Van der Poel haalt hard uit na kritiek Niels Albert
Het vuur in aanloop naar het WK Veldrijden eind deze maand is aangestoken. Niels Albert, ploegleider van topfavoriet Wout van Aert, stelt vragen bij de inmenging van Adrie van der Poel, vader en mechanieker van andere topfavoriet Mathieu van der Poel, met betrekking tot het WK-parcours in het Luxemburgse Bieles.
Albert: “Bizar dat Adrie van der Poel meehelpt aan het WK-parcours”Albert, zelf tweevoudig wereldkampioen, doet zijn beklag tegenover Belga. “Ik heb vernomen dat Adrie van der Poel vorige en deze week de organisatie bijstaat. Dat vind ik toch vreemd. Stel je voor dat Patrick Lefevere een paar keer voor het WK wielrennen om advies wordt gevraagd door de organisatie. Dat zouden de andere renners en ploegleiders toch bizar vinden. Patrick of zijn ploegleider zouden toch altijd een parcours uitstippelen dat in het voordeel is van hun renners. Wel, ik kan me nu niet van de indruk ontdoen dat Adrie dat ook in Luxemburg zal doen voor Mathieu. Zijn daar geen regels voor? Mag iedereen zomaar zijn zegje doen?”
Van der Poel over Albert: “Janker”
De uitspraak van de altijd uitgesproken Albert zette kwaad bloed bij Mathieu van der Poel. Dat terwijl zij het in het verleden als ploeggenoten bij BKCP-Powerplus ogenschijnlijk goed konden vinden. “Toen Wout (van Aert in 2014 bij de beloften, red.) wereldkampioen werd in Hoogerheide op het rondje dat mijn vader had uitgezet, hoorde ik niemand! Altijd klagen. Janker”, schreef de Nederlands kampioen op Twitter.
Toen Wout wereldkampioen werd in Hoogerheide op het rondje dat mijn vader had uitgezet, hoorde ik niemand! Altijd klagen #janker https://t.co/FQHZ6d30CR
— Mathieu Van der Poel (@mathieuvdpoel) 10 januari 2017
UCI: “Adrie is ingehuurd door de WK-organisatie, niet door de UCI”
Peter Van den Abeele is veldrit-verantwoordelijke binnen de UCI. Hij gaat ook in op de kritiek van Albert. “Adrie is inderdaad ingehuurd door de organisatie om te helpen met het parcours. En ik begrijp dat dat vragen kan oproepen, omdat hij de vader is van een topfavoriet. Maar uiteindelijk waken wij (de UCI, red.) erover met onze technisch afgevaardigde Beat Wabel dat het parcours aan de regels voldoet. […] Dus wij doen echt wel ons werk. Heel concreet: de UCI bouwt geen parcours. Ons wordt een parcours voorgelegd en wij keuren dat goed en dat zullen we ook in Luxemburg nauwgezet blijven opvolgen tot het eind.”
Daarnaast heeft Albert geen recht van spreken, want in de organisatie van Hoogerheide zitten dezelfde groep parcoursbouwers als op de Cauberg en daar zitten er toch genoeg bochten in. Hoofdverantwoordelijke van deze groep: Adrie van der Poel. Ik kan het weten, ik ben zelf betrokken in de organisatie van de WB- cross in Hoogerheide.
Wie piepte er niet na de wereldtitel van zichzelf en Wout van Aert in 2014? Juist, Albert.
Wie er niet piepte na de Cauberg WB cross? Juist, Albert, ondanks de winst van Mathieu.
@klootje kriekeljon: Moet Adrie van der Poel dan ook maar stoppen met de WB crossen in Hoogerheide en de Cauberg? Want daar heeft ie dan ook de schijn tegen? (Toevallig als winnaar van de laatste edities van deze crossen ook zijn zoon).
Wat een onzin! We juichen allemaal als Mathieu weer wint.
Ik kan je 1 ding zeggen, als er iemand lak heeft aan voor wie ie een parcours bouwt is het Adrie van der Poel wel, die bouwt enkel een parcours zoals ie het zelf vroeger het liefst had.
VEEL RECHTE stukken, weinig bochten, grote kans op modderstroken en hier en daar een hoogteverschil en een brede strook om op te rijden.
Ja, en ik herhaal, wat had Albert toen met Wout te maken??
Doe niet zo sneu zeg.
Het zijn toch ook gewoon twee losse dingen. Albert is hier gewoon een klaphark aan het spelen
Rustig aan, dramaqueen. Wat hij wil? Dat de vader van hun grootste concurrent geen inspraak heeft in het parcours. Meer niet. Geen abnormale wens.
De essentie is dat Albert's verhaal pure zever is, enkel en alleen omdat ze bang zijn dat Mathieu er met de trui vandoor gaat. Maar al is Adrie van der Poel bij 10 organisaties betrokken, ze mogen blij zijn dat ie dat doet. Als hij er niet was, hadden we GEEN WB- cross meer in Nederland gehad en hou je helemaal alleen nog maar Vlaamse crossen over.
Ik begrijp weinig van je eerste alinea.
En je laatste twee zinnen hebben totaal niks met deze kwestie te maken...
Vanderpoel mag wel eens een zelfbeheersing sociale media volgen.
Dat is de essentie waar heel de discussie omdraait. De betrokkenheid van vader Adrie bij een organisatie. Het is enkel alleen een issue omdat het nu om het WK gaat.
Maar Adrie organiseert volgend jaar het WK op de Cauberg. Moet ie dat dan ook maar niet meer doen?
Zie instagram Stories...
Grootste probleem van van Aert is dat ie misschien wel sterker is, maar door zijn gemiddelde techniek niet het verschil kan maken.
Wat heb jij het nu over een kleine sport, dit jaar alleen al in België meer dan 200.000 toeschouwers. Bij het schaatsen nog geen 48000 wereldwijd.Alleen in Nederland komen ze naar het schaatsen kijken.Als je in het buitenland naar het schaatsen kijkt op de T.V. zie alleen maar lege tribune plaatsen.Maar hier wordt wel elke schaatswedstrijd uitgezonden.
Precies. Dus dan houdt de tweet van Mathieu weinig steek.
Ja, natuurlijk, het WK is de belangrijkste wedstrijd van het jaar. En volgens mij heeft Adrie ook al veel langer een link met bepaalde in crossen in NL dan dat zijn zoon prof is. Dat is toch nog wel een verschil met dit.
dan sta je laag in de rangen van fatsoen.
Het blijft toch een kleine sport dat veldrijden, zowel de zwakte als de charme ervan.