‘UCI gaat na Tour du Rwanda opnieuw bekijken of WK in Rwanda nog steeds mogelijk is’
foto: Sjors Beukeboom
dinsdag 18 februari 2025 om 09:58

‘UCI gaat na Tour du Rwanda opnieuw bekijken of WK in Rwanda nog steeds mogelijk is’

De UCI, de Internationale Wielerunie, zou na de Tour du Rwanda opnieuw bekijken of het WK in Rwanda in september kan doorgaan. Dat schrijven DirectVelo en RadsportNews. Zij geven mee dat de Raad van Bestuur van de UCI na de rittenkoers in Rwanda zal samenkomen en de balans zal opmaken.

De recente ontwikkelingen in en rond Rwanda hebben ervoor gezorgd dat het WK in het Afrikaanse land onder druk staat. Er zijn zelfs geruchten dat de UCI een plan B heeft en het wereldkampioenschap wielrennen eventueel naar Zwitserland zou verplaatsen. De UCI ontkende dit echter stellig: “We willen duidelijk maken dat we op dit moment niet van plan zijn om het WK te verplaatsen van Rwanda naar Zwitserland of welk land dan ook.”

“Het conflict speelt zich af in de Democratische Republiek Congo, Rwanda is op dit moment volledig veilig voor business en toerisme”, zei de UCI daar nog over. Toch besloot Soudal Quick-Step om niet naar Rwanda af te zakken voor de Tour du Rwanda. Zij vonden dat ze de veiligheid van hun teamleden niet konden garanderen.

Dat de situatie ook bij de UCI leeft, is volgens DirectVelo en RadsportNews duidelijk. Zij schrijven dat de UCI na de Tour du Rwanda (23 februari – 2 maart) een overleg zal inplannen. De Raad van Bestuur zou samenkomen om te evalueren hoe de wedstrijd is verlopen, en vooral om te kijken of het WK in september mogelijk zou zijn. Volgens DirectVelo en RadsportNews staat het verplaatsen van het WK niet op de agenda, maar is het wel niet uitgesloten.

RIDE Magazine
11 Reacties
18-02-2025 11:18
"Als de lokale belanghebbenden erin slagen om ons zodanig te misleiden dat we niks van de onrust en de spanningen meekrijgen, dan zien we geen enkele reden om het WK te verplaatsen"
    18-02-2025 11:26
    Er schijnt bij de UCI een vacature zijn voor de uitdagende functie van "COS" oftewel Chef Opmeting Sokken.
18-02-2025 10:26
Dus er is niets aan de hand maar we gaan het wel evalueren. Als er geen renners worden geraakt door verdwaalde kogels tijdens de Ronde van Rwanda kan het WK doorgaan, zoiets?

Overigens liegt de UCI als ze zeggen dat Rwanda volledig veilig is: code groen suggereert dat, momenteel geldt voor Rwanda code geel hetgeen wil zeggen dat je er naar toe kunt reizen maar dat er wel veiligheidsrisico's zijn.
    18-02-2025 10:47
    Tja, als je niet kan organiseren ivm code geel, dan kan de tour ook niet doorgaan. Frankrijk heeft namelijk ook code geel, net als Rwanda.
    18-02-2025 10:57
    Dit komt inderdaad wel heel raar over. Even een bende renners en ploegen als proefproject gebruiken?
18-02-2025 11:38
Leuk en fijn dat het volledig open is voor business en toerisme, dat houdt in dat ze hun steun aan moordende rebellen net over de grens daar goed van weg kunnen houden. Dergelijke kwaliteiten moet je natuurlijk belonen met een blij sportevenement door laten gaan.
    18-02-2025 12:01
    Maar natuurlijk. Die moeite die een kand steekt in militaire activiteiten moet je natuurlijk waarderen door een groot sportevenenent te organiseren. Anders zou het zonde zijn toch? Het zou ook niet eerlijk richting Rwanda zijn dut Rusland het wel mocht in 2018 en zij nu niet. Dan hebben ze al die moeite met M23 voor niks gedaan.
18-02-2025 11:13
Wegblijven daar.
18-02-2025 12:39
De aerokogel is nog niet door de kerk
18-02-2025 11:39
Wegblijven daar, niet vanwege politieke redenen maar omdat het belachelijk is een WK te houden in een niet-wielerland.
    18-02-2025 14:37
    Dat er geen renners uit rwanda meedoen in de world tour, betekent niet dat het geen wielerland is.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine