WK 2016: Greipel wil kopmanschap niet delen met Kittel
De Duitse bondscoach heeft voor het komende WK op de weg een serieus luxeprobleem. Op het vlakke parcours in Doha (Qatar) zijn de sprinters aan het woord. Als het aan André Greipel ligt, is hij de kopman. “Het is contraproductief als je met twee kopmannen van start gaat”, stelt Der Gorilla.
Keuzes
De huidige Duits kampioen vertelt tegenover het Duitse persbureau DPA dat hij niet op hetzelfde schip wil varen met Marcel Kittel. “Ik heb een goed seizoen achter de rug en zal een rol als nummer twee niet accepteren. Het is contraproductief als je met twee kopmannen van start gaat. Het is een moeilijke situatie voor zowel mij als Marcel. We hebben nog niets gehoord van de Duitse bond. Het parcours ligt ons beiden, maar je moet het ook niet onderschatten. De temperatuur kan stijgen tot veertig graden Celsius met een harde wind en de 260 kilometers zullen hun werk doen.” De Duitse bondscoach maakt na alle waarschijnlijkheid zijn selectie bekend na de Cyclassics in Hamburg van komend weekend, waar Greipel titelverdediger is.
Op dit moment kan je het gewoon niet maken om Kittel thuis te laten, tenzij hij er in Hamburg en de overige klassiekers los wordt uitgereden, maar op dit moment heeft hij al genoeg laten zien om mee te mogen.
En je weet natuurlijk nooit. Bij een harde koers kan hij volgens mij niet mee, maar er bestaat natuurlijk een heel kleine kans dat het een saaie koers wordt zonder aanvallen. Maar die kans is klein, want buiten de Duitsers heb je enkel de Britten die ook een volledige massaspurt met het hele peloton willen. En met 2 landen zo'n koers controleren is lastig.
Je moet als team (uitgaande van 6 renners) wel een juiste balans selecteren.
Stel dat je 2 renners selecteert die kopgroepjes terug moeten halen. 2 renners die je naar voren rijden en houden in de aanloop van de sprint. Dan heb je nog een echte sprintaantrekker en dus nog plaats voor één kopman.
Ik zie niet in hoe je succes kan hebben met 3 sprinters die zonder leadout de laatste kilometer in gaan.
Wanneer het in de finale op het scherpst van de snede gaat, loopt je het risico dat hij lost.
Maar het is het probleem van de Duitsers, ik hoor het wel....
Als puntje bij paaltje komt is er altijd wel ergens een ploeggenoot te ontdekken. Of Sinkeldam nu aantrekt voor Degenkolb of Groenewegen, niemand die het verschil merkt. Of misschien Nizzolo, Meersman, Roelandts. Met drie sprinters heb je straks een ploeg van 17 man!
Kittel lijkt mij te onvoorspelbaar en heeft in het verleden te weinig bewezen over dit soort afstanden.
Je hebt gelijk, we moeten chaos bij de Duitsers veroorzaken!
Zou Kittel die klim op 5 kilometer van de finish, 3 kilometer aan 8,5%, kunnen overleven? Zo niet, dan zou ik eerder Nerz opstellen!