Visma | Lease a Bike heeft slecht nieuws over Christophe Laporte
foto: Cor Vos
Youri IJnsen
woensdag 19 maart 2025 om 17:53

Visma | Lease a Bike heeft slecht nieuws over Christophe Laporte

Christophe Laporte mist mogelijk het gehele klassieke voorjaar. De 32-jarige Fransman van Visma | Lease a Bike kan nog altijd niet het beoogde trainingsschema afwerken, waardoor zijn eerder gehoopte rentree in Milaan-San Remo niet doorgaat. Laporte is niet in conditie en een terugkeer in competitie is ook niet snel aanstaande, bevestigt ploegleider Maarten Wynants aan WielerFlits.

Na een sterk begin vorig seizoen, finishte de 32-jarige Fransman vanwege buikgriep en zadelpijn niet in Milaan-San Remo 2024. Laporte zag daarna zijn hele klassieke voorjaar naar de vaantjes gaan, behoudens Parijs-Roubaix. Dit jaar is het de vraag of hij überhaupt de helleklassieker zou kunnen rijden. “Christophe is niet fit genoeg om te koersen”, zegt ploegleider Maarten Wynants, die zaterdag Milaan-San Remo doet namens Visma | Lease a Bike. “En eigenlijk kunnen we nu ook nog niet echt een datum bepalen wanneer hij wel terugkomt. We hopen uiteraard zo snel mogelijk, maar ook Christophe moet goed genoeg zijn voordat hij terug in competitie kan komen.”

Voor het Openingsweekend liet Grischa Niermann nog aan ons weten dat Laporte op dat moment nog niet de trainingen kon doen die de ploeg hem graag wilde laten afwerken. Maar wel dat er gehoopt werd op een rentree in La Primavera. Het verdict luidt echter dat de Fransman nog altijd niet volledig belastbaar is. “Daarvoor is hij ook nog niet fit genoeg”, geeft Wynants mee. “Daar begint het eerst bij. Hij moet eerst fit genoeg zijn om te kunnen trainen. Of het de naweeën zijn van zijn zware virusinfectie? Over medische zaken mag ik op basis van de privacywetgeving niet uitweiden. Dat is moeilijk tegenwoordig. Laat ik zo zeggen: zijn probleem is nog niet opgelost.”

Aangezien Parijs-Roubaix al binnen 26 dagen is en al de rest van de grote voorjaarsklassiekers voor Laporte daar ook binnenvallen, lijkt het erop dat zijn hele voorjaar naar de gallemiezen is. “Maar daar kunnen we momenteel nog niet echt iets concreets over zeggen”, stelt de Belgische ploegleider.

“Het is nu nog altijd de hoop dat hij wel nog een deel kan rijden, maar dat is lastig uit te spreken. Ik weet dat publiek en journalisten graag horen over de kans in percentages. Dat kunnen we niet. Christophe moet eerst fit zijn en dan kunnen we hem pas 100% belasten. Het zal er allemaal vanaf hangen hoe snel dat gebeurt. Waar hij nu staat? Dat is moeilijk om te zeggen.”



Heb jij RIDE Magazine al besteld?

Pauline Ferrand-Prévot staat met een groot interview in de RIDE Magazine Najaarsgids 2025! De kopvrouw van Visma | Lease a Bike verraste vriend en vijand door in haar comebackjaar meteen Parijs-Roubaix en de Tour de France Femmes te winnen. Frankrijk ligt daardoor aan haar voeten. Hoe kijkt ze zelf terug op de impact van haar Tourzege? Lees het verhaal nu in de nieuwe RIDE!
RIDE Magazine
40 Reacties
19-03-2025 13:05
En toch heb ik het gevoel dat er bij Visma bovengemiddeld veel van dit soort gevallen zijn.
Incl alle valpartijen

Zou het niet zo kunnen zijn dat het zo ontzettend op detail bezig zijn ook averechts kan werken? Van continu "druk" zetten raak je tenslotte ook een soort van uitgewrongen
    19-03-2025 13:14
    Je kunt op PCS het aantal ziektegevallen en blessures opzoeken. Heb die analyse vorig jaar hier al eens gedaan en dan zie je dat er statistisch gezien geen enkel bewijs is dat dit afwijkt bij Visma. Het gevoel kan ik me zeker voorstellen (vandaar ook dat ik benieuwd was naar de cijfers), maar komt waarschijnlijk voort uit het lezen van Nederlandse media. Ik gok zomaar dat ze in Spanje of Italië datzelfde gevoel hebben bij Spaanse danwel Italiaanse ploegen en renners.
    19-03-2025 15:29
    Top reactie YogiBear.

    Je zou die gegevens ook eens naast die van bijvoorbeeld UAE kunnen leggen. Benieuwd of er dan verschillen zichtbaar worden.
19-03-2025 13:15
Bizarre speculaties, terwijl het heel eenvoudig is: de ploeg mag niet zomaar medische details van een medewerker openbaar maken. Dat betekent niet dat er iets raars aan de hand is of dat Laporte expliciet heeft gekozen om het geheim te houden. Als hij daar behoefte aan heeft, kan hij altijd zelf informatie delen, maar misschien werkt hij liever gewoon aan zijn herstel.
    19-03-2025 14:30
    Alsof personen in de schijnwerpers, en achter de coulisen, niet zouden zien aankomen dat wij, klapvee, niet zouden gaan speculeren over iets dat ergens ligt tussen een uitgescheurde nagel en een onverwachte post-natale abortus.

    Elk jaar word meer en meer emotie geelimineerd van sport-beleving. De F1 en voetbal voorop.
    De "spontane" video's van wat er in de bus bij de vrouwen van FDJ gebeurd. Totaal niet geënsceneerd - ahum.
    Waarom denk je dat er in die champoo/kapper video's zoveel meer gezegd wordt, dan alle interviews in iemands ganse carriere?
    Zoveel te clicken, te liken en te subscriben, en toch steeds nietszeggender.

    Maar in dit geval: toch mooi!
    Je mag dan wel een publiek figuur zijn, je hebt ook nog een eigen leven, niet?
19-03-2025 13:32
Klinkt als een alaphillipe-gevalletje. De man heeft een palmares waar hij nooit van heeft durven dromen en is nu over zijn piek. Jezelf motiveren om weer een seizoen dat topniveau aan te tikken blijkt vervolgens lastig.
    19-03-2025 13:34
    Zo klinkt het totaal niet. Knap dat jij dit eruit haalt.
    19-03-2025 13:39
    Zag je vorig seizoen al, dit bericht bevestigt het slechts
    19-03-2025 14:05
    Wat bazel je? Laporte werd vorig voorjaar op het verkeerde moment ziek, maar heeft vervolgens wel de Tour uitgereden, brons gepakt op de OS, 4de geworden in de Renewi Tour en Parijs-Tours gewonnen.

    Nu heeft hij een medisch probleem wat blijkbaar meer tijd vraagt dan gehoopt en daaruit trek jij de conclusie dat hij over zijn top is en/of niet genoeg heeft getraind?
    19-03-2025 14:17
    Ik moet ineens denken aan Cavendish, op de ploegpresentatie, volgend op zijn meest succesvolle jaar.
    Q: "Liggen de doelen nu nog hoger?"
    SC, heel ad-rem: "Nee, natuurlijk niet. Dat zou totaal onrealistisch zijn."
    19-03-2025 14:39
    De tand des tijds is onverbiddelijk, snoep de hond. In het jaar na je droomseizoen slechts één semiklassieker winnen (wel een hele mooie, daar niet van), is een teken aan de wand. Als je vervolgens in het seizoen waarin je 33 wordt weer de belanrijkste periode mist, is het vrij duidelijk welke richting je carrière op gaat.
    19-03-2025 14:40
    Bij sommige reacties vraag ik me af: kijk jij wel eens wielrennen?
    19-03-2025 15:04
    Klopt dat hij er niet jonger op wordt. En omdat we niet weten wat er nu met hem aan de hand is valt het op dit moment lastig te voorspellen of hij weer terug zal komen op zijn oude niveau.

    In je eerste bericht insinueerde je echter dat het met motivatie heeft te maken en als je kijkt naar de 2de helft van afgelopen seizoen dan vind ik dat een rare conclusie.
19-03-2025 11:57
Laporte in Roubaix laten starten heeft sowieso weinig zin. Rijdt op de eerste de beste kasseienstrook meteen z’n hele fiets naar de klote, zoals de afgelopen jaren vrijwel ieder jaar is gebeurd
19-03-2025 13:20
Kennelijk maakt Laporte een soort van Cluedo los hiero, komt dat door Cian?

Hoe dan ook een groot gemis, ik zie Laporte graag koersen, zeer mooie stijl, 1 van mijn favorieten.
19-03-2025 12:16
Voordeel voor dit team is dat ze een erg sterke selectie hebben in de breedte. Tuurlijk is Laporte een gemis, maar met ook nog Van Aert, Jorgenson, Benoot, Kooij, Van Baarle, Campenaerts, Affini, enz. in de rangen kunnen ze voor veel klassiekers nog steeds een topploeg opstellen.

Ben ook wel benieuwd tot wat Jorgenson dit jaar in staat is in de Ronde van Vlaanderen, toch een mannetje dat je net als een goede Van Baarle in het offensief kan sturen.
    19-03-2025 13:30
    Ik vind ze dit (korte) voorjaar geen stempel drukken. Misschien pieken ze later dit jaar. Want alles op de ronde en roubaix is voor visma nu cruciaal( dat doel moet nog behaad worden). Verder is het veel pech wat ze hebben.
    Het team is in de breedte sterk, maar dan heb je geen echte toppers in huis,geen veelvraten of echte 'patrons'. Ik mis de topper als bv roglic. Hierdoor werd iedereen naar een hoger niveau getild, een vingegaard is een top renner maar naar mijn idee geen geboren leider.
    19-03-2025 14:06
    Voorlopig hebben ze hun voorjaar in het eendagswerk zelfs gemist. In de Omloop geen rol van betekenis kunnen spelen, een podium met Kooij en de totale anonimiteit in de Strade. Je moet oppassen met dat voorjaar, Roubaix is bijzonder snel gepasseerd.
    19-03-2025 14:16
    Ja, het voorjaar is voorbij voor je het weet, maar het is daarentegen nog te vroeg om echt conclusies te trekken.

    Openingsweekend was inderdaad niet overtuigend, naar Strade hebben ze een B-ploeg gestuurd. Parijs-Nice was redelijk overtuigend, zeker als je kijkt naar de ploegentijdrit en de waaieretappe.

    Voor deze ploeg zal het echter moeten gebeuren vanaf E3 t/m Roubaix. Daarna kan je pas echt conclusies trekken.
    19-03-2025 15:12
    Parijs nice was idd oke, ik vond het alleen niet overtuigend als in de goede voorgaande jaren. Misschien moet dat nog groeien, ik hoop het. Ik hoop dat de klassiekers dit jaar eens goed voor ze uitpakken, dat er echt een team staat die v aert moet laten winnen( want dat lijkt mij toch het doel). De noodzaak moet duidelijk zijn, 'samen winnen' moet nu ingezet worden.
19-03-2025 13:10
Ze doen in ieder geval wel hun best bij Visma om de speculatie machine vol op gang te houden. Eerst was hij "ziek geweest" waardoor hij trainingsachterstand had, dat was dan toch geen normaal griepje als hij nog steeds niet voluit kan trainen en ze ook in feite geen idee hebben wanneer hij wel weer kan koersen.
Maar wat het is: nee, dat kunnen we niet zeggen vanwege de privacy.... Zal dus wel iets genants zijn?
    19-03-2025 13:16
    Ze mogen het wettelijk gezien niet zeggen, tenzij ze expliciet toestemming hebben om daarover te communiceren. Ik weet dat de wet, niet alleen in het bedrijf waar ik werk, tijdens Corona best wel eens problemen gaf wat betreft wat je wel, en voornamelijk, niet mocht communiceren als werkgever.
    19-03-2025 14:10
    er zijn veel ziekteverwekkers die je voor langere tijd uit roulatie laten zijn.
    meest recente is Covid, sommige kunnen jar na besmetting nog niet veel doen.

    Maar covid is niet de enige.Zlefs iets van Pfeiffer kan maanden en maanden aanhouden (een vriend van mij heeft bijna een jaar niet voluit kunnen werken)
19-03-2025 14:12
Misschien wel brede selectie, is ook verplicht en geldt voor elke ploeg, maar zeker geen sterke selectie. Paar sterkhouders die ook nog regelmatig over de jaren...wat doen of eten ze daar op die berg? Jumbo maaltijden?...ziek zijn of vallen....wat ik zie is dat in de koersen tot nu weinig tot geen geelhemden in kopgroep zitten en dat Joergensen en Kooij de resultaten verbloemen want zijn bijna altijd op zichzelf aangewezen...daarbij veel 30+ renners en de zogenaamde talenten zie ik ook geen resultaten rijden. Kortom, niet zo'n sterke ploeg zeker niet relatie tot uae, lidl etc., als ze van zichzelf vonden....dit seizoen zal het uitwijzen maar Kuss, Kelderman, van Baarle, Kruiswijk, Laporte, Campenaerts en Yates zijn over hun top...vrees ook beetje voor Vingegaard en Van Aert. Alhoewel die nog wel hun uitslagen zullen maken.
19-03-2025 17:46
Jammer, ben groot fan van Laporte. Hoop dat hij gauw weer de oude is, zou hem er ook graag bij zien in de Giro voor de grote Kooij trein
19-03-2025 14:46
Ik vind het heel jammer maar zie wel een patroon met valpartijen en ziekte bij de toppers. Evenepoel, Roglic en Vinegard zijn echte wattage renners en kunnen niet heel goed met de fiets overweg, mss wat onwennig. Sommige renners bezwijken onder druk..Dumoulin, Uijtenbroeks. Ziekte bij renners die scherp is ook logisch. Laporte enz. Maar zie helaas ook een trend dat dit meer is bij Visma dan bij andere ploegen.
    19-03-2025 15:25
    Zoals hierboven al aangegeven, die trend blijkt niet uit de beschikbare cijfers van pcs. Mocht er meer data zijn, is het zeker interessant om dat mee te nemen in een analyse.
19-03-2025 12:27
Dus berichten over gezondheidsproblemen van renners moeten vanwege de privacywetgeving tegenwoordig als "deze renner heeft een probleem" omschreven worden? Vraag me af of Laporte zelf een beroep doet op die wetgeving en waarom.
    19-03-2025 12:32
    Nou ja, er is gewoon zoiets als medisch geheim. Daarnaast lijkt het me ook niet nodig om aan de grote klok te hangen wat het nou precies is. En of je het nou een gezondsheidprobleem of probleem noemt maakt niet zoveel uit toch?
    19-03-2025 12:54
    Het is in elk geval de eerste keer dat die term gebruikt wordt. Meestal - eigenlijk altijd - weten we waarom een renner uit roulatie is. Het lijkt er dus op dat het Laporte zelf is die liever niet heeft dat het naar buiten gebracht wordt. Dat is dan natuurlijk weer voer voor speculatie ...
    19-03-2025 13:12
    Wat dat betreft geldt de Nederlandse wetgeving voor elke werkgever. Je werkgever mag niet naar buiten communiceren wat voor aandoening je hebt. Net zo goed als wettelijk geldt dat jij niet tegen je werkgever hoeft te zeggen wat er mankeert als je ziek bent. Dat hoef je alleen maar aan de bedrijfsarts te melden. Je werkgever mag niet communiceren over, danwel vragen stellen over een medische situatie. De privacy rondom ziekte is gewoon strikt/goed geregeld in Nederland (en waarschijnlijk in andere EU landen).
    19-03-2025 14:30
    Ik heb nog niet eerder in het wielrennen een beroep op de privacywetgeving zien doen als het gaat om een niet opgestelde renner. Het lijkt me zeker ook voor de wielerport verstandig om zo transparant mogelijk te zijn. Maar misschien gaat het om een geval "derde bal"? Geen schande toch. Kijk, ik speculeer al.
19-03-2025 13:32
Eigenlijk is die jongen maar 1 seizoen echt van nut geweest in de klassiekers, toch mager maar goed.
    19-03-2025 14:23
    Zou ik toch 2 jaar van maken.

    2022:
    8ste Kuurne
    22ste Sanremo
    2de E3
    2de Gent-Wevelgem
    9de de Ronde

    2023:
    3de Omloop
    6de Kuurne
    13de Sanremo
    23ste E3
    1ste Gent-Wevelgem
    1ste Dwars door Vlaanderen
    14de de Ronde
    10de Roubaix

    En vorig jaar was het t/m de Strade ook niet echt slecht
    2024:
    5de Omloop
    4de Kuurne
    10de Strade
19-03-2025 17:27
Phoe vorig jaar was een rotjaar met ziekte en valpartijen voor VLAB, maar het lijkt dit jaar niet veel beter. Van Baarle, Uitdebroeks, Vingegaard, Laporte.
19-03-2025 12:13
Ik begrijp dat ze niks kunnen zeggen over de aard van het probleem. Maar zeg op zijn minst of en zo ja, hoeveel uur hij per week op de fiets zit. Hier heeft echt niemand wat aan namelijk. Plugge heeft het toch altijd over het creëren van een betrokken fanbase? Dit helpt daar nou niet bepaald bij
    19-03-2025 12:30
    Wat schieten wij ermee op om dat te weten? Laat die beste man in alle rust herstellen joh. Een betrokken fanbase betekent niet dat je elke training van elke renner hoeft te weten.
19-03-2025 13:17
´Naar de gallemiezen’ zou van het Hebreeuws voor ‘puin, gruis, kiezels’ kunnen komen.
Klinkt zo inderdaad meer naar de Gazastrook dan naar een kasseistrook uit Parijs-Roubaix

(I’ll get me coat)
19-03-2025 13:26
Kijk! Wellicht kansen Voor een NL'er
19-03-2025 15:38
Prachtig om te lezen al die "kenners" en "waarzeggers", haha

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine