BikeExchange-Jayco zal vandaag onthoofd aan de start verschijnen van de elfde etappe van de Vuelta a España. Klassementskopman Simon Yates heeft namelijk positieve getest op het coronavirus en moet de ronde met milde symptomen verlaten. De 30-jarige Brit stond vijfde in het klassement, op net geen vijf minuten van leider Remco Evenepoel.

Yates kreeg in de nacht van dinsdag op woensdag last van milde symptomen en testte deze ochtend positief op het virus, zo meldt zijn ploeg BikeExchange-Jayco in een persbericht. De klimmer, die vier jaar geleden al eens de Vuelta wist te winnen, wist dinsdagmiddag nog een uitstekende tijdrit af te werken naar Alicante. Yates eindigde als zevende in de daguitslag en steeg naar de vijfde plaats in het algemeen klassement.
“In de nacht van dinsdag op woensdag kreeg onze renner Simon Yates last van enkele COVID-klachten. Hij had lichte koorts en pijn aan zijn lichaam. We besloten deze ochtend een coronatest uit te voeren en die bleek helaas positief. Hij zal daarom niet meer aan de start verschijnen van de elfde etappe. De gezondheid en het welzijn van de renner staan voorop”, laat ploegarts Dani Castillo weten.
Yates is alweer de 27ste uitvaller sinds de start van de Vuelta a España in Utrecht, en de zeventiende renner die de wedstrijd moet verlaten wegens een coronabesmetting.
Uitvallers
Etappe 2
Etappe 3
Etappe 5
Etappe 6
Etappe 7
Etappe 8
Etappe 9
Etappe 10
Etappe 11
Etappe 12
Etappe 13
-
DNF
Etappe 14
-
DNF
Etappe 15
Etappe 16
-
DNS
-
DNS
82 Reacties
Sneu en flinke tegenslag voor pechvogel Yates, toch een oud winnaar die nog wat ambitie had. Ook slim dat Evenepoel door zijn manier van koersen ruim anderhalve meter afstand heeft gehouden tot zijn concurrenten, dat geeft hoop op een sportieve beslissing deze ronde.
hahaha… goeie!
De Hayter-tactiek om constant achteraan het peloton te rijden bleek inderdaad niet de goede…
Wat een zonde vd koers, die was zeker gaan aanvallen dit weekend.
Pijnlijk voor BikeExchange, hierdoor kunnen ze zomaar degraderen.
Maar nee Matthews en Groenwegen zullen de punten van Lotto wel schaduwen. Er mag nu gewoon niks met Matthews gebeuren. Dan zitten ze echt in de penarie.
Niet goed dat die degradatiestrijd nu medebepaald wordt door Corona. Valt Mas uit, dan degradeert Movistar bijvoorbeeld.
Corona zal Mas hopelijk niet treffen, aangezien hij 5 weken geleden nog corona had.
Dat kan zeker wel, aangezien de PCR-test geen levend virus opspoort, maar dode restmaterie van wat dan ook. Dat kan gemakkelijk iets zijn wat zich al weken in je lichaam bevindt. Maanden kan ook, maar dat is eerder uitzonderlijk.
Hopelijk kunnen we na deze winter weer gewoon een periode in gaan waarin het lichamelijke klachten zijn die renners dwingen tot opgeven en niet het verplicht testen.
Hoewel ik het niet met je oneens bent, impliceert je reactie dat er bij Yates geen lichamelijk klachten waren. Dat is volgens het bericht niet zo: hij had (lichte) koorts. Lijkt me niet verstanding om met koorts te fietsen.
@ander: dat zou een renner zelf moeten bepalen. Dit is broodroof en koersvervalsing
Hij was dan ook maar zevende gisteren. Het verkoudheidsvirus doet wat met een mens.
Doodjammer. Hij ging een smaakmaker zijn in de komende ritten.
Gisteren was hij nog niet ziek, vanochtend wel. Zo gaat dat met virale infecties die plots doorbreken.
Wat ik niet snap, bij het wielrennen is het de ene na de andere met corona.
Als ik naar andere sporten kijk, hoor je helemaal niemand. Voetbal bijvoorbeeld..
Goede observatie. In principe zouden hele teams besmet moeten geraken.
De ‘bubbel’ is bij wielrennen heel anders dan bij voetbal.
Bij wielrennen willen renners nogal eens omringd zijn door toeschouwers en ander gepeupel. In voetbalstadions zitten die op een tribune. Nogal een verschil.
Wellicht door een ander soort inspanning? Wielrennen duursport met een grotere ‘aanslag’ op het hart en de longen, waarbij veel renners ook nog eens volledig afgetraind zijn wat ook niet goed is voor de weerstand.
Bij voetbal waren het ook hele teams tijdens de eerste twee coronajaren. Waarschijnlijk testen ze daar gewoon niet meer.
Ik vermoed dat Kleikers hier de superspreader is. ;-)
Als je bij wielrennen op dinsdag besmet raakt moet je eruit omdat elke dag een wedstrijd dag is. Voetballer spelen 1x per week en wij horen natuurlijk niet wie er welke week welke trainingen gemist heeft.
Heel simpel:
Bij voetbal duurt de wedstrijd anderhalf uur met 22 spelers op 1 locatie. De Vuelta duurt drie weken met 184 renners op meerdere locaties. Waar denk je zelf dat je meer besmettingen tegenkomt?
Wielrenners zijn ook wat vatbaarder voor virusjes dan voetballers he. Zit weinig weerstand in die uitgemergelde lijfjes
maar buiten hun beroep om, komen voetballers toch veel meer op openbare plekken dan die rare wielrenners?
Ik blijf dat bijzonder vinden dat er zo veel 'geisoleerde' gevallen. Steeds 1 of 2 renners per ploeg, redelijk random verspreid over het peloton.
Eigenlijk is dat niet helemaal logisch gezien de besmettelijkheid en zou je veel meer grote en geconcentreerde uitbraken verwachten.
Bij Lotto waren het kamergenoten Drizners en Sweeny net zoals bij DSM Arndt en Donovan. Dus de 1/2 per ploeg zijn wel redelijk aanwijsbaar.
Vooral vreemd dat er in grote rondes nog mensen op dezelfde kamer slapen. Zou toch aan meer risicospreiding doen.
Pedersen haalde het na de finish ook nog aan: in deze Vuelta werden de renners voor en na de wedstrijd vaak omringd door mondkapjesloze fotografen e.d. die tot op minder dan anderhalve meter komen. Daarnaast waren die nauwe Baskische 'mensentunnels' misschien ook niet heel gezond…
Sinds gisteren heeft de organisatie de regels al wat verstrengd bij de start en finish. Hopen maar (tegen beter weten in) dat Yates en Bennett uiteindelijk de enige grote namen zijn die uitvallen.
Gesink heeft gisteren ook nog iets op zijn instagram gepost over het niet bedanken van de fans buiten de bus, aangezien ze de bubbel redelijk streng willen houden.
Het is ook niet voor niets dat Evenepoel wat gepikeerd was aan het begin van de Vuelta over de gang van zaken: https://sporza.be/nl/2022/08/18/remco-evenepoel-aan-het-hotel-iedereen-moet-een-mondmasker-dragen~1660821910430/
Hopelijk blijven op zijn minst hij, Roglic, Mas en de Ineos-jonkies gespaard van het stekelige beestje.
Net als in de tour, de grootste klappen vallen niet door bergen, tijdritten of zelfs gevaarlijke afdalingen maar door corona
Dus hij heeft Covid-klachten namelijk ‘lichte koorts en pijn aan zijn lichaam’, maar de opgave komt door de positieve coronatest? Tuurlijk.
Het eerder gebruikte ‘na positieve coronatest’ zou de lading nog dekken, maar ‘wegens’ is wel heel suggestief.
Op zich niet zo gek. Hij wordt wakker met lichte pijn en lichte koorts. Als de test negatief was geweest hadden ze waarschijnlijk gewacht om te kijken of het beter zou worden in de loop van de ochtend. Als uur voor start geen koorts meer, was hij mischien opgestapt omdat het een relatieve makkelijke etappe is.
Maar omdat test positief is, eruit. (is de regel voor de Vuelta)
Klopt. ‘Wegens corona’ was dan ook prima geweest, zoals inmiddels de voorkeur krijgt in het artikel over Sivakov. Maar niet ‘wegens positieve coronatest’.
Zo nemen de kansen voor een solo vluchter weer toe. Minder kans op besmetting als je alleen op pad bent.
Al 10 % van deelnemers eruit door een positieve coronatest. Normaal lopen fietsen we door met een verkoudheidje. En allen met geen of milde symptomen. Tijd voor een ander beleid.
Alle ballen op Groves, te beginnen vandaag
Had iedereen nu maar een camper zoals Froome en Porte destijds bij SKY.
Pfff das snel voor bex hoop punten weg …goed voor lotto dat wel
De vuelta stelt zo niks meer voor als maar 100 man overblijft in week 3
Sivakov ook, ook top 10. Benieuwd hoeveel invloed de grote C gaat hebben op deze wedstrijd…
Na Yates ook Sivakov naar huis. De Vuelta word flink onthoofd zo.
De degradatieregeling lijkt nu toch wel definitief van de baan. Als de UCI (in 2020) heeft gezegd dat de gevolgen van Corona geen invloed gaat hebben op de WT licenties dan hoeven de ploegen zich dus geen zorgen te maken. Het heeft letterlijk 3 jaar enorme invloed gehad.
Ik ben inderdaad benieuwd wat er gaat gebeuren. Je zou je kunnen voorstellen dat je “vanwege Corona” (al dan niet gemeend) de periode een jaar verlengd of dat je voor 1 jaar met extra world tour ploegen gaat rijden. Heb de UCI nog nooit op een rechte rug kunnen betrappen.
Het verschil is dat men wel wil dat alles zo veel mogelijk terug naar normaal is, wat betreft publiek/journalisten en dergelijke, maar dat de gevolgen bij een besmetting nog steeds hetzelfde zijn
En ook Sivakov???
Wordt wel een soort ‘Survival of the Fittest’ zo zeg
Survival of the Luckiest.
Vervelend. Ik hoop dat het verder beperkt blijft, maar ik vrees ervoor.
Jammer voor de Vuelta. Yates is net zo’n renner die er nog weleens vroeg aan wil beginnen. Was wel benieuwd hoe Evenepoel daarmee om zou gaan – Mas en Roglic denk ik ook.
Dit is vooral jammer voor REV. Een grote ronde winnen waarin Tim Merlier 7e werd, is weinig eervol. En dan zullen de kommentaren dat hij zich nog nooit heeft kunnen meten met de toppers, nog wel een jaartje aanhouden.