Tom Dumoulin voelt zich niet goed: “Paar dagen nodig om te herstellen”
foto: Cor Vos
woensdag 11 mei 2022 om 11:06

Tom Dumoulin voelt zich niet goed: “Paar dagen nodig om te herstellen”

Tom Dumoulin heeft daags na zijn inzinking in de Giro-etappe naar de Etna aangegeven zich niet goed te voelen. “Ik heb zeker een paar dagen nodig om te herstellen”, tekent Eurosport-verslaggever Sander Kleikers op uit de mond van de Jumbo-Visma-kopman.

“Het is weer een nieuwe dag. IK baal wel van gisteren. Het is niet anders, maar het is niet leuk… Gelukkig is het een makkelijke rit vandaag. Ik moet de dag goed doorkomen en dan even resetten de komende dagen. Vandaag duik ik een beetje weg in het peloton”, aldus Dumoulin, die dinsdag bijna zeven minuten verloor op de grote groep met favorieten voor het eindklassement.

Daardoor is de Nederlander nu gezakt naar de 49ste plaats in het algemeen klassement. “Ik kwam hier ook voor een etappe, maar daar ben ik zeker niet klaar voor. Ik voel me niet goed. Zelfs in een ontsnapping zou ik nu niet kunnen winnen.”

Dinsdag, meteen na de finish, zocht Dumoulin ook naar antwoorden. “Het komt er niet meer uit. Het lichaam reageert niet meer zoals ik wil”, zei hij. “Mijn benen lopen vol. Ik heb niet meer de power van een paar jaar terug. Dus ik kan ook niet zeggen waar het aan ligt.”

Addy Engels: “Er verandert niet heel veel voor ons”
Ploegleider Addy Engels heeft de scherven ook bij elkaar kunnen rapen. “Er verandert niet heel veel”, vertelt hij aan Eurosport. “De komende dagen doen we niets anders. Voor Tom kost het wel wat tijd om te resetten, maar vooral om zijn gevoel te verbeteren.”

“Je kan nog zoveel plannen hebben, maar als de benen zoals gisteren zijn, kom je niet ver”, doelt Engels op Dumoulin. Voor Tobias Foss en Sam Oomen ziet het er wat beter uit, al verloren zij ook tijd. “Met die andere twee gaan we gewoon door voor het klassement. De Giro is nog lang. We moeten de focus behouden. De eerstvolgende test is op de Blockhaus. Daar proberen we het opnieuw en gaan we kijken of we verschil zien.”

In de RIDE Magazine Zomergids 2025 (€12,50) lees je een interview met Tom Dumoulin over zijn band met het gravelen. Nu hij gestopt is als prof, doet hij veel andere dingen. In 2025 gaat hij voor het eerst Unbound Gravel rijden en wij gingen op pad met Dumoulin en Adne Koster om te praten over hun liefde voor de fiets, de koers, en hun voorbereiding op Unbound. Pre-order jouw exemplaar van het zomernummer 2025 van RIDE Magazine hier!!
RIDE Magazine
91 Reacties
11-05-2022 12:59
Maak van Tom de nieuwe Gesink en af en toe een ritje kapen.
11-05-2022 13:01
Misschien toch weer ziek geworden of de naweeën van covid. Paar dagen rustig aan en dan kijken wat er nog in het vat zit: de slottijdrit lijkt me sowieso een mooi doel.
11-05-2022 13:08
Slotje erop! Of is er nog iets niet analyseerd?
    11-05-2022 13:14
    Slotje? Zelfs je dubbele dam gaat hier geen stand houden ;-)
    Als het hek van de dam is...
11-05-2022 13:13
Tom is toch niet zo'n prater?
We zijn nog geen etmaal later
En hij verklaart de Etna al tot een krater
... met een kater
11-05-2022 13:13
Tom definitief afschrijven als ronderenner, wat nu velen doen, is voorbarig. Ok, de kans is groot dat het niet meer lukt, maar de kans is echt aanzienlijk groter dan nul dat het hem nog lukt een succesvol ronderenner te worden.
    11-05-2022 14:05
    Nul is een groot woord, maar uiterst onwaarschijnlijk dat hij weer succesvol ronderenner komt wel in de buurt.
    11-05-2022 16:25
    Mee eens, moet nog prima mee kunnen komen. Mist naar mijn mening gewoon ritme. Je kunt maanden op een berg zitten en perfect trainen maar wedstrijden zijn toch anders, en die heeft hij niet veel gereden het afgelopen anderhalf jaar.
11-05-2022 13:20
Fietsen doe je met je benen en niet met je hoofd
    11-05-2022 14:03
    Het gaat meer om de invloed van de geest op het lichaam. Als je mentaal niet ok bent dan reageert het lichaam daar ook op.
    11-05-2022 16:57
    Rennen als een kip zonder kop? Lichaam en geest zijn één.
11-05-2022 13:21
Heel veel beterschap Tom
11-05-2022 14:02
Tom is te lang al geen rondrenner meer. Het is bijna onmogelijk om dan terug te komen op dit niveau. Hij haalt bergop dat niveau niet meer. Dat wordt steeds duidelijker. De tijdritten zijn ok en daar kan hij misschien zelfs nog wat progressie op boeken. Maar klassementen zal hij nu toch los moeten gaan laten.
11-05-2022 14:33
Tom laat je niet gek maken
11-05-2022 16:04
Geen nood aan de man.

We pakken even de bingo kaart erbij. Tom is nog altijd geweldig, hij moet alleen even het volgende afvinken:

- Zijn zadelhoogte finetunen
- De druk van het absolute kopmanschap kwijtraken
- Herstellen van Long Covid
- Koershardheid opdoen
- Drie dagen geestelijk 'resetten' in de buik van het peloton
- Een half jaar tijd voor zichzelf nemen.

En hij rijdt weer even goed als Froome.
    11-05-2022 16:38
    - Juiste bandendruk
    - Juiste stuurlintje
    - Speciaal op maat gemaakt stuurtje
    - Qua eten toch iets minder gluten/ Veganistische gelletjes ivm lactose intolerantie
    11-05-2022 17:22
    - Mental coach nemen
11-05-2022 16:26
Tom blijft een beetje een slappe hap
11-05-2022 17:45
respectloze opinie op sporza vandaag (over zijn weergaloze jaar 2018)

waarom niet terug naar de basis Tom? Vol inzetten op een Zwitserland en Romandië en dan voor een klassement in de Vuelta.

de Giro is dé zwaarste wedstrijd van het jaar, daar kan je toch onmogelijk starten met vertrouwen zonder erges in een belangrijke voorbereidingsronde op het podium gestaan te hebben?
11-05-2022 22:22
Ik denk dat we gewoon reëel moeten zijn. Tom heeft kans in de Giro gekregen, en mag het niet verwachten, dat hij voor een klassement in de Vuelta van de ploeg nog een keer groen krijgt. Van piekorde is hij duidelijk in de derde of vierde rij. Naar Vuelta gaan volgens mij: Roglič, (en Vingegaard en of Foss voor de klassement) mer o.a. Kruijswijk, Kuss, Gesink, Bouwman als knechten.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine