Transfer van talentvolle Thibaut Van Damme naar BORA-hansgrohe verklapt op gala
foto: BORA-hansgrohe
woensdag 8 november 2023 om 15:06

Transfer van talentvolle Thibaut Van Damme naar BORA-hansgrohe verklapt op gala

Thibaut Van Damme viel tijdens het Gala van de Flandrien in de prijzen als winnaar van de beste Belgische nieuweling van het jaar, maar tijdens de prijsuitreiking werd ook zijn nieuwe ploeg verklapt. De nog maar 16-jarige coureur maakt de overstap naar de opleidingploeg van een WorldTeam.

Het gaat om de Auto Eder, de juniorenploeg van BORA-hansgrohe. Presentator Karl Vannieuwkerke, bekend van het tv-programma Vive le Vélo op Sporza, feliciteerde Van Damme met de overstap naar het Duitse talententeam. Daar reageerde de jongeling alvast lachend en gevat op: “Dat mocht eigenlijk nog niet in de media komen.”

Van Damme noemt zichzelf op dit moment nog een allrounder. “Tijdrijden is mijn beste punt, ik kan ook redelijk goed klimmen”, gaf hij mee volgens Het Nieuwsblad. Toch wil Van Damme daar nog verder op verbeteren. “Ik heb grote stappen gezet in het bergop rijden, dat was vorig jaar een drama.”

RIDE Magazine
7 Reacties
08-11-2023 15:37
Hij kan redelijk goed klimmen en heeft stappen gezet in het bergop rijden, want dat was een drama?

Het dramatische hier is toch eerder de kwaliteit van het artikel; clickbait in de titel, clickbait in de inleiding en pas als ik naar onder de advertentie scroll kom ik de naam van de ploeg in kwestie en bovenstaande onzin tegen...
    08-11-2023 18:44
    Op zijn 14 was hij waarschijnlijk nog niet met z'n vak bezig en duwde hij 0,6W/kg te weinig in zone 4. Gelukkig maakte hij net op tijd mentaal de klik, begon hij er eindelijk echt voor te leven en volgde zijn mama een voedingsapp waardoor het op zijn 15e nog net op tijd in orde kwam met dat klimmen!
    08-11-2023 20:53
    Ik had gehoord dat ie beter klimt sinds zn zadel 3cm hoger staat. Hij reed al 3 jaar in dezelfde positie en bleek dat ie 10cm was gegroeid.
09-11-2023 13:44
Elke ploeg heeft tegenwoordig een draad met een 16-jarige…en allemaal godenkinderen…
08-11-2023 20:40
Does normaal …tis nog een kind!! Nu al op z’n voeding letten ??? Wat moet hij doen over een paar jaar als het er echt op aan kl
    08-11-2023 20:41
    Op aan komt ? Dan moet hij pas stappen zetten …op deze leeftijd moet het nog spelenderwijs gebeuren
08-11-2023 22:04
Dit word helemaal niks en josbos heeft altijd gelijk

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine