Veldrijders Rabobank terug naar Continental Team

foto: Sirotti
De veldrijders van Rabobank gaan weer rijden in het Continental Team, de opleidingsploeg van de Nederlandse wegformatie. In de voorbije jaren waren de crossers samen met de mountainbikers nog actief in het zogenaamde Off Road Team van Rabobank. “Het verandert echter niks aan de visie van de ploeg op het veldrijden,” vertelt ploegleider van de veldrijders Richard Groenendaal aan BN De Stem.
Nico Verhoeven, die volgend seizoen als technisch directeur actief is bij de Nederlandse ploeg, zegt dat ze weer teruggaan naar hoe het ooit begonnen is. “In de zomer wordt de basis gelegd voor het cyclo-cross-seizoen. Door de veldrijders onder te brengen in de opleidingsploeg van de weg, bieden we ze wat dat betreft een beter programma,” zo legt hij uit.
Met het Off Road Team bleek het lastig om een goed programma te koersen in de zomer. “Daarnaast hoeven die jongens niet meer steeds in dezelfde samenstelling wegwedstrijden te rijden,” zo vervolgt Verhoeven. “Voor talenten als Mike Teunissen en Stan Godrie, die ook goed zijn als wegrenner, is het een uitkomst dat ze ook op een hoger niveau op de weg kunnen rijden.”
Van de UCI mogen er echter slechts vier ‘specialisten’ worden toegevoegd aan het opleidingsteam. Daarvoor zal Rabobank de keuze moeten maken uit Lars van der Haar, Stan Godrie, Mike Teunissen, Emiel Dolfsma, Gert-Jan Bosman, Niels Wubben en Michiel van der Heijden. “Hoe we ze precies gaan indelen, is nog niet bekend,” meldt Verhoeven.