Wout Poels: “Het zit wel goed met de conditie”
zondag 9 maart 2014 om 10:19

Wout Poels: “Het zit wel goed met de conditie”

Wout Poels

foto: Sirotti

Wout Poels liet zich zaterdag tijdens de Strade Bianche zien in de kop van de wedstrijd. In dienst van zijn ploeggenoot Michal Kwiatkowski – die in Siena als eerste over de finish zou komen – werd de 26-jarige renner van Omega Pharma-Quick Step knap negende. Het resultaat laat volgens de Limburger zien dat het met zijn conditie wel goed zit.

De renners kenden zaterdag in Toscane geen gemakkelijke dag. “De Strade Bianche staat bekend om zijn gravelpaden”, vertelde Poels aan de NOS. “Het ging de hele tijd op en af. Echt een lastige koers,” geeft hij aan. Poels reed de finale in een dienende rol. “Kwiatkowski zat mee, dus in principe hoefde ik alleen maar te counteren en te zorgen dat er niemand naartoe reed. Dat ging hartstikke goed. Kwiatkowski maakte het mooi af”, kijkt hij terug.

Het resultaat in de Toscaanse eendagskoers geeft hem vertrouwen. “Voor deze koers heb ik in Dubai gereden, maar dat is inmiddels alweer 2,5 week geleden. Ik heb een iets rustigere opbouw, maar heb hard getraind de laatste tijd. Ik voel me wel goed eigenlijk. Als je hier dan ook weer negende wordt, dan zit het wel goed met de conditie”, stelt hij vast. Woensdag vervolgt Poels zijn seizoen in Tirreno-Adriatico.

RIDE Magazine