Wereldbeker veldrijden van Antwerpen gaat niet door

zondag 28 november 2021 om 18:47
Wereldbeker veldrijden van Antwerpen gaat niet door

foto: Cor Vos

De Scheldecross van Antwerpen van volgende week zondag, de negende manche van de Wereldbeker veldrijden, gaat omwille van de nieuwe coronagolf niet door. Er is nog wel publiek toegelaten, maar organisator Golazo ziet op tegen de extra maatregelen die opgelegd worden.

Na een grondige evaluatie bleken de betrokken partijen het erover eens: een volwaardige internationale cross ‘leeft bij gratie van de massale opkomst van het publiek en van de sfeer en ambiance. Met de huidige maatregelen dreigt de Wereldbekercross in Antwerpen een flauw afkooksel daarvan te worden’, zo laat de organisatie weten in een perscommuniqué.

“De cyclocross in Antwerpen leeft van het publiek en het is traditioneel een ontmoetingsplaats van alle Antwerpenaren die van veldrijden en sfeer houden”, zegt Christophe Impens van organisator Golazo. “Maar om de veiligheid en gezondheid van iedereen optimaal te waarborgen, zouden we een heleboel extra maatregelen moeten opleggen die bovendien nauwelijks te controleren zijn.”

Wat met de andere Golazo-crossen?
“Dat geldt voor het publiek langs het parcours, maar des te meer in de zogenaamde sfeertenten, alsook in de VIP-tent. Het is geen evidente beslissing, maar de Stad Antwerpen heeft er begrip voor gezien de moeilijke coronasituatie en de veranderde maatregelen”, aldus Impens.

Op de kalender van Golazo staan nog tal van veldritten tot het einde van het seizoen. Impens: “We wachten het volgende federaal overlegcomité van 15 december af. Afhankelijk van de beslissingen die daar genomen worden, zullen we onze volgende veldritten één voor één bekijken, uiteraard steeds in nauw overleg met de lokale overheid.”

Dit artikel delen:

24 Reacties

chiller87 28 november 2021 om 18:55

Het probleem is dat de burgemeester de kerstmarkt heeft verboden. Dus waarom feesten op de cross dan wel toelaten.. spijtig.

0
xistnc 28 november 2021 om 18:58

Of hebben beide afgelastingen wellicht dezelfde reden?

0
chiller87 29 november 2021 om 08:28

Ze hadden dit perfect kunnen laten doorgaan zonder feesttent en vip. Maar dan is er financieel uiteraard een kater. De dag ervoor gaat boom toch gewoon door.. waar is de logica?

0
Maillot à Pois 29 november 2021 om 10:39

@chiller87
De hoge licentiekosten die een organisator aan de UCI moet betalen om een WB manche te mogen organiseren zullen er allicht veel mee te maken hebben.

De kerstmarkt niet denk ik. Ook die van Leuven is verboden door het stadsbestuur, daar werd wel gewoon gecrosst.

Intussen reageert Tomas Van den Spiegel ‘verbaasd’ op de beslissing van Golazo.

0
Turtlehead 29 november 2021 om 13:53

@Xistnc: ‘oorzakelijk verband’, inderdaad.

0
Arie den Blanken 28 november 2021 om 19:13

Met de maatregelen bij ons in NL verwacht ik dat de WB in Rucphen ook niet zal doorgaan.
Als deze niet doorgaat en Antwerpen dus ook niet is eigenlijk alleen maar een goede zaak want er zijn veel te veel WB wedstrijden. Hopelijk komen de SP en X2O trofee crossen niet in gevaar.

0
ChefSpijker 28 november 2021 om 20:13

’t Is toch al bevestigd dat Rucphen doorgaat zonder publiek.

0
Boomie1 29 november 2021 om 05:58

Exact, Rucphen zonder publiek

0
vanSpringel 28 november 2021 om 19:14

Effe denken ?

0
Arie den Blanken 28 november 2021 om 19:25

De controverse tussen Flanders Classic (cq. UCI) en Golazo zal waarschijnlijk ook wel een rol spelen

0
Davide Lappartiente 28 november 2021 om 19:24

Ze vrezen dus dat er door de 'extra maatregelen' niet genoeg gezopen kan worden in de tenten. Misschien neemt de 50 000 euro startgeld van WVA ook wel een te grote hap uit het budget!

0
Boomie1 29 november 2021 om 05:59

Overdrijf niet zo

0
Turtlehead 29 november 2021 om 13:54

Inderdaad, ‘zuipen’ is echt een ongepast werkwoord als je naar een hoogstaand sport-evenement verwijst :)

0
Theo Bovengemiddelkamp 28 november 2021 om 19:25

Ik ben wel benieuwd naar de mening van Sven Nys over dit besluit. Had hij dit niet al eerder voorspeld?

0
Verweggistan 28 november 2021 om 19:55

Ze luisteren meteen naar sven nys: minder wb wedstrijden

0
Dikke Man 28 november 2021 om 19:29

Nieuw virus, nieuwe paniek. Even twee weekjes wachten om te kijken of we niet allemaal opeens doodgaan en we kunnen weer door. Of niet.

0
Pietspeed 28 november 2021 om 22:33

Nee, nee, nieuwe tante alleen.

0
Gangmaker 28 november 2021 om 19:56

Ben daar gisteren in Antwerpen Linkeroever nog aan het pqrcours geweest en vastgesteld dat er veel al opgebouwd ( diverse grote tenten) of klaarstond zoals massa’s dranghekken. Zal nu terug afgebroken en opgehaald mogen worden. Vermoed dat de voorverkoop van de dure) inkomkaarten ook al wel zal zijn tegengevallen

0
Maarten De Meij 28 november 2021 om 21:13

Kortom: Golazo krijgt geen korting van UCI en Flanders Classic omdat er minder publiek komt door Covid en wil geen verlies maken. Dus schrappen ze Antwerpen om druk te zetten voor een korting in Namen, etc… Als UCI niet wil plooien, schrappen ze die andere dure WB crossen ook allemaal. X2O crossen schrappen zal dan weer niet nodig zijn. Die kosten veel minder.

0
Arie den Blanken 29 november 2021 om 11:00

Goede ontwikkeling. Dit gedrocht van de WB nieuwe stijl van de UCI met Flanders Classic mag zo snel mogelijk verdwijnen. Het veldrijden mag gerust internationaler maar dat dient op een ongeforceerde manier te gebeuren en anders maar niet. De huidige opzet gaat juist ten koste van een goed business wat er was voor de kalenderhervorming. Ook al was dat regionaal maar dat doet er niet toe.

0
Westfalen 28 november 2021 om 23:38

Golazo gooit wel erg snel de handdoek in de ring. Blijkbaar niets meer aan te verdienen.

0
Turtlehead 29 november 2021 om 13:56

Lijkt erop. Zal snel duidelijk worden als ze over hun volgende wedstrijden moeten beslissen.

0
Koers 29 november 2021 om 10:22

Tsja, waarschijnlijk amper voorverkoop omdat men hun geld niet kwijt wil zijn mocht het niet doorgaan. Daarnaast voorspelde regen, dat ook nog eens een enorm slechte combi is met de verplichte mondkapjes. Zie dan maar eens mensen te vinden die aanwezig willen zijn.

0
platteprijs 29 november 2021 om 16:41

Boom is ook onzeker, lees ik net op Sporza.

0

Laatste nieuws

Populair

Materiaalzone