Tom Dumoulin kan alleen met hoogtestage meedoen om eindzege in Tour de France
Tom Dumoulin is blij met de nieuwe datum van de Tour de France. “Dat eind juni ‘m niet ging worden, zag je wel aankomen”, zegt hij tegen het ANP.
De klassementsrenner heeft weer een stip aan de horizon om naar toe te werken, maar voorlopig houdt het coronavirus hem meer bezig. “Dat is veel belangrijker.”
De 29-jarige renner van Jumbo-Visma stelt – als de Tour doorgaat – één belangrijke voorwaarde om voor een klassement te gaan. Hij moet ter voorbereiding op hoogtestage. “Als ik in juli niet in de Alpen heb kunnen trainen, ga ik niet meedoen om de eindzege”, is hij duidelijk.
Voor Dumoulin is een hoogtestage belangrijker dan het rijden van voorbereidingswedstrijden. “Ik kan heel gericht trainen. Een voorbereidingskoers zou mooi zijn, maar niet per se nodig. Zonder hoogtestage kan ik nog wel voor de ploeg een goede Tour rijden. Maar het is uitgesloten dat je je drie weken lang meet met de beste klassementsrenners die uit de bergen van bijvoorbeeld Andorra of Colombia komen.”

Logisch want zonder stevig bergtopzitten en ketonenshakes kun je net zo goed het stuur van de bezemwagen pakken anno 2020.
Wanneer gaan de Nepalese klimmers trouwens doorbreken?
Hoogtestage of niet, een knechtenrol in dienst van Roglic zal zijn lot zijn, geld vergoedt veel!
Om dit allemaal mogelijk te maken zal er toch heel snel groen licht gegeven moeten gaan worden in Europa voor sporten / trainen c.q. wedstrijden rijden in de buitenlucht
in groepsverband.
En idd... what about het hoogtetentje... En.... zo potdicht zitten al die grenzen toch ook weer niet..?
En de grens oversteken is idd zo moeilijk niet, maar voorlopig kan je niet echt fiesten in italie en frankrijk (weet niet van spanje). Dus lijkt me moeilijk om veel km's te trainen zonder tegengehouden te worden.