Voorbeschouwing: Giro 2011 – etappe 21
zondag 29 mei 2011 om 10:45

Voorbeschouwing: Giro 2011 – etappe 21

Na drie weken is de Giro d’Italia aan zijn slotstuk toe. In Milaan zal met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid Alberto Contador voor de tweede maal in zijn carrière als winnaar van de Giro d’Italia worden gehuldigd. Eerst staat er nog een tijdrit op het programma. WielerFlits blikt vooruit.

Parcours
Nadat de Giro vorig jaar in de Arena van Verona eindigde, keert het in 2011 weer terug in Milaan. Daar ligt er een 26 kilometer lang, vlak stadsparcours op de renners te wachten. Aanvankelijk was het plan om een tijdrit van 31,5 kilometer te rijden, maar vanwege de regionale verkiezingen is de tijdrit ingekort. De start is nu aan het Rho Fiera in het Noord-Westen van de stad. De beginfase is door de vele bochten technischer geworden. Via lange, rechte stukken zetten de renners koers richting het centrum van Milaan. De aankomst is nog wel aan het Piazza del Duomo.

Favorieten
Vanwege het bergachtige parcours in de Giro de afgelopen weken kozen aardig wat tijdritspecialisten ervoor om de Giro links te laten liggen. Geen Cancellara, Rogers, Zabriskie en Wiggins in Milaan, wel David Millar. De Britse hardrijder liet zich de voorbije weken meerdere malen in ontsnappingen zien en kan in Milaan de kers op een geslaagde Giro zetten. Italiaans tijdritkampioen Marco Pinotti (vorig jaar in Verona nog tweede) viel in de slotweek uit met een bekkenbreuk.

foto: Sirotti

Rabobank heeft met Stef Clement een serieuze kandidaat voor de dagzege. De Brabander lijkt na maandenlang blessureleed weer terug op zijn oude niveau en liet in het vlakke gedeelte van de klimtijdrit zien dat hij voor niemand onder hoeft te doen. Rick Flens en Jos van Emden hebben een aardige tijdrit in de benen, terwijl Steven Kruijswijk vol zal moeten rijden om zijn plek bij de beste tien te behouden.

Favorieten volgens WielerFlits.nl
**** David Millar
*** Stef Clement, Alberto Contador
** Vincenzo Nibali, Denis Menchov, Sebastian Lang
* Richie Porte, Jos van Emden, Cameron Meyer, Giovanni Visconti

RIDE Magazine
RIDE Magazine