Tour Colombia wederom op de tocht: ministerie verlaagt financiering drastisch
foto: Cor Vos
vrijdag 22 november 2024 om 12:20

Tour Colombia wederom op de tocht: ministerie verlaagt financiering drastisch

De toekomst van de Tour Colombia is wederom in gevaar. In 2022 en 2023 kampte de rittenkoers al met financiële problemen, waardoor er geen editie georganiseerd kon worden. Vorig jaar kwam daar verandering in door een financiële toezegging van het Colombiaanse Ministerie van Sport. Juist door de verlaging van deze steun lijkt de koers ook dit jaar in de problemen te geraken.

Het Colombiaanse Ministerie van Sport is een van de belangrijkste geldschieters van de rittenkoers. Toch heeft het overheidsorgaan besloten de investeringen in de Tour Colombia te verminderen met 66%, zo meldt de krant El Tiempo. Het geldbedrag zou dalen van 300.000 euro voor 2024 naar slechts 100.000 euro voor 2025.  De Tour Colombia 2025 zou kunnen worden afgelast als er niet op tijd middelen worden gevonden. 

“Het verliezen van de kans om een ​​race van dit kaliber in het land te organiseren is verschrikkelijk nieuws”, aldus Luis Cely, coach van het team GW Erco Shimano. “Het is een koers met grote teams en wielrenners van een groot kaliber. De Colombianen kunnen zonder de Tour Colombia niet meer met hen concurreren. De renners die niet naar Europa kunnen, kunnen alleen in de Tour Colombia wedijevren met de besten ter wereld. Voor ons, als merk en als team, is het goed om deze race te hebben.”

Raúl Mesa, coach van de ploeg NU Colombia, waarschuwt dat het afgelasten van de volgende Tour Colombia zeer schadelijk kan zijn voor jongeren. “We moeten er juist aan werken om races te organiseren voor U23-renners en de Tour Colombia is een uitstekende optie. Je koerst in eigen land tegen geweldige renners. Dit geeft jonge renners de kans om te strijden, om te leren wat het betekent om aan een race als deze deel te nemen. Als het niet gebeurt, doet het ons veel pijn. De Tour Colombia is van fundamenteel belang voor merken als het onze en die van vele sponsors, omdat aanwezigheid in een race op hoog niveau betekent dat je zichtbaar bent. Concurrentie is een stimulans voor bedrijven om te investeren.”

RIDE Magazine
2 Reacties
22-11-2024 14:23
Lijkt me dat Bernal, Martinez, Uran en Quintana dit gat wel dichten als de koers anders echt niet doorgaat
    22-11-2024 14:56
    Waarom zouden ze dat doen? Uran is al gestopt en de anderen kunnen begin februari ook gewoon trainen i.p.v. een koers te rijden.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine