Tom Dumoulin: “Ik wil niet de enige kopman zijn bij een ploeg”
Tom Dumoulin wilde niet naar een ploeg waar hij de enige kopman in de selectie was. Dat heeft de toekomstige renner van Jumbo-Visma verteld tegen Eurosport. Bij zijn nieuwe ploeg voegt hij zich bij Vuelta-winnaar Primoz Roglic en Steven Kruijswijk. “Ik denk dat wij elkaar echt kunnen versterken”, zei Dumoulin.
De Limburger blikt terug op zijn lastige zomer, waarin hij door een knieblessure langs de kant stond en twijfelde over zijn periode bij Team Sunweb. “Het is al een tijdje dat ik het gevoel had”, erkent Dumoulin, die al jarenlang progressie boekte bij de Nederlands-Duitse ploeg. “Alles was in stijgende lijn en ik had een succesjaar in 2017. Daarna vroeg ik mij af: wat wil ik de komende jaren? Daar liep ik al een tijdje mee rond, maar ik had een langdurig contract. Dat probeerde ik vol te maken, maar op deze manier van werken maakten we elkaar niet meer beter.”
‘Met lood in de schoenen naar Iwan’
Dumoulin ging met die twijfels naar ploegbaas Iwan Spekenbrink. “Kunnen we het oplossen en hoe?”, vroeg de kopman. “Iwan had een droom om samen met mij naar iets toe te werken en dan kom ik zeggen dat ik twijfel. Dat is heel vervelend om te vertellen. Ik was er wel van overtuigd dat het ook bij Team Sunweb zou kunnen, maar het gevoel klopte niet meer. Ik ging ook met lood in mijn schoenen naar Iwan.”
Dat Jumbo-Visma interesse toonde in Dumoulin, was niet beslissend om op te stappen bij Team Sunweb. “Ik ben vanaf het begin in mijn carrière altijd verleid door ploegen, maar dat is geen beweegreden geweest om weg te gaan. Ik was er met Iwan wel uit om tot een goede situatie voor beiden te zoeken. Toen kwam Jumbo-Visma voorbij en dat was de omgeving die ik zocht”, aldus Dumoulin.
‘Verdelen en zien wie de beste is’
Het seizoen van de Giro-winnaar van 2017 is al klaar, dus kijkt hij al uit naar het komende seizoen bij Jumbo-Visma. “Mooi hè? Ik heb er zin in”, lacht hij over de aanstaande samenwerking met Roglic en Kruijswijk. “Ik denk dat wij elkaar echt kunnen versterken. Ik wil ook niet de enige kopman zijn bij de ploeg, dus we gaan het verdelen en dan zien we wel wie de beste is. Ik heb ook geen zin dat de hele ploeg voor mij rijdt en dat ik dan zesde word. Dan rijd ik liever voor iemand anders die kan winnen. Ik denk dat het heel erg verlichtend kan zijn.”

Hoe denk je dat Sepp Kuss daarover denkt.
Lekker ambitieus, hij ziet de bui al hangen. Ik vermoed dat meneer Frits voor dat geld toch wel wat meer verwacht.
Over azijnzeikers gesproken. Jij was toch die huilebalk die hier op zo stappen als Dumoulin werd gecontracteerd...?
Waar heb je het over, waarom zou ik WF verlaten omdat Dumoulin naar Jumbo-Visma gaat? Ik hoopte dat het niet zou gebeuren maar wat heeft dat met WF te maken?
Ik zou, als beide top fit zijn op dit moment niet durven uit spreken wie er beter is.
Dumoulin heeft in het verleden veel selectiever zijn koersen uitgezocht. Die wereldranglijst is geen referentie.
In het rondewerk hebben we alleen de Tour van 2018 als referentie waar Tom reed na ook al de Giro gereden te hebben.
Eerst ook maar eens afwachten hoe Tom uit de blessure terug zal keren.
Dumoulin is altijd al iemand geweest die veel nadenkt over dingen, processen etc. Zoals het nu een beetje erop lijkt graag wat meer druk verdelen en terug naar het plezier in de koers. Met Matthews had hij wel een mede-kopman, maar niet voor het klassement. Al heeft hij met Oomen en Kelderman wel 2 prima helpers gehad.
We gaan het zien.
Echt een toppert!
Edit: en ter aanvulling: Matthews heeft zich volledig in dienst gesteld van Tom. SKA idem dito. Deze ondersteuning gaat hij nooit meer krijgen.
Hij is zelfs inpasbaar in de sprinttrein van Groenewegen.
En of Dumoulin dat gaat doen als puntje bij paaltje komt is nog maar zeer de vraag.
Als het Dumoulin om welke reden dan ook niet lukt om voor het algemeen klassement te rijden, moet hij zich richten op etappes en tijdritten zoals in 2016. Kan hij zich ook weer een wat gezonder gewicht veroorloven.
Roglic is een net iets spannender coureur misschien (discutabel) maar wat we natuurlijk allemaal nodig hebben is een herboren Tom Dumoulin die de tour wint. Het is dan aan hem om in betere vorm dan 'de schanssloveen' te komen want zijn blije rijden voor een betere teamgenoot is uiteraard geheel wederkerig op te vatten ook.
Lamberts over die andere kopman: “Zalige kerel om mee te werken”, vertelt Lamberts. “Dankbaar, eerlijk, aangenaam in de omgang, waardoor hij ook goed in de groep ligt.”
De teammanager over de ploeg na eindwinst in de Vuelta: “We moesten eerst overleven en daarna bouwen aan een hele sterke ploeg. Het is fantastisch dat we nu zo’n resultaat behalen. We zijn echt nog in ontwikkeling, maar dit is een mijlpaal”, aldus Plugge.
Op een kritische noot hier en daar nagelaten kan niemand ontkennen dat het sportieve proces van Jumbo-Visma zeer goed is gemanaged de afgelopen seizoenen. Met het opgebouwde krediet dat deze ploeg heeft, dienen de bovenstaande citaten op ze minst als hoopgevende indicaties op een succesvol vervolg van dit sportieve proces. Ik geloof wel in een ambachtelijk gesmede tandem van posterboy Dumoulin en Roglic door Jumbo-Visma.
https://www.1limburg.nl/lotto-jumbo-wil-dumoulin-aan-vuelta-zege-helpen
https://video.eurosport.nl/wielrennen/kop-over-kop-wielertalkshow-aflevering-1-tom-dumoulin-karsten-kroon-michel-cornelisse_vid1245383/video.shtml