Wielerploegen: “UCI moet beslissingen nemen tijdens koers”
zaterdag 7 juni 2014 om 09:44

Wielerploegen: “UCI moet beslissingen nemen tijdens koers”

peloton

foto: Sirotti

De wielerploegen willen dat de UCI-commissarissen meer macht krijgen tijdens koersen. Dat meldt de internationale vereniging van wielerploegen (AIGCP) na de heisa in de Giro. “Alleen de juryvoorzitter is bevoegd om te beslissen of de veiligheid van renners tijdens wedstrijden in gevaar is.”

“Als hij daarover een beslissing neemt, dan mag hij niet beïnvloed worden door de organisatoren, renners of ploegen.” De AIGCP vindt dat er een einde moet komen aan de ambiguïteit tussen de organisator en de UCI. “Onze ambitie is om van het wielrennen een eerlijke en geloofwaardige sport te maken. Maar eerst zullen alle partijen moeten samenwerken opdat alle regels duidelijk en objectief zijn.”

De AIGCP gebruikt in het statement twee voorbeelden uit de Giro. Ten eerste de etappe naar Bari, die gewonnen werd door Nacer Bouhanni. De renners hadden destijds zelf de koers geneutraliseerd. “Zij zijn niet degene die dat zouden moeten doen”, stelt de AIGCP. “De jury is er niet alleen om de wedstrijd te reguleren, maar ook om de veiligheid van de renners te beschermen.”

De sneeuwetappe over de Gavia en de Stelvio is vergelijkbaar met de situatie in Bari. “De afwezigheid van duidelijke regels had van invloed kunnen zijn op het resultaat. Dat is onacceptabel. Terwijl alle teams ermee eens waren dat fair play belangrijker was dan regels en procedures, besloot de jury niets te veranderen en koos het ervoor om de organisatie te schuld te geven voor de miscommunicatie.”

RIDE Magazine
RIDE Magazine