Tour 2025: Gele Mathieu van der Poel is Gerrie Knetemann voorbij
foto: Cor Vos
woensdag 9 juli 2025 om 12:36

Tour 2025: Gele Mathieu van der Poel is Gerrie Knetemann voorbij

Mathieu van der Poel mocht dinsdag na de vierde etappe naar Rouen voor een negende keer de gele trui aantrekken op het podium. De renner van Alpecin-Deceunick moet nu nog maar twee landgenoten voor zich dulden, die nog vaker in de gele trui reden.

Met zijn negende Maillot Jaune is Van der Poel niemand minder dan Gerrie Knetemann voorbij. De in 2004 overleden Knetemann was in de jaren zeventig en tachtig een van de meest succesvolle Nederlandse wielrenners en boekte heel wat successen, ook in de Ronde van Frankrijk. De Kneet won niet alleen tien Touretappes, maar mocht tevens acht dagen rondfietsen in de felbegeerde gele trui.

Bij Van der Poel staat de teller inmiddels op negen dagen en daarmee krijgt hij Wout Wagtmans in het vizier, die in edities van 1954, 1955 en 1956 twaalf dagen de gele trui droeg.

Of MVDP ooit Joop Zoetemelk zal bijhalen en passeren, is maar zeer de vraag. De Tourwinnaar van 1980 – ook zes(!) keer tweede in het eindklassement – heeft liefst 21 gele truien in zijn kast hangen.

Mathieu van der Poel in het geel – foto: Cor Vos

Van der Poel begint vandaag dus in het geel aan de tijdrit in en rond Caen. “Of ik die na de tijdrit nog heb? Nee”, zei hij lachend maar resoluut na de vierde etappe. “Die kans is enorm klein. Uiteraard ga ik zo hard mogelijk proberen te rijden, maar realistisch gezien ben ik de trui morgen wel kwijt.”

“Na de Dauphiné heb ik nog één keer op de de tijdritfiets gezeten”, zei MVDP over zijn voorbereiding. “Ik ga mijn best doen, maar er zijn gewoon een stuk betere tijdrijders. Te beginnen met Tadej, die gewoon in dezelfde tijd staat. Ik ga er gewoon van proberen te genieten.”

Shirt for OIC AK
RIDE Magazine
1 Reacties
09-07-2025 14:47
Volgens mij heeft Joop er 22

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine