Tour 2026: Deze renners wagen zich aan de dubbel
Bernal en Arensman reden al de Giro - foto: Fotopersburo Cor Vos
donderdag 2 juli 2026 om 10:04 Volg in Google

Tour 2026: Deze renners wagen zich aan de dubbel

Het combineren van twee grote rondes in één seizoen is iets wat veel renners doen, maar er wordt minder vaak gekozen voor de combinatie Giro d’Italia-Tour de France. Dat is dit jaar wel anders, want liefst 21 renners wagen zich ditmaal aan de uitdagende dubbel.

Wat meteen opvalt, is dat acht renners uit de top-10 van het eindklassement van de Giro d’Italia ook aan de start zullen verschijnen van de komende Ronde van Frankrijk. Het gaat om eindwinnaar Jonas Vingegaard, Jai Hindley, Thymen Arensman, Derek Gee-West, Michael Storer, Davide Piganzoli, Damiano Caruso en Egan Bernal.

Sepp Kuss, Victor Campenaerts (Visma | Lease a Bike), Filippo Ganna (Netcompany INEOS), Robert Stannard (Bahrain Victorious), Nelson Oliveira, Einer Rubio (Movistar), Nico Denz (Red Bull-BORA-hansgrohe) Warren Barguil, Frank van den Broek (Picnic PostNL), Ben O’Connor (Jayco AlUla), Chris Harper (Pinarello-Q36.5) en Jasper Stuyven (Soudal Quick-Step) maken zich eveneens op voor de combi Giro-Tour.

‘Volledige dubbel’
Let op: het gaat hier om de renners die de Giro d’Italia ook daadwerkelijk hebben uitgereden. Zo staat bijvoorbeeld ook Davide Ballerini aan het vertrek van de Tour, maar de Italiaan van XDS Astana wist de finish in Rome niet te bereiken. De ervaren coureur won in de eerste Giro-week nog de chaotische sprintrit met aankomst in Napels, maar moest een week later – na een valpartij – opgeven.

Dit geldt tevens voor Michael Valgren, Arnaud De Lie, Pascal Ackermann, Adam Yates, Lennert Van Eetvelt, Javier Romo, Felix Engelhardt, Jake Stewart en Edward Planckaert. Deze coureurs moesten ook vroegtijdig de handdoek gooien in de Giro, maar staan wel aan de start van de Tour.


Meld je aan en speel onze Voorspelgame!


Wielerflits Magazine is jouw Tourgids!


De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. En het is niet voor niets De Meest Complete Tour de France Gids. In onze Zomergids lees je alles over de Tour de France en de Tour Femmes, van etappes tot favorieten en indrukwekkende achtergronden over de teams en de bergen. Je leest over Jonas Vingegaard, de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Mathieu van der Poel, Raymond Poulidor, Rick Pluimers en nog veel meer!

Bestel de Tourgids
1 Reacties
10:57
Het is inderdaad opvallend at 8 van de top 10 renners van de giro hier ook aan de start staan. Dat zal nog niet vaak gebeurd zijn.
Ook opvallend is dat slechts 1 van die renners opnieuw een klassement zal nastreven. Dat zegt ook wel iets.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.