UCI schorst Oier Lazkano vanwege afwijkingen in biologisch paspoort
De UCI heeft Oier Lazkano voorlopig geschorst vanwege afwijkingen in zijn biologisch paspoort in 2022, 2023 en 2024. De afwijkingen zijn in strijd met de anti-dopingregels van de internationale wielerbond. De UCI wil geen verdere uitspraken doen zolang de procedure loopt.
De afwijkingen in het Athlete Biological Passport (ABP) van de Spanjaard – die sinds dit seizoen uitkomt voor Red Bull-BORA-hansgrohe – zijn onverklaarbaar geacht. Een ABP is een individueel elektronisch dossier voor elke renner, waarin de resultaten van alle dopingtests die zijn verzameld als onderdeel van het ABP-programma over een bepaalde periode worden gebundeld.
Het gaat om afwijkingen in de jaren 2022, 2023 en 2024. In die periode reed de 25-jarige Spanjaard voor Movistar. Lazkano viel in het voorjaar van 2024 positief op tijdens meerdere klassiekers. Het leverde hem vorige winter een overstap naar Red Bull-BORA-hansgrohe op, waar hij samen met andere aanwinsten als Laurence Pithie en de gebroeders van Dijke de klassiekerkern van de ploeg moesten gaan vormgeven.
Lange afwezigheid
Lazkano is al een tijdje afwezig in zowel het wielerpeloton als op sociale media. Zijn laatste wedstrijd dateert van 13 april, toen hij 117e werd in Parijs-Roubaix. De schorsing zou een verklaring voor de lange radiostilte kunnen zijn.
| Jaar | Team | 
|---|---|
| 2026 | Red Bull - BORA - hansgrohe | 
| 2025 | Red Bull - BORA - hansgrohe | 
| 2024 | Movistar Team | 
| 2023 | Movistar Team | 
| 2022 | Movistar Team | 
| 2021 | Caja Rural - Seguros RGA | 
| 2020 | Caja Rural - Seguros RGA | 
| 2019 | Caja Rural - Seguros RGA | 
 Materiaalzone
                                                                                Materiaalzone                                     Fietstoerisme
                                                                                Fietstoerisme                                     
     
     
            

 
         
         
         
             
             
             
             
            
In dat deel van je (voor de rest goede) verhaal kan ik je niet echt volgen. Hij is begin november pas 25 geworden - dat wil zeggen:
- prof geworden in 2020 bij Caja Rural op 19-jarige leeftijd
- in 2021 begon hij op 20-jarige leeftijd al wat korter te eindigen, zie R.v.Luxemburg en Cro Race
- in 2022 als 21-jarige naar de WT bij Movistar en 2e op het nationaal kampioenschap ITT + een knappe Tour de Wallonie
- in 2023 op 22-jarige leeftijd zijn echte doorbraak en in 2024 de bevestiging zonder echt nog door te groeien
Wat mij betreft een normale gestage evolutie voor een opkomend talent.
- Clasica Jaen 2024: Bastien Tronchon
- Burgos 2023 (et 4): Santiago Buitrago
- NK Weg Spanje 2023: Juan Ayuso
- Boucles de la Mayenne 2023 (AK): Arnaud Démare
- Tour de Wallonie 2022 (et 2): Loic Vliegen
Jammer dat die enorme progressie blijkbaar niet schoon is gemaakt. Einde carrière lijkt me.
1) al onregelmatigheden sinds 2022, duurt het dan tot 2025 voor daar iets met gedaan wordt?
2) zou redbull dat bloedpaspoort mogen inkijken voor ze iemand aantrekken? vermoedelijk niet omwille van privacy?
Nee, heel spijtig natuurlijk, het was leuk om een Spanjaard te zien opkomen die gemaakt leek voor de kasseiklassiekers. Misschien dat hij te graag ook klimmer wilde zijn, met zijn 1m89 en 74 kg?