Traksel gaat verder als individuele renner met privé-sponsors
woensdag 4 juni 2014 om 17:58

Traksel gaat verder als individuele renner met privé-sponsors

Traksel

foto: Sirotti

Bobbie Traksel gaat niet koersen voor An Post – Chain Reaction. Dat zegt de Nederlander tegen WielerFlits. “Ik heb besloten om de komende maanden als individuele renner verder te gaan en de rest van het seizoen met privé sponsors te gaan rijden”, zei hij op de persconferentie van de Ster ZLM Toer.

“Ik merkte in de afgelopen periode dat ik twijfelde aan mijn toekomst als beroepsrenner, met als gevolg dat ik dit seizoen nog geen enkele wedstrijdkilometer heb gereden. In een ploeg als An Post, met veel jong talent, wil ik geen plek bezet houden en deze talenten in de weg staan. Het is heel makkelijk om een plek bezet te houden, maar dat vind ik niet eerlijk. Dus ik heb het heft in eigen handen genomen en mijn plek teruggeven”, verklaart Traksel die dit seizoen nog geen wedstrijdkilometers heeft gemaakt.

De Nacht van Hengelo, komende vrijdag, zal de eerste wedstrijd dit seizoen zijn voor Traksel. Hij zal de koers rijden in een shirt zonder sponsors. Welke bedrijven hem ondersteunen wil hij nu nog niet bekend maken. Via verschillende kermiskoersen in Nederland en België wil hij zich klaarstomen voor het Nederlands kampioenschap. “Vervolgens heb ik na het NK nog een heel aantal criteriums op het programma staan. Daarna zal ik de beslissing maken hoe mijn toekomst als beroepsrenner er uit gaat zien, maar ik wil zeker geen overhaaste beslissingen maken.”

“Als ik besluit te stoppen is 22 augustus een mooi moment. Dan is de Dutch Food Valley Classic. De eerste wedstrijd die ik bij de profs heb gewonnen (2002, toen nog Veenendaal-Veenendaal, red.)”, aldus Traksel.

De 32-jarige renner probeerde afgelopen winter zelf een eigen ploeg op te richten voor werkloze coureurs. Hij slaagde er echter niet in om genoeg geld bijeen te halen. Dit jaar is Traksel als commentator te horen bij Eurosport.

Lees ook:
Bobbie Traksel naar An Post- Chain Reaction

RIDE Magazine
RIDE Magazine