Tony Martin: “Iedereen verwachtte een nieuwe wereldtitel”
woensdag 25 september 2013 om 18:39

Tony Martin: “Iedereen verwachtte een nieuwe wereldtitel”

Met groots machtsvertoon heeft Tony Martin zijn wereldtitel in het tijdrijden met een jaar verlengd. Op het bijna 58 kilometer lange, nagenoeg vlakke parcours stak de Duitser met kop en schouder boven de concurrentie uit. De nummers twee en drie, Bradley Wiggins en Fabian Cancellara finishte op de Viale Pasquale Paoli op meer dan driekwart minuut. “Dit is heel emotioneel voor mij”, pufte Martin na afloop.

Als een leeuw die met zijn prooi speelt. Zo bleef de titanenstrijd lange tijd aantrekkelijk. Martins virtuele voordeel op Cancellara schommelde tijdens de rit rond de vijftien seconden. Richting het einde van de race ging de gashendel bij Martin pas volledige open, en zo zette hij de concurrentie op ruime afstand. “De druk op mijn schouders was ontzettend hoog. Iedereen verwachtte een nieuwe wereldtitel van me. Ikzelf ook. De tweede plek zou een teleurstelling zijn.”

Der Panzerwagen, zoals de bijnaam van Martin klinkt, prolongeerde drie dagen geleden samen met zijn ploegmaten van Omega Pharma-Quick Step de wereldtitel in de ploegentijdrit. Vanzelfsprekend zijn beide overwinningen niet te vergelijken, vindt Martin: “Bij de ploegentijdrit ligt de druk op schouders van zes renners. Vandaag was de druk alleen voor mij. Dat is ook de reden waarom ik vandaag extra zenuwachtig was”, klinkt de verklaring. “Je rijdt alleen in de wind. Geen herstelmomenten. In de ploegentijdrit rijd je iedere keer over de limiet als je op kop zit om vervolgens te herstellen in het wiel van je ploegmakker.”

Afgelopen vrijdag zag Martin het tijdrittraject voor het eerst. Samen met zijn ploegmaten reden ze het parcours drie keer ter voorbereiding op de ploegentijdrit. “De route van vandaag was voor 95% hetzelfde als die van zondag. Ik kende de weg nu perfect. Het moeilijkste was een goede tactiek vinden. Doordat de rit weinig technische passages kende leek de rit eindeloos te duren.”

Door: Maxim Horssels vanuit Florence

RIDE Magazine
RIDE Magazine