Visma | Lease a Bike niet op de afspraak in Ronde van Catalonië: “We moeten dit accepteren”
foto: Cor Vos
zaterdag 23 maart 2024 om 18:37

Visma | Lease a Bike niet op de afspraak in Ronde van Catalonië: “We moeten dit accepteren”

Visma | Lease a Bike beleefde een slechte dag in de Ronde van Catalonië. Kopman Sepp Kuss eindigde op de vijftiende plaats, op bijna vier minuten van winnaar Tadej Pogacar. Cian Uijtdebroeks verloor bijna zes minuten. “We gingen ervoor, maar het lukte niet”, vertelt ploegleider Marc Reef.

Op de website van de ploeg doet Reef zijn relaas. “Natuurlijk hadden we op meer gehoopt. Ons doel voordat de etappe begon was om op te schuiven in het algemeen klassement met Sepp en Cian. Daarom besloten we om mee initiatief te nemen. We hadden er vertrouwen in, maar helaas bleken ze vandaag niet over goede benen te beschikken. Sepp hergroepeerde nog goed op de slotklim, maar de energietank was leeg.”

“Ook dat is sport op het hoogste niveau. We gingen ervoor, maar het lukte niet. Dit resultaat was het hoogst haalbare vandaag. Dat moeten we accepteren. Morgen wacht ons ook nog een zware slotetappe in Barcelona. Steven maakte vandaag een goede indruk. Daarnaast heeft Attila in het verleden bewezen dat de beklimming van Montjuïc hem goed ligt. We zullen zien wat daar nog mogelijk is voor ons.”

RIDE Magazine
16 Reacties
23-03-2024 19:16
Nee, niet bepaald een gelukkige dag voor ze. Tijdens de klim van de Pradell veroorzaakt een verzorger van VLaB een valpartij van enkele renners onder wie Andreas Kron en Pablo Castrillo van Kern Pharma .
Twee minuten later, in de staart van het peloton, deelt Gesink zonder zichtbare aanleiding, maar feilloos in beeld gebracht, een stomp uit met zijn rechtervuist aan Kern Pharma-renner Jorge Gutiérrez.
Gesink zal daar toch wel een flinke boete voor gehad hebben zeker?
    23-03-2024 19:22
    Was het niet Anton? Al was die meer van de brieven.
    23-03-2024 19:56
    Hoog tijd dat die wilde bevooradingsposten afgeschaft worden….Hou mijn hart vast voor deze klassieke periode waar elke hond met een hoedje op bidonnen staat aan te geven,
    beginnen met controle op wie wel of niet tot een of andere ploegstaff behoort… geen licentie, geen hoedje…
23-03-2024 19:11
Ik vrees dat het uiteindelijk een mager jaar gaat worden qua grote pannenkoeken. Vingegaard is de enige binnen de ploeg die echt buitencategorie is, maar als het Pogacar lukt zijn huidige vorm ook in de Tour te tonen dan gaat het ook daar niet lukken. Kan overigens geen kwaad, een seizoennetje les in nederigheid.
    23-03-2024 19:47
    Ruim een week geleden winnen ze zowel PN als TA. Toen was het allemaal top, nu na paar slechte wedstrijden is het een ploeg die heel het jaar er niks meer van gaat bakken ;-)

    Gelukkig winnen ze niet alles, ook dat is wielrennen.
    23-03-2024 20:40
    Pogacar mag zijn huidige vorm houden hoor, Odin straft dit makkelijk af, Hij zal Pogacar gewoon simpel op 5 minuten zetten dan
    23-03-2024 23:47
    Misschien een gekke vraag, maar wie is Odin?
    24-03-2024 00:10
    Odin als bijnaam voor de schriele Vingegaard slaat echt helemaal nergens op…
23-03-2024 23:54
Ik ben wel benieuwd of dit nog wat gaat betekenen richting de Giro.

Ik zou Cian dit jaar in de Giro het liefst niet zien spartelen voor een klassement. Maar gewoon, net als de rest van de ploeg, proberen een etappe te winnen. Gewoon om te voorkomen dat je niet de volgende Kelderman of Kruijswijk wordt. Dat je leert winnen ipv aanklampen en top 5-top 10 rijden. Nu is ie nog op een leeftijd en in een fase van zijn carriere dat het kan, zeker gezien de doelen van zijn ploegmaats in de Giro.

En dan volgend jaar proberen in een ronde een deftig klassement te rijden, of wie weet wel mee in de Vingegaard-trein richting TdF. Een jaartje als meesterknecht op het allerhoogste niveau. Om op die manier stap voor stap je loopbaan uit te bouwen.
23-03-2024 19:06
Vooral teleurstellend voor Cian Uijtdebroeks denk ik . Vind 'm tot nu toe nog 'moeizaam' (en vaak tandje te groot) rijden, zelfs aanklampen kost(te) moeite. Met oog op Giro hopelijk snel verbetering.
    23-03-2024 19:35
    Het valt op dat hij vaak in dezelfde koersen meedoet als Lenny Martinez en daar waar hij vorig jaren steeds de betere was, wordt hij dit jaar weggereden en dat terwijl hij toch naar het ultieme "grote stap vooruit" team is gegaan.

    Natuurlijk veel te voorbarig om al conclusies te trekken, maar denk dat men toch een minder moeizaam begin had verwacht.
    23-03-2024 19:44
    Dit is echt wel teleurstellend. Benieuwd of ze de oorzaak vinden en kunnen bijsturen.
    23-03-2024 20:01
    Voor cian is het dit jaar aanpassen, beter worden en leren van vingegaard en van aert. Volgend jaar wordt er meer van hem verwacht. Hij is ten slotte nog maar 21.
23-03-2024 22:44
Mooi… hij wordt pas 21!!!! Er zijn er zat die toen al meer lieten zien.
    24-03-2024 09:12
    Er zijn er nog veel meer die veel later pas iets lieten zien.
24-03-2024 09:46
Was te verwachten dat Ui niet op de afspraak is. Te hoge verwachtingen, vooral van hemzelf. Het is een eigenheimer natuurlijk, vraag blijft of hij wel in dit team past, er zit IK in zijn naam. Kuss komt er wel weer natuurlijk, 't is niet dat ie ineens deze rondjes kan winnen natuurlijk.
Dat klassementsidee van ui voor de giro moet uit z'n hoofd worden gepraat, lekker vrijbuiten, Bouwman erbij. Maar zal wel niet, we wachten rustig af.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine