Tom Dumoulin na derde plek: “De winnaar in mij hoopt altijd op meer”
Liever had Tom Dumoulin vandaag op het hoogste treetje van het podium gestaan na de tijdrit in het Critérium du Dauphiné. Maar de Nederlander kon leven met zijn derde plaats, zijn beste resultaat sinds hij de Giro d’Italia moest verlaten met knieproblemen.
“Er zit altijd iets in mij dat op meer hoopt dus ik zal altijd teleurgesteld zijn hierover, ook al was dit te verwachten”, liet Dumoulin na afloop weten op de ploegsite van Team Sunweb. De Nederlander deed 34:25 over de 26,1 kilometer lange tijdrit en daarmee voerde hij enige tijd de ranglijst aan. Uiteindelijk moest hij alleen ritwinnaar Wout van Aert en Tejay van Garderen voor zich dulden.
“Voor nu, als je in alle redelijkheid kijkt naar vandaag, was dit een prima resultaat. Maar de winnaar in mij is er niet blij mee. Ik wilde graag wedstrijd-klaar zijn en winnen, maar dat is niet het geval. Ik weet waarom en ik weet dat ik niet meer zou moeten verwachten. Maar het is wat het is”, aldus Dumoulin.
Ploegleider Aike Visbeek zag een degelijk optreden van zijn kopman. “We moeten onder ogen zien dat hij nog altijd werkt aan zijn vorm omdat hij nog niet de juiste hoeveelheid kon trainen om op zijn topniveau te kunnen meedoen. Technisch gezien reed hij een erg goede tijdrit. Zijn bochten waren goed en alles pakte goed uit. Zijn vorm moet nog altijd verbeteren om voor de overwinning mee te strijden vandaag, maar dat kunnen we accepteren en we zijn tevreden met waar hij staat.”
Daarnaast denk ik ook dat de dagen dat Dumoulin een minuut of twee pakte in tijdritten op alle concurrenten wel achter ons liggen. Hij is veel beter bergop tegenwoordig en dan lever je gewoon altijd wel iets in in de tijdrit.
Al met al gewoon heel goed nieuws voor de tour. Nog een van de komende bergetappes zichzelf testen en dan na de dauphine op hoogtestage om wat van die achterstand in te halen. Tom gaat er staan in de tweede en derde week van de tour.
Voor alles wat is geweest, voor alles wat is en voor alles wat nog gaat komen.
En dan ook nog de hele dag al die tevreden koppen om je heen, vreselijk!
Volgens mij is het plan na de Dauphine: Splinter verwijderen, paar dagen rust, hoogtestage, NK, tour.