Tour 2015: Van Garderen kent zijn BMC-helpers, Van Avermaet ook mee
BMC heeft haar negen renners voor de Tour de France bekend gemaakt. De ploeg van de Zwitserse fietsenfabrikant – rijdend op een licentie uit de Verenigde Staten – heeft de formatie rondom kopman Tejay van Garderen gebouwd. BMC kondigt dit aan op haar digitale thuishaven.
De 26-jarige Amerikaan met Nederlandse wortels kent in Damiano Caruso, Rohan Dennis en Samuel Sánchez zijn voornaamste helpers. Van Garderen mikt op een plek bij de eerste vijf, iets wat hem in 2012 (inclusief het jongerenklassement) en vorig jaar lukt. Twee keer werd hij vijfde.
Ook Greg Van Avermaet is van de partij in Frankrijk. De Belgische klassiekerrenner – die veelal grossiert in ereplaatsen – kent een uiterst turbulent jaar door het dopingonderzoek naar ‘ozondokter’ Chris Mertens. Er hing een schorsing van twee jaar boven zijn hoofd, maar begin mei werd hij vrijgesproken.
Selectie BMC voor de Tour de France 2015 (4-26 juli)
Damiano Caruso
Rohan Dennis
Tejay van Garderen
Daniel Oss
Manuel Quinziato
Samuel Sánchez
Michael Schär
Greg Van Avermaet
Danilo Wyss
Reacties zijn gesloten.