Visma | Lease a Bike en Matteo Jorgenson delen tik uit in ploegentijdrit Tour Auvergne-Rhône-Alpes
Foto: Fotopersburo Cor Vos
dinsdag 9 juni 2026 om 17:02

Visma | Lease a Bike en Matteo Jorgenson delen tik uit in ploegentijdrit Tour Auvergne-Rhône-Alpes

De ploegentijdrit in de Tour Auvergne-Rhône Alpes is gewonnen door de renners van het Nederlandse Visma | Lease a Bike. Onder leiding van de Amerikaanse klassementskopman Matteo Jorgenson rekenden ze af met een sterk Netcompany INEOS en Lidl-Trek. Wout van Aert speelde geen grote rol in het succes, want hij moest al vroeg in de rit afhaken.

Na twee dagen voor de vluchters was er nu geen ontkomen meer aan voor de klassementsrenners in de Tour Auvergne-Rhône Alpes. Op dag drie wachtte een een geaccidenteerde ploegentijdrit van iets meer dan 28 kilometer van en naar Le Perreux met onderweg twee klimmetjes aan het einde. Niet alleen was het een cruciale dag voor het klassement, maar ook een laatste testcase voor de ploegentijdrit in de komende Tour.

Een extra moeilijkheid: de ploegentijdrit werd afgewerkt volgens hetzelfde format als die in de Tour en Parijs-Nice. Dat wil zeggen; aan de finish telden de individuele tijden van de renners.

Het geplaagde Picnic PostNL mocht rond de klok van 15 uur de debatten aftrappen, maar het waren de renners van het Australische Jayco AlUla die als eersten een toptijd neer wisten te zetten. Vervolgens was het Movistar dat dankzij een sterke Cian Uijtdebroeks op de hotseat mocht plaatsnemen. Het was de Belgische klassementsman zelf die als eerste en enige van de ploeg overbleef aan het einde.

Netcompany INEOS deed het voortreffelijk – foto: Fotopersburo Cor Vos

Pech bij Visma én INEOS
De echte topteams moesten dan natuurlijk nog komen. Lidl-Trek, met kopmannen Juan Ayuso en Mattias Skjelmose, dook nog eens twintig seconden onder de tijd van Movistar. Al zagen ze op dat moment wel dat een ijzersterk Netcompany INEOS, met de Britse kopman Oscar Onley, en de Visma | Lease a Bike-ploeg rond Matteo Jorgenson, onderweg was. Aan de tussenpunten bliezen ze Lidl-Trek gewoon weg. Netcompany was twintig seconden sneller, Visma bleef steeds – als enige ploeg van het pak – binnen de vijf seconden.

Alleen begonnen de geelhemden al snel pionnen te verliezen. Wout van Aert moest al na zo’n acht minuten loslaten en voelde zich schijnbaar nog niet top. Ben Tulett kreeg dan weer af te rekenen met een lekke band. Maar ook bij Netcompany INEOS bleef het niet op rolletjes lopen. Onley kreeg te maken met materiaalpech, gelukkig kreeg hij zijn ketting snel weer op z’n plaats.

De Britten slaagden er desondanks in om hun inspanning door te trekken. Kevin Vauquelin nam Onley tot aan het bittere eind op sleeptouw en dat resulteerde in een absolute toptijd. Aan de finish waren ze maar liefst 22 seconden sneller dan Lidl-Trek. Na het succes in Parijs-Nice bewezen ze zichzelf zo opnieuw als specialist in het ploegentijdritwerk.

Wat kon Visma | Lease a Bike daartegenover plaatsen? Heel veel, zo bleek. Hoewel ze onderweg INEOS moesten laten voorgaan, waren de rollen aan het einde omgekeerd. De renners van ploegbaas Richard Plugge slaagden erin om naar het einde toe nog wat te versnellen, Frans tijdritkampioen Bruno Armirail en Jørgen Nordhagen pakten uit met een ideale lead out voor Jorgenson, die met een fikse sprint een nieuwe toptijd neerzette. Nóg eens negen seconden sneller dan INEOS: een heel straffe tijd dus.

Baudin redde wel zijn trui – foto: Fotopersburo Cor Vos

Grote verschillen
Had hij daarmee ook het geel binnen? Dat niet, want ook de EF Education-EasyPost-ploeg van leider Alex Baudin kwam sterk voor de dag. De Fransman redde zijn trui met zo’n twaalf seconden.

Jorgenson doet wel geweldige zaken in het klassement. Onley en Ayuso blijven natuurlijk dicht in de buurt, maar de Amerikaan pakt wel al 45 seconden op topfavoriet Paul Seixas (Decathlon CMA CGM), 40 op Daniel Felipe Martinez (Red Bull-BORA-hansgrohe), 52 op Cian Uijtdebroeks (Movistar) en maar liefst een minuut en één seconde op Isaac Del Toro. UAE Emirates XRG werd misschien wel de grootste tegenvaller van de dag.


Wielerflits Magazine is jouw Tourgids!


De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. En het is niet voor niets De Meest Complete Tour de France Gids. In onze Zomergids lees je alles over de Tour de France en de Tour Femmes, van etappes tot favorieten en indrukwekkende achtergronden over de teams en de bergen. Je leest over Jonas Vingegaard, de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Mathieu van der Poel, Raymond Poulidor, Rick Pluimers en nog veel meer!

Bestel de Tourgids
Tour de France-poster
43 Reacties
09-06-2026 17:05
Ik denk dat Jonas tevreden voor de televisie zit. Goede TTT, ookal hebben ze natuurlijk wel het geluk dat Onley pech had onderweg. Dat scheelt toch net die paar seconden.

Duidelijk ook dat Onley in december de juiste keuze heeft gemaakt.
    09-06-2026 17:13
    Tegenover dat geluk stond dan weer de pech met Tulett...
    09-06-2026 17:14
    En Pogi heeft zijn slipper zojuist naar de buis gegooid. ;)
    09-06-2026 17:26
    VLab hoefde natuurlijk niet te wachten op Tulett, dat is geen vergelijking.
    09-06-2026 17:33
    @Martini: het is geen vergelijking. Visma raakte een motor kwijt door pech, Ineos moest een tijdje inhouden. Ze liepen allebei tegen problemen aan. Hoeveel dat voor beide kwantitatief scheelde, valt niet vast te stellen. Of Ineos 9 seconden sneller was geweest als Onley geen pech had gehad, maar Tulette ook niet blijft daarom een open vraag.
    09-06-2026 22:01
    Een fitte en goeie Tullet die nog tot de slotkilometer meegaat, geeft denk ik meer tijdvoordeel (zijn kopbeurten, rust voor de anderen, net wat vaker/sneller overnames...) dan het tijdverlies van Onley. Maar we zullen het nooit weten. INEOS was erg sterk.
09-06-2026 17:07
Leuke uitslag voor het vervolg van de Dauphiné
09-06-2026 17:10
Heerlijke discipline, uitstekende formule.
    Ik heb nu een paar keer bekeken, maar vind de klassieke ploegentijdrit toch mooier om te zien.
    09-06-2026 17:20
    Kieft. Ouwe zemelaar. ;)
    09-06-2026 17:35
    De naam ploegentijdrit dekt de naam ook niet echt, het is eerder een individuele tijdrit waarbij de kopman(nen) gegangmaakt mogen worden door de rest van de ploeg.
    Niet de tijd van de ploeg is belangrijk, wel de individuele tijd van de renner(s).
    Wheely, jij hipster.
    09-06-2026 19:01
    Eens dat de nieuwe formule de beste is, deze manier van TTT geeft meer tactische overwegingen, en teams moeten kiezen of ze hun schaduw kopman wel of niet willen opofferen.
    09-06-2026 20:04
    Ik vind het nieuwe format ook niets. Je rijdt een voor een je ploegmaat leeg en gaat er zelf vandoor. Dat kunnen ze bij UAE/Visma op een berg ook als de beste. Mag Vingegaard of Pogacer het afmaken. Terwijl de TTT en zo sterk als je zwakste schakel het echte werk is en was.
    09-06-2026 20:34
    Invidual Team Time Trial zou een betere benaming zijn
    09-06-2026 21:57
    vind ik ook, ik hou van het tijdritten, zowel individueel en met de ploeg en deze formule voor ploegentijdritten vind ik gewoon geniaal, zeker met een parcours als deze, heb ervan genoten.
09-06-2026 17:13
De nieuwe formule werkt voor de TT. Uitstekend optreden van Visma Lab. De jonge Nordhagen is een pareltje.
09-06-2026 17:13
Hele leuke tijdrit zo. Dit wordt spektakel in de Tour. Visma kan nog veel beter zonder die pech van Tullet en met een fitte Wout, Victor en Jonas. Ineos krijgt nog Ganna en Arensman erbij. Heerlijk.
09-06-2026 17:14
Toch een vreemd format ..
Aan die uitslag heb je overigens ook niet zo veel, het zou beter zijn om gewoon de individuele resultaten weer te geven.
    09-06-2026 17:19
    Hoezo het is toch een team prestatie? Ga maar het AK bekijken als je de onderlinge verschillen wilt zien.
    09-06-2026 17:28
    @Wheely, bijna elke overwinning is een teamprestatie .. zelfs bij een massasprint heb je renners die de sprinter de hele dag uit de wind houden, drank gaan halen, renners die de ontsnapping terughalen, renners in de sprinttrein, een loods .. en toch tonen we daar wel de volledige uitslag.

    Het AK biedt trouwens enkel soelaas als de TTT de eerste rit is. In dit geval heb je daar bitter weinig aan.
    09-06-2026 17:31
    Zeker. Ook juist bij een massa sprint. Toch is dit echt iets anders, dit doen ze echt als ploeg maar dat hoef ik verder niet uit te leggen toch.
09-06-2026 17:19
Matige tijdrit van Red Bull. Volgens Van Gils gingen verschillende wissels niet goed. Ze krijgen voor de Tour natuurlijk nog een heel sterke tijdrijder erbij, maar toch werk aan de winkel.

EF wel heel sterk, ondanks dat ze gisteren veel aan kop hadden gereden.
    09-06-2026 17:23
    Remco hoort hier gewoon het verschil te maken als leider. Zijn afwezigheid is vluchtgedrag.
    09-06-2026 17:32
    Ze moeten het bij Red Bull tactisch perfect op orde hebben, anders is Evenepoel eerder een vloek dan een zegen in een TTT. Evenepoel is zo veel beter dat hij zo je hele ploeg kapot rijdt als je niet op let.

    Vandaag was niet echt een geslaagde test derhalve.
    09-06-2026 17:38
    Remco stuurt zijn kat.
    09-06-2026 22:03
    Waar zit Tiberi eigenlijk...?
    10-06-2026 05:27
    Ook lipowitz is een sterke tijdrijder en wie weet komt Roglic er nog bij?
09-06-2026 17:29
Knap hoe Wout VLab hier op weg zet naar de overwinning!
09-06-2026 17:37
Ik vind dit nieuwe format iig wel werken. Miss dat sommige mensen het klassieke format meer waarderen, maar uiteindelijk ligt het niet heel veel uit elkaar.

Mij lijkt het wel vet als ze het een keer echt tot het extreem duwen. Een kilometer of 40 met een echt stevige klim ergens rond 20 kilometer. Houden ploegen dan alles bij elkaar met het oog op het laatste stuk of lanceren ze de kopman? Denk dat je het dan echt interessant kan maken.
09-06-2026 18:00
B- Rail was de TGV vandaag.
09-06-2026 18:03
Blijft toch het best georganiseerde team.
09-06-2026 18:06
De tijden van de snelste 4 renners per ploeg opgeteld zou deze uitslag geven:
Ineos Net Company 2:13:58
Visma Lease a Bike 2:14:39
Bora Red Bull 2:14:45
Movistar 2:15:49
Lidl Trek 2:17:48
Jayco Alula 2:18:00
EF Education 2:18:33
Decathlon 2:20:04
UAE 2:20:36
    09-06-2026 18:12
    En wat heb je daar aan?
    09-06-2026 18:14
    En dat waren nou juist net niet de regels vandaag.
    09-06-2026 18:36
    Uit de tijden van de 4e zou je kunnen concluderen dat INEOS zijn mannen vandaag onvoldoende heeft opgebrand.
    09-06-2026 18:43
    De mannen van Ineos namen halfweg dan ook een ongewilde rustpauze
    09-06-2026 21:10
    Daar zitten teveel uitbollende renners tussen om interessant te zijn.

    Ik vroeg mij nog wel af hoe vandaag de tijden voor het ploegenklassement worden bepaald. Waarschijnlijk gewoon de tijd van de eerste renner als tijd van de ploeg genomen.
    09-06-2026 22:04
    klopt, enkel de tijd van de eerste renner werd meegeteld voor het ploegenklassement en hoe komt er iemand bij om zich bezig te houden met het optellen van de tijden van de 4 eerste renners per ploeg .... goe bezeig
09-06-2026 18:13
Fantastisch resultaat van Visma.

Even afwachten of Badgio nog wat te muggenziften heeft zoals altijd over Visma.
    09-06-2026 20:16
    Mede dankzij Nordhagen en Armirail wint een sublieme Jorgenson
    deze ploegentijdrit.

    En Wout? Tja, 3 dagen op rij door het ijs zakken krijg je volgens
    Heijboer als je teveel gevierd, rust, vakantie en qualitytime genomen
    hebt met je gezin.....maar daardoor later aan je trainingen
    en hoogtestage begonnen bent.
    09-06-2026 20:25
    Heel goed Badgio, je maakt stappen en accepteert nu dat Visma succesvol is. En over Wout draai je ook nog wel bij. Vergeet niet Zwitserland te kijken deze week, jouw favoriete ploeg gaat daar zeker 3 etappes winnen toch?
    09-06-2026 22:00
    @Badgio, In mijn reactie refereer ik naar het "collectief" Visma, niet individueel.
    Maar zoals Murcia schrijft, je maakt stappen.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.