Vincenzo Nibali verlengt Italiaanse wegtitel
Foto: Sirotti
zaterdag 27 juni 2015 om 16:17

Vincenzo Nibali verlengt Italiaanse wegtitel

Vincenzo Nibali zal ook het komende jaar in de Italiaanse kampioenentrui te bewonderen zijn. De Astana-renner was vandaag de beste op het nationale kampioenschap.

In het begin van de koers trok Nibali ten aanval. Niet Vincenzo, maar Antonio: zijn broertje van Nippo-Vini Fantini. De 22-jarige renner kreeg Marco Frapporti (Androni Giocattoli-Sidermec), Filippo Fortin (GM), Luca Sterbini (Bardiani-CSF) en Giorgio Cecchinel (Southeast) met zich mee.

Dankzij het werk van Astana, de ploeg van de andere Nibali, werd de kopgroep tijdig ingerekend. Vincenzo’s ploegmaten Diego Rosa en Valerio Agnoli dunden het peloton vervolgens flink uit op de een na laatste beklimming van de dag. Daarna plaatste Nibali zelf een aantal aanvallen.

Uiteindelijk reed hij samen met Diego Ulissi (Lampre-Merida) en Francesco Reda (Idea) weg van de rest. In de afdaling liet de Astana-renner ook zijn twee vluchtmakkers achter, maar zij wisten later op de slotbeklimming naar Baldissero Torinese weer terug te keren.

Op twee kilometer van de meet ging Nibali opnieuw in de aanval. Ulissi moest lossen, maar Reda kon wel mee. De 32-jarige Idea-renner plaatste vervolgens zelf een demarrage, maar dat bleek geen goed idee. Nibali ging direct op en over hem en soleerde naar de zege.

flag-it Italiaans kampioenschap op de weg
Uitslag: Legnano – Turijn (219 kilometer)
1. flag-it Vincenzo Nibali (Astana)
2. flag-it Francesco Reda (Idea)
3. flag-it Diego Ulissi (Lampre-Merida)
4. flag-it Gianfranco Zilioli (Androni Giocattoli – Sidermec)
5. flag-it Davide Rebellin (CCC Sprandi Polkowice)
6. flag-it Domenico Pozzovivo (AG2R La Mondiale)
7. flag-it Alessio Taliani (Androni Giocattoli – Sidermec)
8. flag-it Gianluca Brambilla (Etixx-Quick-Step)
9. flag-it Mauro Finetto (Southeast)
10. flag-it Valerio Conti (Lampre – Merida)
Volledige uitslag

RIDE Magazine
32 Reacties
27-06-2015 18:33
In de Dauphine werd hij weggereden , vast daarna een goede "hoogtestage" gedaan? Pfffffff
27-06-2015 18:50
In de Dauphine was hij gewoon lekker aan het inrijden en heeft ie laten lopen. Het de oren wassen van Reda en Ulissi biedt natuurlijk nog geen garanties tov de tour.
27-06-2015 19:55
Wat je ook van Astana vindt, het is te makkelijk om nu te gaan roepen over een hoogtestage en insinuaties te doen over Nibali. Als hij overal even goed zou zijn zou ook het hok te klein zijn.
Als ik het zo lees heeft hij gestreden en als dat beloont wordt is dat alleen maar goed vind ik!
27-06-2015 19:58
@ Purito

Je hebt helemaal gelijk dat een renner als Nibali goed zou moeten zijn in de grote rittenkoersen en grote rondes. Ze zijn alleen als de dood dat hij niet goed genoeg is in de tour. Als je als toprenner nog niet helemaal in vorm bent dan leg je het in rittenkoersen af tegen renners als Porte en Spilak. Purito wint Baskenland mede omdat hij in topvorm wil zijn voor de waalse klassiekers. Nibali zie ik niet zo snel een klassieker winnen of het koersverloop moet gunstig zijn maar er is er altijd wel 1 bij die hem makkelijk klopt in een sprint. Maar Tirreno,Catalonie,Baskenland,Romandie,Dauphine moet hij om de knikkers kunnen strijden.
27-06-2015 20:28
Dat hij de TdF 2015 maar wint.
Is gewoon de aantrekkelijkste rijder.
28-06-2015 10:34
@Purito

Nibali had toch wel bijna Luik-Bastenaken-Luik gewonnen in de Iglinsky-editie. Dat toont aan dat hij zeker een kans maakt in de klassiekers.
28-06-2015 13:27
Volgend jaar toch maar voor een andere ploeg kiezen dan!
Daarnaast is het altijd leuk als iemand een vol seizoen in die trui kan rijden, kijk naar Greipel vorig jaar :D

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine