Verdeeldheid in Vuelta-peloton over overschreden tijdslimiet
In het Vuelta-peloton is de discussie opgelaaid over het hanteren van de tijdslimiet. Gisteren overschreden meer dan negentig wielrenners in de Ronde van Spanje de maximale tijd. Desalniettemin heeft de UCI besloten ze niet naar huis te sturen. In het wielerpeloton is daar verdeeld op gereageerd.
Het merendeel deel van het peloton (94 renners) kwam pas na 54 minuten over de finishstreep, slechts 71 renners waren binnen 22 minuten van winnaar Gianluca Brambilla op de top in Aramon Formigal. Alle Nederlanders zouden naar huis moeten wanneer de UCI en de wedstrijdorganisatie hadden besloten de regels te hanteren.
[poll id=”309″]
What about the guys who went full gas, alone, until the finish line?
— Moreno Moser (@MorenoMoser) 4 september 2016
Curious for the commissaries decision in @lavuelta today. Peloton largely “hors délai”. Allowing them to start, feels a bit like race fraud.
— Jan Bakelants (@Jan_Bakelants) 4 september 2016
@Jan_Bakelants @lavuelta same feeling. They didn’t make an effort to get close to the timelimit
— Thomas De Gendt (@DeGendtThomas) 4 september 2016
@frankkwanten kan je vertellen dat ik me niet uitgebold voel en al helemaal niet uitgerust,of het nu terecht is of niet dat we mogen starten
— Koen de Kort (@koendekort) 4 september 2016
@arjanschouten @koendekort @frankkwanten ben t volledig met Koen eens. Denken jullie nu echt dat 20 min t verschil maakt in wel of niet fris
— Bram Tankink (@bramtankink) 4 september 2016
Ik snap wel dat die gasten in de bus solidair zijn geweest en dus iedereen hebben meegepakt, als je toch al te laat bent dan maken die extra minuten ook niet meer uit.
Het is zeker niet fair ten opzichte van diegene die wel volle bak hebben gereden om op tijd binnen te zijn maar je kunt er gewoon weinig tegen doen.
Daarom dus een jury uitspraak en daar moeten we het mee doen! ;)
@schipperaar
Goede insteek, die mannen hebben wel een uur langer gepresteerd, daar mogen ze ook wel de credits voor krijgen.
Het blijft part-time natuurlijk en als je je kapot zweet, koel je ook weer lekker af bij 40/uur, op het strand bij die temperatuur is veel erger.
Dit soort dingen komt zo'n 1,25 x per ronde voor en springt nu iets meer in het oog vanwege de omvang en het verschil in tijd maar is gewoon part of the game. En dat zeg ik als iemand die het naar huis sturen van heel SKY minus Froome op zich niet erg had gevonden.
@nederbelg: strak plan!
Ja die Froome is echt een sukkel, wie wint er nou ooit iets als je blind naar je vermogensmetertje kijkt.
Owh wacht, wie is er nou de echte sukkel...
Overigens was de limiet met 18% (bij > 40km/h) met 31.4 minuten al erg ruim. Was er 36.999 km/h gereden, dan was het 28.8 minuten (15%) geweest. Hadden ze ook niet gered.
Je blijft maar onzin verkondigen want volgens mij was het in de Tour Froome die meerdere malen op instinct koerste en zo tijdwinst pakte.
Maar blijf lekker zeiken op SKY als je dat leuk vindt, het heeft helaas zo'n hoog pvv gehalte.
Hij zal vast veel harder hebben gekund maar hij bleef vast liever op zijn metertje kijken...
Wanneer had Froome dan precies iets anders moeten doen. Zijn onwil om voor de slotklim op kop te komen pakte prima uit voor hem, want er bleven maar renners van andere ploegen op kop verschijnen om tempo te maken.
En op de slotklim is hij, neem ik aan, zo hard als hij nog kon naar boven gereden.
Dat metertje is om aan te geven wanneer ie aan zijn limiet zit, dan kun je normaal niet harder, sprinten bergop hou je niet lang vol tenzij je sprintmaster heet natuurlijk.
Wel vind ik dat de onafhankelijkheid van de jury beter geborgd moet worden, een Brailsford die tijdens de tour op dit moment supreme de jury wagen inloopt, dat kan niet. Wat mij betreft direct 2 jaar schorsen wat mij betreft. De jury zou onbereikbaar moeten zijn voor ploegen tijdens wedstrijden.