Tour 2026: Picnic PostNL met drie debutanten, waaronder Frits Biesterbos
foto: Fotopersburo Cor Vos
maandag 29 juni 2026 om 15:05 Volg in Google

Tour 2026: Picnic PostNL met drie debutanten, waaronder Frits Biesterbos

De definitieve selectie van Picnic PostNL voor de Tour de France is bekend. Drie renners mogen zich opmaken voor hun Tourdebuut, met Frits Biesterbos, Julius van den Berg en Robbe Dhondt. Verder rekent het team op onder meer sprinter Pavel Bittner en aanvaller Frank van den Broek.

Biesterbos (24), Van den Berg (29) en Dhondt (22) staan dus voor hun vuurdoop in de Franse ronde. Bittner maakte vorig jaar al kennis met de hectiek van de Ronde van Frankrijk en voor Van den Broek wordt het alweer zijn derde Tour de France. De Duitser Niklas Märkl stond eveneens al eens aan het vertrek van La Grande Boucle en is er ook nu weer bij.

Picnic PostNL heeft verder twee ervaren rotten in de gelederen, met de 34-jarige Warren Barguil en de drie jaar oudere John Degenkolb. Barguil heeft al twaalf Tourdeelnames op de teller en was in het verleden succesvol met ritzeges én winst in het bergklassement. Wegkapitein Degenkolb reed de Tour al tien keer en won één etappe, maar dit was wel de gedenkwaardige kasseienrit in de editie van 2018.

Pavel Bittner blijkt op tijd hersteld – foto: Fotopersburo Cor Vos

“We vertrekken naar de Tour met een ploeg die enorm gemotiveerd is om zich in de finales te laten zien. De voorbereiding verliep niet zonder tegenslagen, doordat onze sprintkopman Pavel (Bittner, red.) door een blessure belangrijke koerskilometers heeft gemist. Inmiddels is hij volledig hersteld en klaar om zich, net als vorig jaar, te mengen in de massasprints”, licht coach Matt Winston toe op de ploegsite.

Ambities 
“Daarnaast beschikken we over veel ervaring binnen onze sprinttrein met John, Niklas en Julius. Na een sterk eerste profseizoen maakt Frits nu zijn debuut in de Tour de France, waar we erg naar uitkijken. Ook Robbe staat voor zijn eerste Tourstart. Hij is een mooi voorbeeld van onze opleidingsploeg en opnieuw een talent dat op het hoogste niveau waardevolle ervaring kan opdoen.”

“Samen met renners als Frank en Warren willen we in de heuvelritten op jacht gaan naar etapperesultaten. We kijken ernaar uit om in Barcelona van start te gaan en elke dag opnieuw een plan te maken om ons gedurende de drie weken zo goed mogelijk te laten zien.”

Voor de zomervakantie
11 Reacties
29-06-2026 17:16
Ik snap de positiviteit niet helemaal. Dit is toch gewoon een ploeg die zelfs voor een wildcardteam niet goed genoeg is? Alleen Bittner kan proberen voor een paar top 10 klasseringen te gaan. De rest van de ploeg is of in steun of reed een belabberde giro.
    29-06-2026 19:40
    Van de broek kan natuurlijk wel wat. Die had vooral nooit de giro moeten rijden omdat hij nog niet hersteld was.
29-06-2026 15:39
Hup Frits!
29-06-2026 15:23
Ze moeten echt iedere dag mee gaan zitten in de aanval, in de hoop een etappe te pakken. Daarnaast maar zoveel mogelijk punten te sprokkelen met Bittner.
    29-06-2026 15:37
    Hopelijk is Bittner inmiddels 100% hersteld van zijn recente valpartij.
29-06-2026 17:04
Starten is belangrijker dan meedoen. Wat dat betreft is de selectie eigenlijk al een succes!
29-06-2026 15:08
Weer een kans voor Robbe de Hond om in een kopgroep te zitten met Felix de Kat!
    29-06-2026 18:48
    Daan "The Rabbit" Hoole zorgt er wel voor dat de voorsprong niet te groot wordt.
    29-06-2026 19:32
    Is er ook nog sprake van Konijn en Cavia?
29-06-2026 15:10
Best aardige ploeg zo. Succes.
29-06-2026 15:42
Prima ploegje, lijkt mij

Reacties zijn gesloten.