Thymen Arensman: “Ik heb ongelooflijk veel geluk gehad, mijn helm heeft mijn leven gered”
foto: INEOS Grenadiers
zaterdag 2 september 2023 om 08:09

Thymen Arensman: “Ik heb ongelooflijk veel geluk gehad, mijn helm heeft mijn leven gered”

Update Thymen Arensman heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag voor het eerst gereageerd op zijn zware val in de Vuelta a España. De mede-kopman van INEOS Grenadiers kwam in de zevende etappe op vijf kilometer van de finish zwaar ten val en moest met een ambulance worden afgevoerd. “Ik heb ongelooflijk veel geluk gehad”, schrijft hij op Instagram. “Waarschijnlijk heeft mijn helm mijn leven gered.”

“Los van dat het overal pijn doet, heb ik hoofdpijn en mis ik een tand, maar lijkt het erop alsof niets gebroken is”, vertelt Arensman vanuit het ziekenhuis.

Dat is in lijn met wat zijn ploeg INEOS Grenadiers vrijdagavond laat communiceerde over de toestand van de Nederlanders. Bij diverse scans in het ziekenhuis waren geen ernstige verwondingen of breuken gezien in zijn schedel of ruggengraat. Wel is Arensman op meerdere plekken gehecht. “Zijn situatie is stabiel en hij blijft voorlopig onder observatie in het ziekenhuis”, liet INEOS weten.

“Ik kan mij niets meer herinneren van wat er gebeurd is. Ik ben wakker geworden in het ziekenhuis en moet een paar uur buiten westen geweest zijn. Ik ben niet de mooie ‘ik’ op dit moment door de hechtingen en schade in mijn gezicht. Ook mis ik een tand, maar dat neem ik voor lief.”

Arensman komt tot slot met een geruststelling. “Het gaat relatief oké. Ik ga nu mijn ploegmaten aanmoedigen, terwijl ik probeer volledig te herstellen. Adios!”

Update 10.40 uur
Zaterdagochtend mocht Arensman het ziekenhuis alweer verlaten. Hij heeft vervolgens zijn ploeggenoten in het hotel nog opgezocht om ze te steunen. “Ik heb wel nog wat hoofdpijn, dus ik ga het heel rustig aan doen”, vertelt hij. “Mijn vriendin is ook hier en we vliegen vandaag terug naar Nederland. Daar ben ik heel blij mee.”

In de RIDE Magazine Zomergids 2025 (€12,50) lees je een uitgebreid interview van 8 pagina's met Thymen Arensman. Hij gaat uitgebreid in op zijn nieuwe rol bij INEOS Grenadiers en de ontwikkeling die hij de afgelopen jaren heeft gemaakt, als wielrenner, maar ook als persoon. En wanneer gaat hij als kopman naar de Tour de France? Bestel jouw exemplaar van het zomernummer 2025 van RIDE Magazine hier!!
RIDE Magazine
16 Reacties
02-09-2023 08:39
Het zag er niet best uit, maar gelukkig valt de schade al met al dus nog mee.
02-09-2023 08:56
Wielrennen blijft een risky sport, ik zal nooit gewoon worden aan de uitspraak 'dat het bij het wielrennen hoort'. Elke val is akelig en we blijven téveel renners kwijtspelen. Alvast een goed herstel gewenst, Thymen!
02-09-2023 10:10
Ik weet dat de meeste profs de reacties op WF liever niet lezen, hier doet iedereen alsof dat wel zo is, goed bedoeld natuurlijk! Gisteren was er veel kritiek op de aanstichters die de valpartij veroorzaakten.
En terecht, Je ziet dat het vandaag alweer lijkt alsof hetv erbij hoort, beste mensen lees de reacties van gisteren nog eens door en blijf pushen via de media voor een veiliger peloton!!!
02-09-2023 09:51
Een paar uur buiten westen betekend een zware hersenschudding. Doe maar even heel rustig aan dan de komende weken.
02-09-2023 12:51
Is het wel een goed idee om met nog hoofdpijn nu al het vliegtuig te pakken? Die duimpjes omhoog van gewonde renners in het ziekenhuis betekenen hopelijk niet dat ze akkoord gaan met het roekeloze gedrag van collega's. Lees bv. het interview met Milan Menten vandaag.
02-09-2023 08:26
Pfff, dat is goed om te horen. En als je kijkt hoe ze Fabio opgelapt hebben komt die mooie “ik” ook wel weer in orde
02-09-2023 09:07
Spoedig herstel toegewenst
02-09-2023 09:14
Dat is een flinke smak geweest dan! Gelukkig valt het relatief mee.
02-09-2023 09:20
Fijn om te lezen dat het relatief mee valt. Hopelijk herstelt ie snel helemaal!
02-09-2023 11:19
Er valt nog zoveel te winnen in deze sport qua veiligheid, heb ook het idee dat ze hier ook huiverig voor zijn omdat het juist ook weer spektakel oplevert.
Je kan met data veel analyseren waar de valpartijen plaatsvinden (lijkt me evident) en op basis daarvan met techniek inspelen op de risico's.
02-09-2023 13:16
Echt knapper is hij er niet op geworden.. ;-)

Maar goed dat ie nog leeft, en er blijkbaar nog goed vanaf is gekomen.

Het blijft hoe dan ook bizar hoe ploegen er in slagen om een heel rustige etappe zonder verhaal te laten veranderen in een hele hectische finale. Waarom niet gewoon als klassementsploegen niet lekker de sprintersploegen hun ding laten doen voor in het peloton? En lekker aan 45 per uur naar de streep rijden ipv met 60? Het gaat toch wel een massasprint worden...
02-09-2023 09:25
Spijtig. Had hem graag als kopman gezien voor het vervolg van deze ronde. Dan hadden we kunnen zien wat hij echt waard is!
02-09-2023 09:34
dat is relatief goed nieuws. snel herstel gewenst
02-09-2023 09:49
Het blijft toch iets vreemds...Je begint als beroepsrenner en je weet 100% zeker dat je een keer een flinke smak gaat maken.
02-09-2023 10:39
Wat vreselijk arme jongen :(
02-09-2023 10:50
Mooi dat het mee valt (het was gisteren flink schrikken), maar het gaat wat ver om van geluk te spreken…

Ik ben het wel eens met @Wielrenner dat valpartijen zoals deze meestal tot korte ophef leiden, waarna het weer snel back to business is als het slachtoffer lijkt te kunnen herstellen. En dat moet niet zo zijn, want als ongelukken als deze maar vaak genoeg gebeuren, weet je zeker dat het ook sporadisch helemaal fout gaat.
Gisteren twee valpartijen midden op de weg omdat iemand te dicht op het wiel van zijn voorganger reed en er mensen overheen vielen (leuk op de baan, maar op de weg gaat het eerder fout), sluiproutes via bermen die worden genomen om snel vooraan te komen in het peleton (in Vlaanderen ging het helemaal fout, maar het is dagelijkse kost), parcourbouwers met fratsen (teveel om op te noemen) en ga zo maar door.

Valpartijen horen bij wielrennen en op nul of daar in de buurt kom je nooit uit, maar er is genoeg winst te behalen. Ook op korte termijn.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine