zaterdag 12 juli 2025 om 08:27

Tour 2025: Mathieu van der Poel schuift Kaden Groves naar voren voor rit naar Laval

Video Mathieu van der Poel is zijn gele trui kwijt, maar de Nederlander krijgt deze Tour de France nog meerdere kansen op dagsucces. Ook de etappe van vandaag naar Laval zou hem moeten liggen. Maar MVDP zelf schuift zijn ploegmaat Kaden Groves naar voren.

De achtste etappe van de Tour gaat van Saint-Méen-le-Grand naar Laval. De rit is overwegend vlak, maar de aankomst loopt lichtjes op. Zo’n anderhalve kilometer aan een kleine drie procent. Volgens Van der Poel is het parcours geschikt voor zijn ploeggenoot Kaden Groves.

“Ik ken de streek daar een beetje vanwege de Boucles de la Mayenne van vroeger”, zei Van der Poel, die de Boucles de la Mayenne in 2017 en 2018 won, na de finish op de Mur-de-Bretagne tegen onder meer WielerFlits. “Ik denk dat we met Kaden zeker iemand hebben die in de sprint mee kan doen voor de overwinning.”

Groves won in zijn carrière al twee etappes in de Giro d’Italia en maar liefst zeven in de Vuelta a España, maar is pas bezig aan zijn eerste Tour. De voorlopig beste uitslag van de Australiër was een zevende plaats in Duinkerke.


Heb jij RIDE Magazine al besteld?

Mathieu van der Poel siert de cover van de RIDE Magazine Najaarsgids 2025! Het najaar is de ideale periode om te gaan gravelen, dus als wereldkampioen gravel van Leuven is hij de ideale persoon om uit te lichten. In de Najaarsgids lees je verhalen over het WK Gravel in Zuid-Limburg, maar ook interviews met Pauline Ferrand-Prévot, Jonathan Milan, Quinn Simmons en Pascal Eenkhoorn en veel meer!
RIDE Magazine