Vuelta-baas Guillén niet van plan om te zwichten voor demonstranten: “Het is tegen alle regels”
foto: Cor Vos (archief)
dinsdag 9 september 2025 om 19:33

Vuelta-baas Guillén niet van plan om te zwichten voor demonstranten: “Het is tegen alle regels”

De Vuelta a España kreeg dinsdag opnieuw te maken met grootschalige protesten. De zestiende etappe werd onthoofd door een grote pro-Palestina-demonstratie, waardoor de organisatie geen andere uitweg zag dan om de finish te verplaatsen. De vraag is: hoe nu verder? Kan de Vuelta überhaupt nog wel doorgaan? Koersdirecteur Javier Guillén komt met een duidelijk antwoord.

Guillén is zeker niet van plan om de koers stil te leggen, ook niet nu de Ronde van Spanje voor een tweede keer een etappe moest inkorten, na een zoveelste protestactie. “We willen als organisatie van de Vuelta onze volledige afkeuring uitspreken over wat er vandaag is gebeurd”, citeert de Spaanse sportkrant AS de Vuelta-baas. “Voor de tweede keer in deze editie moesten we tijden noteren voor de geplande finish.”

“Gelukkig had de etappe een winnaar en werden de tijden genoteerd. De belangrijkste boodschap die ik wil meegeven, is dat we zullen blijven koersen en morgen aan de start zullen staan ​​van de zeventiende etappe. Het is duidelijk dat de Vuelta door een zeer moeilijke fase gaat en dat er tijdens de wedstrijd een moeilijk debat is ontstaan. Een discussie waar we ons eigenlijk niet mee willen bemoeien.”

Regels
Guillén hekelt het feit dat zijn koers wordt geteisterd door demonstranten. “We hebben regels die iedereen moet volgen, niet alleen de Vuelta. Etappes mogen niet worden ingekort, wielrenners mogen niet worden tegengehouden. Het is illegaal wat we nu allemaal zien. Het is illegaal omdat dit zowel in het Wetboek van Strafrecht als in de Sportwet is vastgelegd.”

Het is niet voor het eerst deze Vuelta a España dat de organisatie moest beslissen om de streep eerder te leggen. Ook in de etappe naar Bilbao zorgden pro-Palestina-demonstranten ervoor dat de oorspronkelijke aankomst niet langer als finish kon dienen. Toen werd de streep op drie kilometer van het einde getrokken en kregen we geen ritwinnnaar. Die was er nu wel in de persoon van Egan Bernal.

RIDE Magazine
2 Reacties
09-09-2025 20:06
Die arme kerel wordt compleet in de steek gelaten door de Guardia Civil. Die laten alles maar gebeuren en grijpen steeds pas in als het te laat is.
09-09-2025 20:07
Met terugwerkende kracht Pidcock en Vingegaard een gedeelde ritzege toekennen, lijkt me maar fair.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine