WK 2023: Gaze prolongeert titel op de Short Track, Pidcock na inhaalrace derde
foto: Cor Vos
donderdag 10 augustus 2023 om 19:08

WK 2023: Gaze prolongeert titel op de Short Track, Pidcock na inhaalrace derde

Samuel Gaze is net als vorig jaar wereldkampioen Short Track geworden. De Nieuw-Zeelander, die op de weg uitkomt voor Alpecin-Deceuninck, versloeg Victor Koretzky en Tom Pidcock in het ‘sprintonderdeel’ van de Cross Country.

Donderdagavond werd de Cross Country Short Track van het WK verreden, zónder Mathieu van der Poel. De Nederlander had nog teveel last van zijn val in de wegrit. Onder meer Tom Pidcock en Peter Sagan waren wel van de partij, evenals Samuel Gaze. Laatstgenoemde was de titelverdediger.

Pidcock schuift snel op
In Glentress Forest hadden de Let Martins Blums en de Duitser Luca Schwarzbauer de beste start. Ook Gaze zagen we al vooraan in de eerste van elf rondes, in tegenstelling tot Pidcock en Sagan. Zij hadden achteraan moeten starten en hadden dus terrein goed te maken. Pidcock lukte dat behoorlijk goed: na vier rondes zat hij bij de eerste tien. Een ronde later was hij opgeschoven naar plek drie.

Een groepje van zo’n zestien renners had zich op dit moment afgescheiden van de rest van het veld. Daarbij ook Victor Koretzky, die een paar speldenprikken uitdeelde. Gaze, Schwarzbauer en de Zwitser Thomas Litscher zaten steeds op het vinkentouw. Henrique da Silva Avancini moest ondertussen opgeven met mechanisch malheur.

Gaze pakt de titel
Bij het ingaan van de laatste ronde trok Gaze door. Schwarzbauer zat aanvankelijk in het wiel, maar moet uiteindelijk een gaatje laten. Koretzky probeerde dit gat nog te dichten en kwam nog akelig dicht in de buurt, maar het was Gaze die de zege pakte. Pidcock kwam vervolgens als derde over de streep.

WK MTB – Short Track
Uitslag mannen
flag-nr1 flag-nz Samuel Gaze
flag-nr2 flag-fr Victor Koretzky
flag-nr3 flag-gb Tom Pidcock
4. flag-za Alan Hatherly
5. flag-dk Sebastian Fini Carstensen
6. flag-lv Martins Bums
7. flag-es Jofre Cullell Estape
8. flag-ch Thomas Litscher
9. flag-de Luca Schwarzbauer
10. flag-nz Anton Cooper

RIDE Magazine
5 Reacties
10-08-2023 20:11
Pidcock gaat hier niet helemaal vrijuit naar mijn mening. Op 2.30 zie je hem binnendoor gaan: https://www.youtube.com/watch?v=iomIyE5vmeY&ab_channel=FloBikes
    10-08-2023 21:01
    Wat doet hij verkeerd. Mag je niet inhalen bij Mountainbiken?
    10-08-2023 21:41
    Hij doet niets fout. Hij steekt Schwarzbauer voorbij voor de bocht zonder duwen, gewoon door met meer snelheid langszij te gaan. Daarna neemt Pidcock de binnenbocht, gaat hij dus niet Schwarzbauer verhinderen, die dan ongelukkig met zijn voorwiel tegen Pidcock zijn achterwiel reed.
    10-08-2023 21:55
    Kijk even naar de lijn van de nummers 1 en 2, dan zie je dat Pidcock de bocht niet houdt (want te veel snelheid) en daarmee Schwarzbauer ook - nogal fors - van z'n lijn af drukt. Daar was dus geen gat, hij maakt een gat door uit de bocht te vliegen. Terugzetten lijkt me volledig terecht.
    11-08-2023 07:42
    Wat Joop zegt. Pidcock doet gewoon een full send rechtdoor in de hoop Schwarzbauer zo ook te blocken; en dat lukt. Lijkt me niet oke.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine