Vingegaard voelt zich beetje winnaar ondanks tijdsverlies: “Hadden verwacht 3-0 achter te staan”
Video Jonas Vingegaard moest in de vierde etappe van de Tour de France zijn meerdere erkennen in Tadej Pogacar. In de laatste kilometer van de Col du Galibier kon hij de Sloveen niet volgen. Toch klonk de kopman van Visma | Lease a Bike na afloop positief bij onder meer WielerFlits.
“Het is jammer om tijd te verliezen”, begon Vingegaard. “Maar eerlijk: toen we begonnen aan de Tour, hadden we al verwacht dat we in bijna alle van de eerste vier etappes tijd zouden verliezen. Dat dit alleen gebeurd is in een van deze ritten, is iets waar we behoorlijk blij mee kunnen zijn.”
“Ook is het zo dat ik de koers voor het grootste deel verlies in het tweede deel van de afdaling. In dat deel was gewicht van groter belang. Ik denk dat we blij kunnen zijn met hoe het is gegaan in de eerste vier dagen.”
Geïsoleerd
De afdaling ging evenwel niet slecht, stelt Vingegaard. “Het ging behoorlijk goed. Tot we links afsloegen, hield ik het gat op ongeveer tien seconden. Maar daarna had hij (Pogacar, red.) iets meer voordeel van de zwaartekracht. Dat pakte goed uit voor hem en hij pakte wat tijd. Dat moet ik accepteren.”
-
Lees ook Tadej Pogacar wachtte bewust tot laatste kilometer Galibier: "Wilden vandaag hard toeslaan"
Terwijl Pogacar goed omringd was op de Col du Galibier, zat Vingegaard in de laatste kilometers allen. Ook in de afdaling had hij niemand bij zich. “Natuurlijk helpt het altijd daar om iemand bij je te hebben. Misschien had ik hem op kop gezet, je weet het nooit. Maar dit is hoe het was vandaag. Ik weet wat vooral Matteo en Wilco (Jorgenson en Kelderman, red.) kunnen, dus ik weet zeker dat ze er later in de koers bij zullen zitten.”
Groeien in de koers
Vingegaard heeft er ook vertrouwen in dat hij zelf kan groeien in de koers. “We hadden verwacht dat we al 3-0 achter zouden staan, dus het voelt als een kleine overwinning.”
Geplaatst als onderdeel van: Tour 2024: Zo blikken verschillende Belgen en Nederlanders terug op hun drieweekse
De tijdrit zal denk ik veel duidelijk maken. Ik verwacht daar dat VIngegaard niet mee gaat kunnen en tijd gaat verliezen.
Pogi heeft zelf toegegeven dat zijn voorbereiding vorig jaar al een deuk had opgelopen door zijn gebroken pols. En Vingi gaat even podium rijden na 2 weken ziekenhuis en amper 2 maanden voorbereiding? Ik geloof er echt niks van.
Ja hij wordt in 5 600 meter op maar 8 sec gereden en dat is vrij knap , maar toch had ik het idee dat de klim niet 4a5 km langer had moeten duren .
In het technische gedeelte gingen ze dus gelijk op .
Maar in de bijtrap afdaling zag je toch wel een enorm vermogens verschil bij jonas ten opzichte van vorige jaar wat niet gek is. Normaal komen die achtervolgers echt niet terug.
Ik hoop voor Jonas dat die er een wedstrijd van kan maken . Maar ik ben er bang voor.
Ik denk dat ze 3 weken terug in het Visma kamp niet gedacht hadden dat Vingegaard hier zou staan. Ik in ieder geval niet.
In de psychological warfare ( en die is er van voor de TdF al…) deelt UAE vandaag een serieuze klap uit maar nog niet de definitieve.
Cruciale vragen: kan Vingegaard qua vorm groeien of is zijn basis nu te smal ?
Wordt Pogi in de 3e week minder ? We weten het gewoon nog niet, blijft dus onverminderd spannend…
[quote]Cruciale vragen: kan Vingegaard qua vorm groeien of is zijn basis nu te smal ?
Wordt Pogi in de 3e week minder ? We weten het gewoon nog niet, blijft dus onverminderd spannend…[/quote]
Ik weet nog een cruciale vraag, hoe schrijf je Jorgenson?
Jorgensen... Jorgensson... variaties te over.
Doch dat gezegd hebbende is het nu (al helemaal) UAE die het beste team heeft en het koerstempo bepaalt, in die etappes waar Vingegaard helemaal los gaat is het ook van de hele dag maximaal blazen vooraf, die kracht gaan ze niet hebben deze editie.
Dat heeft hij mooi voorspeld.
En dan daar ook nog een beetje van.