Vuelta 2022: Primoz Roglic gaat niet meer van start na zware val
Een bittere pil voor Jumbo-Visma: Primož Roglič zal vandaag niet meer aan de start verschijnen van de zeventiende etappe van de Vuelta a España. De nummer twee in het voorlopige klassement kwam dinsdag in de finale van de zestiende etappe hard ten val.
Er leek gisteren niets aan de hand voor de Sloveense klassementsrenner van Jumbo-Visma op weg naar Tomares. Hij plaatste in de laatste drie kilometer een demarrage, die door slechts vier sprinters gevolgd kon worden. In de laatste rechte lijn ging Roglič echter op aparte wijze hard onderuit, waarna hij onder het bloed en flink geschaafd de finish bereikte.
Jumbo-Visma liet in de uren na de val weinig los over de schade bij Roglič. “Hij is gehavend”, kon ploegleider Addy Engels wel vertellen na de finish. “Dat is duidelijk, maar het is nu zaak om alle wonden schoon te maken. Dan kunnen we zien hoe erg het nu is.” Roglič heeft geen breuken overgehouden aan zijn val, maar blijkt te gehavend om zijn weg nog te vervolgen in de Vuelta.
Geen duel met Evenepoel
“Jammer genoeg zal Primož Roglič niet kunnen starten in de zeventiende etappe als gevolg van zijn valpartij van gisteren”, meldt zijn Nederlandse werkgever. “Word snel beter kampioen! Dankjewel voor alle mooie momenten in deze Vuelta. Je had ambitieuze plannen voor de laatste dagen, maar jammer genoeg mag het niet zijn.”
Met het uitvallen van de drievoudige Vuelta-winnaar ligt de weg voor Remco Evenepoel plots open. De renner van Quick-Step-Alpha Vinyl gaat na zeventien etappes aan de leiding in het klassement en heeft een voorsprong van 2m01s op Enric Mas, die nu zijn grootste uitdager is voor de eindzege. De pas 19-jarige Juan Ayuso schuift nu op naar een (virtuele) derde plaats, op 4m49s van Evenepoel.
🇪🇸 #LaVuelta22
Unfortunately, @rogla will not be at the start of stage 17 as a consequence of yesterday’s crash.
Get well soon, champion! Thank you for all the beautiful moments in this Vuelta. You had ambitious plans for the final days, but sadly it isn’t meant to be. 😔🍀 pic.twitter.com/C3Vnc8P9EO
— Team Jumbo-Visma cycling (@JumboVismaRoad) September 7, 2022
[cf_dropouts edition=”326″]
Maar de woorden "in de schoot geworpen" zijn m.i. ook wel enigszins een miskenning van REV's rijden.
De ene zijn dood (valpartij) is de andere zijn brood (eindzege).
Uiteindelijk komt het er op neer dat Evenepoel zijn eerste grote ronde wint, in een deelnemersveld met uiteindelijk toch Janneke en Mieke...
Roglic
Hindley
Carapaz
Almeida
S. Yates
Mas
MAL
Sivakov
Higuita
Kelderman
O'Connor
Hart
Ayuso
Arensman
Lutsenko
Landa
Uran
...
Peloton bestaat dus uit Jannekes en Miekes, Pogacar en Vingegaard. Zo, dat is duidelijk voor alle verdere communicatie. :D
Wel grappig dat Evenepoel op voorhand geen schijn van een kans heeft, maar als hij na 2,5 week op kop staat het alsnog tegen een tegenstand van niks is. Prachtig toch, die WF-logica. :D :D
Als de definitie van echt wat waard zijn enkel is de Tour winnen, wat is Roglic dan eigenlijk waard?
Te veel pijn, verwondingen en bloedverlies, ben je vrijwel niet in staat om binnen een dag een bergetappe te rijden en al helemaal niet voor de overwinning mee te doen.
Spijtig, want hij leek op weg de genadeklap uit te delen aan de huidige rode trui drager.
Waarschijnlijk de desillusie groter dan de schade van de valpartij en misschien ook een zeer slechte nacht gehad en in combinatie met het geknakte moraal het besluit genomen dat verder rijden geen zin meer zou hebben.
Weer vergooit Roglic zijn kansen door een knullige valpartij. Heel veel inspanning voor een schamele 8 sec.tijdwinst door een vermaledijde 3km regel. Aanvallen loont dus niet, het verlies is nu echter vele malen groter door het uitvallen ook nog.
Btw: gisteren heeft Roglic ook profijt gehad van de 3km regel.
Was gewoon een uitstekende aanval.
Nou ja, inderdaad zeg. Lekker kunnen uitbollen naar de finish, geen onnodige krachten hoeven te verspillen en vandaag weer lekker volle bak op jacht naar het rood.
Oh wacht.
Ik zit nu net even te denken wat de reacties waren geweest bij een omgekeerde situatie. Wellicht iets met beduusd, Tramadol en kenniesturen en dan hoort de 3km regel er natuurlijk gewoon bij. ;)
Het heeft inderdaad niet tegen gezeten, maar de eerste 1,5e week was hij duidelijk de sterkste en daarom verdient hij de leiderstrui
Die ronde zal nu voor altijd te boek staan als de ronde waar Pogacar verloor door een hongerklop. Mensen, hou toch op.
Dat Roglic uitvalt is jammer, maar doet toch absoluut niet af aan de verdienste van REV (als ie de Vuelta al wint).
Maar winnen is winnen. En verder: Madrid is nog ver.
(aangepast)
Het aankaarten van F1 fans is ook compleet uit de lucht gegrepen.
Doodoznde voor de koers, het uitvallen van Roglic. Hij had de Vuelta zeker gewonnen, maar tegen "trucs" van Vlamingen is niemand bestand !
En het zou wel al te makkelijk zijn als je lost dat je gewoon kan faken dat je lek rijdt.
Je bent al vroeg aan de drank, ouwe...