Toon Aerts verloor vijf dagen na EK-triomf ongeboren kind
foto: Fotopersburo Cor Vos
donderdag 11 december 2025 om 19:08

Toon Aerts verloor vijf dagen na EK-triomf ongeboren kind

Toon Aerts heeft een zeer turbulente en bovenal moeilijke periode achter de rug. De Belgische crosser werd op 9 november Europees kampioen veldrijden, maar vijf dagen later moesten Aerts en zijn partner Tamara een zware tegenslag verwerken, met het verlies van hun ongeboren kindje Billie.

“Wat maakte je ons gelukkig toen je in ons leven kwam. Je bracht ons op een wolkje naar papa’s mooie overwinning op het EK, maar vijf dagen later liet je ons goed schrikken”, maakt Aerts op Instagram het hartverscheurende nieuws bekend. “Je had je buiten de baarmoeder genesteld en daardoor moest mama met spoed geopereerd worden en raakten we je kwijt.”

“Het doet ons pijn dat we je nooit hebben kunnen knuffelen. Het verdriet zal samen met mama’s herstel nog wel even tijd nodig hebben. Je bent het kleinste sterretje op papa’s trui, waardoor hij de trui met nog meer trotsheid zal dragen!”

Dit bericht op Instagram bekijken

Een bericht gedeeld door Toon Aerts (@toonaerts)

Aerts haalde na zijn EK-triomf in Middelkerke maar niet zijn gebruikelijke niveau in de crossen van Niel (12e), Merksplas (20e) en – na een korte rustperiode – eerste twee Wereldbekers van de winter in Tábor (8e) en Flamanville (12e). Dit leek te komen door een periode van ziekte, maar op de achtergrond speelde er dus veel meer.

Komende zondag hoopt de renner van Deschacht-Hens-Maes wel weer goed voor de dag te komen in de Wereldbeker van Namen, waar Aerts in het verleden al vaak wist te schitteren.

RIDE Magazine
2 Reacties
00:13
Bah, wat naar :-/
01:04
Mijn condoleances aan Toon Aerts en Tamara.
Dit is vreselijk om mee te maken. Heel veel sterkte.
En ik hoop dat Moeder Natuur welwillend met u is en er een gezond kind zal komen om het verlies van Billie te verzachten.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.