Youri IJnsen
woensdag 26 februari 2025 om 09:42

Wout van Aert ‘moet just niks’: “Ook zonder Vlaanderen en Roubaix veel moois om op terug te kijken”

Video De vergelijkingen tussen Wout van Aert en Mathieu van der Poel waren er al voordat ze bij wijze van spreken geboren waren. Waar de Nederlander inmiddels zes monumenten en een WK-titel op zijn naam heeft staan, is dat bij zijn Belgische aartsrivaal tot op heden bij één monument gebleven. Voor de duidelijkheid: daar doen we niets aan af. Maar Van Aert geeft er bij WielerFlits wel zijn mening over.

Het houdt veel wielerfans nochtans bezig. Van Aert die zichzelf wegcijfert binnen nationale selecties voor andere kopmannen of het ‘slachtoffer’ is van het sterke collectief binnen Visma | Lease a Bike. En dat hij daardoor wellicht niet het palmares heeft dat bij zijn potentieel past. “Maar wat is een palmares?”, vraagt de 30-jarige Belg zich af voor de camera van WielerFlits. “Is dat een lijstje met een aantal overwinningen erop? Of is dat hoe we iemand herinneren als wielrenner? Uiteraard horen daar overwinningen bij. Ik denk dat die er ook genoeg zijn in mijn geval.”

“Maar ik hoop ook dat er heel veel mensen mij onthouden als de renner die ook dingen deed die andere coureurs niet doen”, gaat Van Aert verder. “En een daarvan is waarschijnlijk zich af en toe wegcijferen voor iemand anders. Dat is zoals ik ben. En daar ben ik ook heel trots op.”

Rijk gevulde erelijst
Van Aert viert later dit jaar zijn 31ste verjaardag en dus zullen de kansen om de Ronde van Vlaanderen of Parijs-Roubaix te winnen zich niet meer opstapelen. “Over vijf jaar is daar zeker al niet veel meer aan te doen”, lacht hij. “Dan is het zo. Dan heb ik heel veel moois om ook op terug te kijken. Maar ik kijk ook heel hard uit naar de jaren die nog komen, waarbij ik telkens met veel ambities van start zal gaan. En daar geniet ik ook steeds meer van, van die weg daar naartoe.”

Toch begint de tijd wel te dringen, beseft hijzelf. “Ik denk dat ik zeker nog over mijn potentieel kan beschikken. Dus ik denk dat het in die zin geen issue is. Natuurlijk wel, als ik dertig word dan staan er weer jongens van drie-, vierentwintig klaar. Dat wordt elk jaar weer meer. Die jonge gasten staan ook te popelen om de fakkel over te nemen. Dat is natuurlijk iets anders waar je rekening mee moet houden.”



Heb jij RIDE Magazine al besteld?

Pauline Ferrand-Prévot staat met een groot interview in de RIDE Magazine Najaarsgids 2025! De kopvrouw van Visma | Lease a Bike verraste vriend en vijand door in haar comebackjaar meteen Parijs-Roubaix en de Tour de France Femmes te winnen. Frankrijk ligt daardoor aan haar voeten. Hoe kijkt ze zelf terug op de impact van haar Tourzege? Lees het verhaal nu in de nieuwe RIDE!
RIDE Magazine
65 Reacties
25-02-2025 18:24
Een veelbelovende aanzet van een interview, waarna je verder scrollt, om het vervolg te lezen - dat in geen velden of wegen te bekennen is…
Wordt dit vraaggesprek in meerdere stukken opgeknipt, en worden we met mondjesmaat gevoed zodat de clicks zich opstapelen, or… is this it?
    25-02-2025 21:33
    Dingen die anderen niet doen zoals knechten? Volgens mij heeft vdp best vaak geknecht voor philipsen in 2 tours en san remo, om maar iemand te noemen. Cancellara sleurde op kop voor schlecks. Vanmarcke langeveld stannard flecha stuijven knechtte het hele jaar op een paar weken na.
    26-02-2025 09:29
    Als er een artikel komt over artikels die op deze site geplaatst worden, zou het best de volgende titel hebben:
    "Sportsite uit West-Europees land doet online melding in door topjournalist geschreven nieuwsartikel dat onbekende atleet die ooit ereplaats heeft bereikt in West-Europese wedstrijd dat vroeg in seizoen wordt gehouden het genoeg vindt".
    26-02-2025 12:40
    Als alle likes het videootje ff terugspoelen, horen en zien ze dat dit een oud interview is. Zelfs voor Lievin "ja, uitgesloten".
    Dus waarom alle commotie en ophef?
    26-02-2025 12:46
    Wat vooral vreemd is aan dit interview is dat het al oud is, de video start halverwege maar als je naar het begin gaat blijkt het nog te gaan over wel of niet deelname aan het wk veldrijden. Als je naar you tube gaat zie je dat dit filmpje al meer dan een maand oud is. Zou wel zo netjes zijn dat dit bij de intro van dit artikel te vermelden. @redactie
25-02-2025 19:04
Hoe oud wordt Van Aert dit jaar? Eerst staat er dat hij dit jaar zijn 31ste verjaardag viert en verderop natuurlijk wel als ik dertig word......
Dat hij "just niks moet" is klinklare onzin. De druk staat er volop zonder een overwinning in een van de monumenten dit jaar zal het seizoen toch niet geslaagd zijn, daar kan een eventuele mooie Giro niets aan veranderen. Vermoedelijk zal Vanaert zich weer met vele ereplaatsen tevreden moeten stellen, dat is zijn karma. In de huidige vorm heeft hij geen schijn van kans tegen Pogacar en/of Van der Poel.
    25-02-2025 21:13
    3,5 miljoen per jaar opstrijken en dan doodleuk zeggen ik moet sjus niks. Begrijp nog steeds niet dat Jumbo zijn pionnen niet in de breedte uitspeelt, maar daar komt wellicht verandering in nu ze in
    26-02-2025 08:37
    Wat een onzin zeg en daarom zullen jullie zelf nooit iets bereiken omdat jullie niet in het team verband kunnen kijken. Het is geen film he waar alleen de overwinning voor jezelf telt, de overwinning met het team is wat telt en of dat nou Wout is of iemand anders maakt niet uit.
25-02-2025 22:12
Heel vreemd om te lezen dat vrijwel alle Wout-adepten een flink toontje lager zingen dan vroeger. Nu is het opeens “niet zo erg dat er beteren zijn”. Teksten om Wout in de rol van underdog te krijgen voor de monumenten. Dan is het straks allemaal niet zo erg, dat wéér niet winnen. Maar 1 monument voor zo’n talent is gewoon te weinig. Hij moet just wel degelijk! Geen winst is falen voor wereldtoppers. En daar hoort Wout gewoon bij. Hij heeft in zijn carrière veel valpartijen gehad (vaak eigen schuld), daar wordt je niet bepaald beter van. Maar Wout heeft ook verkeerde keuzes gemaakt. Hij had als opvolger van Boonen naar Lefevere moeten gaan en vol gas gesteund de keiklassiekers in. Genoeg vernuft in de ploegauto om Wout goed te sturen in finales. Nu is hij af en toe superknecht. Wat koop je daar voor met slechts 1 monument op zak?
    26-02-2025 08:40
    @Antwan,

    Natuurlijk onzin wat je hier nu zegt, tuurlijk draat het om winnen maar het gaat ook dingen die je laat zien in een wedstrijd. Er zullen uiteindelijk meer mensen praten over Wout in de groene trui die misschien wel de beste renner ooit laat lossen op een berg, dan dat er mensen zullen praten over wie de RVV heeft gewonnen in 2025. Val partijen vaak zijn eigen schuld? Ook al weer zo'n onzin opmerking (Die je vaak maakt in je verschillende alter ego's). Kap nou eens met trollen en vertel gewoon een keer iets zinnigs.
    26-02-2025 11:00
    @angelo ik moet je toch adviseren de ip adressen beter te vergelijken. Het is voor jou wellicht onbegrijpelijk, maar wat commentaar op wielerflits kan echt van meer dan 1 persoon komen…..
    26-02-2025 11:40
    Ook weer grappig dat je nu met dit account commentaar geeft lol. BUSTED
    26-02-2025 12:09
    Prima joh, blijf je toch mooi in je eigen onzin geloven. Het begint overigens wel meelijwekkend te worden.
    26-02-2025 12:22
    Angelo, uiteindelijk gaat het om erelijst van een individuele renner. Op de erelijst van welke wedstrijd dan ook staat de naam van de renner. Zijdelings die van de ploeg.
    Valpartijen van Wout zijn vaak eigen schuld ja.
    Het dranghek in de Tourtijdrit. Schuld van iemand anders?
    Dwars door Vlaanderen vorig jaar. Wout tikt het wiel aan van Benoot.
    Afdaling Vuelta. Met zijn stuurmanskunsten mag hij daar niet vallen.
    Allemaal onbedoelde valpartijen natuurlijk maar wel door eigen (inschattings)fouten
    26-02-2025 12:29
    Ja Angelo, we wisselen nu in hoog tempo van account. Eigenlijk heeft de andere Antwan wel gelijk over van Aert!
    26-02-2025 14:51
    Ook grappig zo kort op elkaar dus inderdaad gewisseld, ook altijd grappig dat er altijd 2 duimpjes omhoog staan.

    Vertel eens wat is de meerwaarde om altijd negatief te reageren op wat geel is en met meerdere accounts?
25-02-2025 22:51
Van Aert is veel meer dan een klassiek coureur. Een heel compleet renner met een prachtige erelijst. Het monumentenverhaal zal vooral in België erg leven denk ik aangezien ze de Flandriens graag zien en een Belg de Ronde of Roubaix zien winnen. Dat is historisch gezien logisch.

Echter zie ik Van Aert niet als enkel een klassiek renner. Hij wint een bergrit, tijdrit en massasprints in de Tour, het groen in de Tour en was in 2022 extreem belangrijk voor Vingegaard.

Daarnaast wint hij gewoon Strade, Milaan San Remo, E3, Kuurne, Omloop, Amstel Gold Race en Gent Wevelgem en meerdere Vuelta ritten.

Wout is inderdaad ook zonder een Ronde of Roubaix een grandioos renner. Zeldzaam compleet en een renner waar ik als Nederlander enorm van kan genieten.
25-02-2025 20:22
Dan zal iedereen hem herinneren als de man die nooit rvv en pr won hehe
    25-02-2025 21:32
    Van Avermaet was ook de man die het maar niet lukte om Vlaanderen te winnen, maar is dat hoe Gouden Greg nu primair herinnerd wordt?

    Zonder Vlaanderen en Roubaix is Van Aert over tien jaar gewoon de man die drie wereldtitels wist te winnen in het tijdperk Van der Poel en een hele trits touretappes op zijn naam schreef (inclusief een bergetappe).
    25-02-2025 22:06
    Hij is de man die san remo een hele set kleine klassiekers en tour etappes won inclusief sprint berg tijdrit combinatie en ook rvv en roubaix niet won omdat hij niks hoefde
    25-02-2025 23:20
    Van Avermaet won Olympisch goud, dat overstijgt alles. Niemand kent het palmares van Pascal Richard maar toch heeft hij eeuwige roem. Neem erbij dat Greg niet de aandacht opzoekt zoals Wout én dat Greg wel degelijk PR won, dan maalt bij hem niemand om een RVV.
    Bij Wout staat of valt zijn carrière wel degelijk met een RVV, PR of WK.
    26-02-2025 08:45
    Totaal niet, jullie vinden dat een WK of een RVV bij Wout ''hoort''.

    Nee, Wout is uniek in zijn soort, de enige die misschien wel de beste wielrenner ooit heeft laten lossen op een berg in de groene sprinttrui in de grootste koers van het jaar, hij zal herinnerd worden als de man die iedereen heeft gelost op een stijle klim en solo met geel over de finish komt. Hij zal herinnerd als de renner die in 1 tour: de koninginnenrit won (Mount Ventoux), de tijdrit en de sprint op de Champs-Élysées won.

    Niemand gaat zich herinneren wie de RVV of PR won in 2019/20/21 etc.
    26-02-2025 09:56
    " Neem erbij dat Greg niet de aandacht opzoekt zoals Wout "

    Ja inderdaad, alle stukken over van Aert, worden hier ook geschreven in opdracht van Wout...
25-02-2025 19:11
Als het aan mij ligt, is deze man voor veel jongeren (en ouderen) een identificatiefiguur. Dan ziet de (sport) wereld er morgen toch weer een stukje beter uit!
25-02-2025 19:14
Niks is mooier dan Roubaix winnen op je oude dag. Ik zie het hem wel doen over 6 jaar.
    25-02-2025 19:35
    Nou nou, een Grote Ronde winnen op je oude dag lijkt mij toch wat mooier?
    25-02-2025 19:37
    Ik denk toch dat ik voor een jonge vriendin ga
    25-02-2025 20:17
    Of toch die Oude Dame?
    25-02-2025 22:05
    Duclos lasalle/hayman of horner? Je zal de keus maar hebben
26-02-2025 08:24
Van Aert verwart palmares met reputatie of nalatenschap.
25-02-2025 18:40
Om de discussie maar weer eens aan te zwengelen, ik kan ermee inkomen dat alleen overwinningen niet tellen voor de herinnering. Het gaat mij om Grinta en "gestoord" hard koersen. Hopeloze ondernemingen. Maar vooral ook jarenlang veel en vaak in de finale rijden. Boogerd is een goed voorbeeld. Ok, de beste renner in een rare tijd en Nederlandse droogte, toch herinner ik hem meer om het feit dat hij bijna altijd meezat, dan zijn uiteindelijk relatief bescheiden palmares.
    25-02-2025 18:57
    Kan ik wel inkomen..

    En in het geval van Wout die 3 tourritten: tijdrit, massasprint, koninginnerit..
    Op papier gewoon 3 etappes, maar in sportief opzicht heel uitzonderlijk..
    25-02-2025 21:21
    Ik vind het goed om te lezen dat hij zelf wél trots haalt uit een heel palet aan prachtprestaties die niet terug te zien zijn op PCS.

    Zoals hoe hij dag na dag het openingsuur van Touretappes beheerst, ontsnappingen terughalend en zelf mee springend, om daarna ook nog eens vanuit de kopgroep de hele dag nuttig te blijven voor zijn team. Super indrukwekkend en waardevol, en iets dat niemand in het peloton hem nadoet. Net zoals bv zijn beulswerk op de Hautacam of hoe hij de Vingegaard's Tour redde in die kasseienrit.

    Voor mij veel waardevoller dan het aantal 1tjes tellen op PCS.
    26-02-2025 12:54
    Voor mij geldt ook dat ik misschien van Aert wel meer zal herinneren dan Pogacar bijvoorbeeld. Een renner die makkelijk wint, zonder veel heroïek (tot nu toe dan) of een renner die zich profileert die het ploegbelang voor zijn eigen belang durft te laten gaan. Die een overwinning durft te geven aan een ander en die dan ook nog eens een hele allround wielrenner is met prachtige overwinningen waarbij zowat iedereen uit zijn stoel viel hoe veelzijdig hij is. Kortom lijstjes zeggen inderdaad niet alles, het gaat ook om hoe je als persoon herinnert wilt worden, hoe je de weg heb afgelegd. En dan denk ik dat Van Aert lang in de geheugens gegrift zal blijven staan. En dan maar verder hopen op nog een paar mooie jaren van strijd en hopelijk ook overwinningen.
25-02-2025 22:43
Wat koop je met slechts 1 monument op zak? Oprechte fierheid en vriendschap in het leven. Jezelf wegcijferen voor het hogere doel, een persoon zijn die kan genieten van meer dan enkel jezelf laten vieren.

Geen egocentrisch gedrag, maar een familiemens waarbij het gezin centraal staat.

Ohja, dat alles is de prijs die je betaald in een generatie met unieke sportmensen. Maar hij heeft er vrede mee en wie zijn wij om daarover te oordelen?
    25-02-2025 23:32
    Zoals jij hem omschrijft is Wout de meest ongeschikte persoon ooit om topsporter te zijn. En ondanks de (onbedoelde) diskwalificatie van Wout door jou, zal Wout beoordeeld worden op zijn prestaties in De Ronde en Roubaix.
    Geen winst is falen. Geldt voor Mathieu, voor Tadej en óók voor Wout.
    26-02-2025 08:48
    @Antwan

    Opnieuw onzin wat je verspreid.
26-02-2025 09:38
Probleem voor Van Aert is dat hij nooit de dominantie heeft gehad als klassiek renner van de mannen waar hij wordt mee vergeleken. Pogacar (7 monumenten + WK), Van der Poel (6 monumenten + WK) of in het verleden renners als Boonen (7 monumenten + WK), Gilbert (5 monumenten + WK) en Cancellara (7 monumenten) waren jaren aan een stuk erg dominant in hun koersen.

Dat heeft Van Aert nooit gehad, hij stak er nooit bovenuit. Zelfs in zijn beste (klassieke) periode na de covidbreak, toen hij Strade en MSR won, was dat niet omdat hij veruit de sterkste in koers was. Hij heeft gewoon een heel constant hoog niveau in alle soorten van koersen, waardoor hij links en rechts wel mooie overwinningen meegraait.

En dan wordt het heel moeilijk om aan een gelijkaardig klassiek palmares te komen. Kijk naar sterke renners als Kung (0 monumenten), Ganna (0 monumenten) of Pedersen (0 monumenten, wel een ietwat verrassend WK)... Ook sterke beren die vaak goed zijn maar die winnen ook niet zomaar klassiekers. Dan is Van Aert zijn klassiek palmares toch wel van een andere orde.

Dus hij heeft zeker al een erelijst om trots op te zijn. Denk Evenepoel weg, en hij steekt er als Belg op dit moment bovenuit. En wat hij in de Tour liet zien, heb ik nog geen enkele andere Belg zien doen in de 30+ jaar dat ik de koers volg. Zijn 3 wereldtitels uit het veld er nog bij bewijzen dat hij een veelzijdig atleet is.

Maar puur als klassiek renner is het gewoon al heel goed geweest tot dusver, maar niet uitzonderlijk. En de vele pech in Roubaix speelt natuurlijk ook een rol. Al kan je je de vraag stellen of hij daar zelf geen aandeel in had door te ontstuimig te zijn.

En 'het is van moeten' slaat op niks natuurlijk. Het was de afgelopen 2 jaar ook van moeten, en raad eens... Er komt weer een voorjaar aan waar het 'van moeten' is. Als hij de komende jaren een keer Roubaix weet te winnen, blinkt dat zijn hele palmares overigens weer op. Oh ja, ook San Remo (nooit gewonnen door Boonen of Gilbert trouwens), én Strade én Amstel, en ook nog Gent-Wevelgem, 2x E3, Omloop en Kuurne? Dan is het ineens een heel divers palmares qua voorjaarsklassiekers.

En Van Aert is een heel sterk, veelzijdig renner. Maar Pogacar, die het hele jaar door spelenderwijs topklassiekers en rondes wint, is echt wel van een totaal ander niveau. Die is niet 1, maar 2 klassen beter. Het verschil tussen 1 van de beste renners van een generatie en 1 van de beste renners aller tijden.
25-02-2025 18:45
Zo is het, topper!
25-02-2025 18:53
Wout heeft gewoon de pech dat hij in een belachelijk goede generatie zit.
Met de beste renner ooit Pogacar en het grootste multitalent van der Poel.
Daarnaast nog de pech dat hij de ideale luxeknecht is voor de klassementsrenners van Jumbo.
En ook nog eens een landgenoot heeft die optimaal profiteert van hem als afstopper tijdens de kampioenschappen.

In de generatie boonen had hij gewoon vijf monumenten gepakt.
    25-02-2025 19:13
    Wat een gatachterlijke bemerking:"dat hij een landgenoot heeft die optimaal van hem profiteert (jaja profiteert dan nog) ..je doet de waarheid nogal oneer aan met die bewering. Dat gaat dan over slechts 2 wedstrijden waar die landgenoot niet alleen slimmer maar ook gewoon veel sterker was die dag. De waarheid is dat hij de pech heeft dat er net in zijn periode nog een landgenoot was die nog veel beter was, en op zijn 22ste reeds een palmares had waar Wout enkel kan van dromen....
    25-02-2025 19:14
    Van die drie argumenten zorgt toch enkel 1 ervoor dat hij een kleiner palmares heeft?
    Hij verliest RVV, PR en WK niet omdat hij in de Tour de luxeknecht wil spelen he. Dat kost hem hoogstens een paar Tourritzeges, net een van de zaken die hij wél op z'n palmares heeft.
    Ook op kampioenschappen heeft hij kansen genoeg gekregen en diegene die Remco won had Van Aert nooit gewonnen als Remco afwezig was.

    Dus ja, hij heeft de pech dat er anderen beter zijn. Dat geldt voor iedereen die een bepaalde koers niet wint.
    25-02-2025 19:34
    Als niet als... Mooie tekst van Doe Maar; echt eens luisteren!
    25-02-2025 20:06
    @Cochise

    In 2020 was het WK een week na de Tour, een Tour waar hij 3 weken had gesleurd voor Roglic en uiteindelijk 2e werd in zowel de tijdrit als de wegrit. Hij verloor een Ronde van Vlaanderen met een centimeter verschil en in Roubaix werd hij zelden tot nooit verslagen omdat er iemand duidelijk beter was, maar door omstandigheden. Dat waren geen koersen die hij sowieso nooit had gewonnen.

    En de wereldtitel tijdrijden van 2021 had ook perfect gekund, dat ging echt over seconden, maar dat had hij aan zichzelf te danken door vlak voor dat WK plots een hele week onnodig groots uit te pakken in de Tour of Britain

    Het was voor Van Aert echt niet nodig om in een mindere generatie te zitten om meer te hebben gewonnen, gewoon minder lek rijden, ziek worden of zich leeg rijden op de verkeerde momenten en hij had mogelijk 1 of 2 monumenten en ergens een wereldtitel meer.
    25-02-2025 21:39
    De vorige generatie met boonen cancellara gilbert was ook belachelijk goed, daartussen had je nog de wolfpack in de klassiekers met alaphilippe in de tour, sagan die met beide overlapte. Er zijn altijd legendes, dat is het mooie. En er zijn ook altijd renners die hadden moeten winnen maar het niet deden, zoals boogerd in luik en lombardije, Dekker en pozzato in de ronde, leif hoste en vanmarcke jn zowel ronde als roubaix, alaphilippe in luik, kruijswijk in giro, Rodriguez in vuelta. Prachtige verhalen en meer dan een steriel cijfer op een statistieken site. Wie weet waar den wout eindigt?
    25-02-2025 21:43
    2020 met ingekorte klassiekers en ook nog alle grote wedstrijden kort achter elkaar, was wout wel extra uitzonderlijk. Korter en dicht opvolgend doet me ergens aan denken, juist ja een grote ronde. Daarin excelleert hij dan ook. In andere jaren heeft hij dat helaas nauwelijks opnieuw kunnen aantonen in 250k plus wedstrijden. Alleen de roubaix 2022 editie waar hij demareert op het moment dat vdp bijna valt zat hij echt op de laatste belangrijke hindernis vooraan.
26-02-2025 09:42
Als het over Wout zijn carrière zal gaan, zal het altijd gepaard gaan met het woordje "maar". Ja hij reed een fantastische Tour in 2022, ja hij won verschillende klassiekers, ja hij was misschien wel de beste allround renner ooit, ja hij was een teamspeler MAAR hij won nooit de de RVV of PR. Dat zal al-tijd in dezelfde zin gebruikt worden. In elke krant, op elke zender, in elke show, in elk interview, in elk gesprek tussen vrienden ... Nu is het zo, en het zal altijd zo zijn.
    26-02-2025 10:04
    Dit is altijd een uitstekend onderwerp om aan te tonen dat genderverschillen mbt het eeuwig doorzagen over triviale zaken niet bestaan.
    26-02-2025 11:44
    Nee dat is niet zo, JIJ vind dat. ik denk dat 95% hem heel anders zal herinneren. Jij bent een bewuste doemdenker omdat hij een geel truitje aan heeft.
    26-02-2025 12:55
    Het zou een interessante poll zijn op WF: "Kan je Wout zijn carrière geslaagd noemen zonder RVV, PR of WK.". Als de uitslag effectief 95% is, dan ben ik inderdaad 'verkeerd' in mijn denken en heb je van mij verder geen last meer
    26-02-2025 13:13
    Nee hoor zo’n poll is totaal niet interessant. De enige die kan beoordelen of Van Aert zijn carrière geslaagd is, is Van Aert zelf. Dat anderen lijstjes interessanter vinden, prima, maar dat is maar het oordeel van de buitenwereld. Vergelijk het als volgt misschien vinden collega’s van mij dat mijn leven niet geslaagd is, ik vind van wel maar wellicht maak ik keuzes die zij niet zouden maken. Ik verander daardoor in ieder geval niet van mening. Dus er kunnen 1000 en 1 polls gemaakt worden, ik weet niet hoeveel mensen een mening geven, maar ik vermoed zo dat Van Aert zich daar niet veel van zal aantrekken en gelijk heeft ie. Sterker nog juist dat maakt hem in mijn heel bescheiden mening een mooier mens.
    26-02-2025 18:27
    Ik ben wel voorstander van zo’n poll.
    Is Wout zijn carrière geslaagd zonder Vlaanderen en/of Roubaix?
    Financieel zeker want hij is loaded als hij stopt. Op sportief gebied valt er dan zeker iets aan te merken. Een 7 zonder die monumenten, een dikke 9 wanneer hij er alsnog in slaagt om ze te winnen.
26-02-2025 15:55
Beste @Angelohelmond, er zullen zeker mensen, en zeker de liefhebbers, onthouden dat Wout in zn groene trui Pogi eraf reed in de tour, ik ook. Maar straal voorbij gaan aan het feit dat het draait om truien en monumenten in de wielersport vind ik toch een merkwaardige kronkel in je gedachten. Ik zal de laatste zijn om WvA als wielrenner te downplayen maar als hij zijn carrière afsluit met maar één monument vind ik dat toch te weinig, al zijn teamwork ten spijt.
26-02-2025 01:34
Ik zal Wout later vooral herinneren door de documentaire De Stig. Wat een enorm sympathiek mens!
26-02-2025 09:57
Hoeveel tour etappes al ?
Die 2x Vantoux rit was episch.
Sprint op de champs gewonnen.
Wk cyclocross .. Milaan-san remo.
Het is nu al een erelijst waar iedereen voor zou tekenen.
Op een of andere manier valt de puzzel in het voor jaar nooit in zijn voordeel.
Hij verprutst het net of het wordt voor hem gedaan.
Sport is emotie, hij doet altijd mee voor winst. Kleurt de koers, aardige kerel.
Ik zou hem RVV of Paris-roubaix heel graag zien winnen maar dat is o zo moeilijk !
Wat er ook gebeurt, altijd blijven rammen..
25-02-2025 20:16
☆☆☆☆☆☆
26-02-2025 05:32
Gelukkig werken dit soort mensen niet voor 1700 eu in een gure fabriek..... ik moet sjus niets... 3.5 mil... wat fietsen;)
    26-02-2025 08:13
    En die mensen uit die 'gure fabriek', wat doen die in hun vrije tijd? Precies, koers kijken, de wielerhelden volgen, één der lichtpuntjes in een grauw bestaan!
26-02-2025 05:41
Wat maakt het hem uit hoe hij herinnerd wordt door wat wieler geinteresseerden? just niks. Hij fietst omdat hij dat leuk vindt en om er een mooie boterham mee te verdienen. En dat doet hij (en natuurlijk zal hij de valpartijen ook niet leuk vinden)
Uiteindelijk fietst hij voor zichzelf en zijn gezinnetje.
26-02-2025 09:04
Icoon uit de Tour. Legendarisch en uniek. De enige die op zijn manier geen eindzege nodig had om alsnog zo onvergetelijk te worden in de geschiedenisboeken. En daarbij ook nog eens het jumbo tijdperk de boeken in leidde. Als je de beelden van Johan cruyf terugkijkt valt het als individu allemaal wat tegen. Toch wordt hij gezien als 1 van de grootste ooit. Van der Poel zijn palmares is allesbehalve allround want persoonlijk vind ik een wk veldrijden en gravel niet thuishoren op een internationaal palmares. Zoals zaalvoetbal en beach- volleybal. Dan wordt 3 x Vlaanderen en 2 x Roubaix best wel monotoon als je het nuchter analyseert. Insta ik ben groot fan van vd Poel om zijn manier van fietsen. Zo ook van Wout. Het bracht mijn interesse terug in wielrennen (kijken). Deze 2 iconen. Eenheid in diversiteit. Deze 2 gasten.
    26-02-2025 11:28
    De enige mensen die de tour van Wout herinneren zijn Belgen en enkele Nederlanders omdat het voor Visma was. Voor de buitenwereld (zonder Wout-bril) kreeg hij de Ventoux-rit omdat hij totaal geen invloed had op het AK.
    Wat betreft het willen downplayen van VDP zijn palmares is lachwekkend. Nu is het behalen van 7 wereldtitels in het veld van geen belang? En dan het monotoon noemen als iemand 3 x RVV en 2 x PR wint? Vergeet dan zeker de E3, MSR, Amstel, WK, Strade bianche, brabanste pijl,...
    26-02-2025 11:53
    Die eeuwige vergelijking van Van Aert en Van der Poel leidt steeds weer - door de partijdige grondhouding - tot onzinnige conclusies (sorry voor de scherpte, dat komt door die eeuwige herhaling),
    26-02-2025 12:28
    @TaylorZwi, inderdaad steeds dat geleuter over die ritwinst op de Ventoux, ze hebben hem laten rijden want als de grote kanonnen hun gat gelicht hadden dan was hij gezien, dus min of meer cadeau gekregen, net zoals gouden Greg zijn olympische titel gekregen heeft, valpartij van de koplopers en een dwaas die hem terug brengt bij die andere koploper anders was hij het op eigen kracht nooit geworden.
26-02-2025 10:41
@Oblomov,...Ik herinner me Greg nog als de man die met de gouden helm op zijn hoofd geboren leek.

Reacties zijn gesloten.