WK veldrijden gaat in 2021 naar Oostende
België zal in 2021 het epicentrum van de koers zijn. Nadat bekend werd dat het WK wielrennen in Vlaanderen zal neerstrijken, maakte UCI-voorzitter David Lappartient op een persconferentie duidelijk dat het WK veldrijden over drie jaar plaatsvindt in kustplaats Oostende. Tussentijds zijn Bogense (Denemarken, 2019) en Dübendorf (Zwitserland, 2020) aan de beurt.
Kuststad Oostende – dat vorig jaar het Belgisch kampioenschap Veldrijden organiseerde – werd vorig jaar door de Belgische bond voorgedragen als kandidaatsstad. Het kreeg toen de voorkeur boven Boom. De laatste keer dat het WK in België plaatsvond was in 2016. Bij de mannen ging de titel toen naar Wout van Aert, terwijl Thalita de Jong bij de vrouwen het goud veroverde.
De komende twee edities van de wereldkampioenschappen waren in een eerder stadium al toebedeeld aan het Deense Bogense (2019) en het Zwitserse Dübendorf (2020). Komend weekend staat in Valkenburg het WK Veldrijden 2018 op het programma.
Reacties zijn gesloten.