Van Aert neemt hoed af voor Van der Poel en Rickaert: “Had het graag geweten op voorhand”
Mathieu van der Poel en Jonas Rickaert hebben zondag flink indruk gemaakt met hun duo-aanval tijdens de negende Touretappe. Ook Wout van Aert neemt zijn spreekwoordelijke hoed af voor de twee renners van Alpecin-Deceuninck, die vanuit het vertrek demarreerden.
“Of het toen kriebelde om mee te springen? Ik had het graag geweten op voorhand”, zei Van Aert na afloop van de rit bij Het Laatste Nieuws. “Maar dan was het misschien een ander verhaal geweest en waren we direct teruggepakt… Het is ook een kunst om het op de verrassing te spelen.”
“Na een uur koers vond ik hun poging erg slim bedacht. Ze hadden de volgwagen bij, dus konden zich heel de tijd verfrissen met bidons én hun eigen tempo rijden. De overgebleven sprintersploegen hebben stiekem ook nog een klassementsrenner in hun rangen, dus die wilden niet te snel beginnen rijden.”
‘Chapeau!’
Uiteindelijk haalden Rickaert en Van der Poel het niet. Al kwam laatstgenoemde wel erg ver: pas in de laatste kilometer rekende het peloton de Nederlander in. “Als je ziet hoe ver Mathieu nog komt, knap bedacht. Chapeau!”, sprak Van Aert zijn bewondering uit. Op Instagram deed de renner van Visma | Lease a Bike dat nogmaals.
Geef de mogelijke teamleden van Wout die in een duo ontsnapping mee kunnen gaan, aan in de comments !