Visma | Lease a Bike blijft maar winnen in Flèche du Sud: Van Kerckhove boekt eerste profzege
foto: Fotopersburo Cor Vos
vrijdag 15 mei 2026 om 18:44 Volg in Google

Visma | Lease a Bike blijft maar winnen in Flèche du Sud: Van Kerckhove boekt eerste profzege

De 19-jarige Matisse Van Kerckhove heeft in de Flèche du Sud zijn eerste profzege geboekt. De renner van Team Visma | Lease a Bike soleerde na een heuvelachtige etappe in Bourscheid naar de zege en bleef Arno Wallenborn, Mats Wenzel en ploegmaat Anton Schiffer met vijf seconden voor.

Voor Visma | Lease a Bike is het alweer de derde zege in de Luxemburgse profkoers, nadat Matthew Brennan de eerste twee etappes won. Van Kerckhove is na zijn zege in Bourscheid ook de nieuwe leider in de koers, omdat Brennan vrijdag op meer dan dertien minuten binnenkwam.

In de laatste twee ritten zal Van Kerckhove een voorsprong van vijf seconden verdedigen op Wallenborn en Wenzel. Omdat ze in de Flèche du Sud geen bonificatieseconden hebben, zullen de twee Luxemburgers Van Kerckhove echt moeten lossen om hem uit de leiderstrui te rijden.

Het grootste gevaar voor Van Kerckhove zit hem in de rit van zaterdag, als het peloton in de finale rond Steinfort nog over een klim van 1,2 kilometer aan 8,2 procent moet.

Deze zomer staat weer in het teken van de Tour!

Heb jij de tactische blik om te voorspellen wie er triomfeert op de Alpe d'Huez?

Weet je precies welke renner gaat verrassen? En wie, wanneer op het podium staat?

Daag je vrienden, familie en collega's uit en bewijs dat jij de ultieme wielerkenner bent!

Speel GRATIS mee!

Bestel de Tourgids
6 Reacties
15-05-2026 18:54
Groot talent en behoorlijk allround deze jongen. Gaan we nog van horen.
15-05-2026 19:59
Anderhalf jaar geleden hier nog bestempeld als een huis-, tuin- en keukentalent. Waarvan werd gezegd dat het bizar was om die als Nederlandse ploeg de voorkeur te geven boven de uitstekende Nederlandse junioren die er volop zouden zijn geweest.

Ondertussen duidelijk dat Visma uitstekend heeft gescout en dat hun zoektocht naar junioren waar nog veel rek op zit een vruchtbare strategie blijkt.

Benieuwd waar hij zijn specialisme gaat vinden. Jorgenson wat dat betreft wellicht een goede vergelijking?
    15-05-2026 20:03
    Denk eerder Benoot. Mathisse lijkt nog wel iets meer body dan Jorgenson te hebben en de lange klimmen lijken dan ook niet zijn terrein te zijn.
15-05-2026 20:44
Ook Ryan Gal,de klimmer van Metec SolarWatt rijdt naar een mooie 9e plaats!
16-05-2026 02:56
Sorry, maar tegen Janneke en mieke. Dat Brennan hier zelfs meerijdt…
16-05-2026 07:57
Er zitten echt leuke talenten bij Vislab. Waar de 1 eigenlijk betiteld worden als een 12 in dozijn talent en dat die zich ineens ontwikkelen tot een bovengemiddelde renner en waar toptalenten na 3 jaar niks meer zijn.
Altijd leuk te zien zulke ontwikkelingen.

Reacties zijn gesloten.