‘WADA neemt regels clenbuterol onder de loep’
De kans bestaat dat de regelgeving omtrent clenbuterol binnenkort verandering ondergaat. Volgens persbureau AP is er volgende week in Montreal een ontmoeting tussen verscheidene WADA-experts, die mogelijk een maximaal toegestane hoeveelheid clenbuterol zouden bepalen waarvoor een sporter niet zou gestraft worden.
“Dat zou één van onze aanbevelingen kunnen zijn”, geeft Olivier Rabin van het Wereld Anti-doping Agentschap toe. “Je kan stellen dat er een bepaalde hoeveelheid is waarbij het vaststaat dat er sprake is van doping. Maar bij bepaalde kleine hoeveelheden, atypische waarden zeg maar, kan nader onderzoek aangewezen blijken.”
De maatregel zou echter pas ten vroegste in 2012 van kracht kunnen worden, al zal het WADA waarschijnlijk zelfs wachten met de invoering van de regel tot bij de herziening van de anti-doping code in 2013. Voor Alberto Contador, die tijdens de afgelopen Tour betrapt werd op een minieme hoeveelheid clenbuterol, heeft de regel dus waarschijnlijk geen effect.
 Materiaalzone
                                                                                Materiaalzone                                     Fietstoerisme
                                                                                Fietstoerisme                                     
     
     
            

 
             
             
             
            