkele sec nadien, bij de passage van Wout, haast in extase te gaan en hem met dezelfde decibels vooruit juichten.
    Je kan je in dit laag bij de grond vertoon ergeren....of je kan dat marginaal zootje, zoals wij Vlamingen zeggen,
    ééns vierkant in hun gezicht uitlachen, want dit toont enkel maar aan hoe onverteerbaar de klasse van Mathieu bij hun binnenkomt.
    Mijn complimenten trouwens naar de commentatoren bij Eurosport, die dit gedrag hekelden....terwijl het hypocriete duo Herygers en Van Gucht dit compleet in de doofpot staken.
26-12-2023 17:52
Toch denk ik dat Wout niet geheel ontevreden mag zijn over de tweede helft van zijn cross. Morele winnaar wil ik hem niet noemen, maar ik denk dat hij hier met meer tevredenheid op kan terugkijken dan op de crossen in Mol of Antwerpen.
    26-12-2023 22:31
    Hij maakte een strijdbare indruk, maar aan de andere kant won hij in het verleden dit soort moddercrossen met 2-3 minuten voor op types als Nieuwenhuis en Iserbyt.
27-12-2023 09:05
Debiele boeroepers zie je hier ook op het forum uiteraard, open jullie ogen.

Ikzelf heb ik Gavere diverse keren enkele gasten ter orde geroepen. Ze waren zat, ja, maar dat is geen enkel excuus, het is schorriemorrie dat wat mij betreft gewoon geband zou mogen worden, net zoals in het voetbal. Ik zal meer zeggen, het is voor mij als wielersupporter gewoon hartverscheurend als Mathieu in al zijn gratie, techniek en kracht voorbijstoomt, terwijl er door idioten ‘boe’ wordt geroepen.
Er zijn geen woorden voor; het enige wat op dat moment door mijn hoofd gaat is ‘hopelijk doen ze niks fysieks’ en ‘hopelijk haalt Mathieu daar brandstof uit om nog harder door te gaan’.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine