Rode trui Torstein Træen houdt knap stand in zware bergetappe: “Niet echt van kunnen genieten”
Torstein Træen - foto: Cor Vos
vrijdag 29 augustus 2025 om 18:48

Rode trui Torstein Træen houdt knap stand in zware bergetappe: “Niet echt van kunnen genieten”

Vuelta-leider Torstein Træen hield keurig stand op de slotklim naar Cerler. De Noor van Bahrain Victorious kraakte even toen Almeida aanging, maar wist weer aan te sluiten en uiteindelijk kwam hij in dezelfde tijd als de topfavorieten binnen. En dus mag hij weer een dag langer genieten van de rode trui.

“Het was een nieuwe ervaring. Ik was blij om zeven motorfietsen als teamgenoten te hebben. Ik hoefde alleen de besten op de slotklim te volgen. Dat was ook een nieuwe ervaring”, zei hij voor de camera van Eurosport.

Træen gaf aan dat hij niet echt van zijn eerste dag in het rood heeft kunnen genieten. “Ik heb er niet echt plezier aan beleefd. Ik was nerveus omdat ik het rood niet kwijt wilde raken. Misschien kan ik er morgen meer van genieten. Dan hoef ik niet bang te zijn om te lossen op de slotklim”, zei hij over de vlakke achtste etappe.

Ondanks dat hij de favorieten even moest laten gaan, vreesde de klimmer niet voor zijn rode trui. “Toen Almeida ging met vijf kilometer te gaan en niet verder wegreed, wist ik dat ik het rood niet meer kwijt ging raken”, aldus Træen, die een voorsprong van 2’33” heeft op Jonas Vingegaard in het klassement.

Speciale dank spreekt Træen vervolgens in het flashinterview ook nog uit aan al zijn ploeggenoten. “Jack Haig zei in de bus: ‘het is niet vaak dat je voor iemand in de leiderstrui kunt rijden’. Zelf beleeft hij niet zijn beste Vuelta, hij heeft last van zijn enkel, maar hij reed zowel bergop als bergaf nog steeds als een motor vandaag. En de rest van de jongens net zo. Ik ben blij dat ze zich zo voor mij hebben weggecijferd.”

RIDE Magazine
1 Reacties
29-08-2025 19:42
Leuk interview. Met een lach en vooralsnog geen traan…

Reacties zijn gesloten.